Colectia de toamna iarna 2005(127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello din nou!

Bineinteles ca IAR n-a mers netul, deja ma scoate din sarite faza asta, in fiecare zi de la 12 incolo nu merge..cica repara ceva...reparar-ar mai repede ca mor de nervi

Subiect fierbinte vad, comunicarea intre soti...

Total de acord cu fetele, nu exista cred casnicie in care sa nu apara probleme, totul e sa le discuti si sa incerci sa le rezolvi. La noi au fost multe conflicte pe tema asta in trecut, eu sunt tare iute la manie, si-s incapatanata, daca ma calci pe coada reactionez rapid, el nu se lasa mai prejos si riposta..uite asa ne-am despartit de 2 ori, apoi ne-am dat seama ca nu putem unul fara celalalt..ultima data ne-am despartit cu o luna inainte de cununie...dupa 3 zile a venit la mine sa ne impacam, am discutat si ne-am dat seama ca nu rezolvam nimic daca nu lasam unul de la altul, ca ar trebui sa fim mai intelegatori, sa ne ajutam, etc..ne-am impacat si dupa o saptamana am depus actele ptr casatorie.
Nu va inchipuiti ca de atunci nu ne-am mai certat, dar avem o conventie..niciodata nu ne culcam suparati, asta ne obliga sa ne rezolvam orice problema pe loc...si asta e un lucru bun, ptr ca nu se mai aduna tensiuni si alte reprosuri.

Pe Marius vad ca aparitia Mirunei l-a motivat si mai mult, el e tare familist si trage sa avem de toate, acum insa nu stie unde sa se mai imparta si ce sa faca sa aduca mai multi bani. Munceste si pana la ora 8 seara, cateodata mi-e mila de el, concediu nu si-a luat deloc de asta vara..ma rog de el sa mai stea acasa, dar nu vrea... Deci Joy daca vrea se poate, daca se complace in a se gandi ca nu va avea niciodata de ajuns, nici n-o sa aiba. Eu sunt convinsa ca fiecare poate sa realizeze mai mult daca isi doreste si face totul ptr asta. Plangandu-ne nu face decat sa ne afundam si mai mult in probleme si neajunsuri. Deci discuta cu el, vezi ce-si doreste si incearca sa-l convingi sa puna osul la munca daca vrea intr-adevar mai mult ptr voi toti

Cred ca m-am cam intins cu mesajul...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

buna seara , hmmm,nimic nu am facut de cand am dat cu ochii de paginile astea si de subiectul "sot".
dar mai intai sa ne gandim la copilasii bolnaviori din gasca ,Sanatate Infinita .Madutza 10 deseara zic o rugaciune pentru voi, promit ,oare ce mai face nik(poetul )s-a scris si am uitat?

Cat despre sot ,sa nu va vina sa credeti dar, noi ne cunoastem de pe 13 iunie 2002 , pe 13 septembrie 2003 am avut nunta ,pe cuvant de onoare ca noi nu ne-am certat niciodata .
este un sot minunat ,atent ,intelegator, calm ,iubitor, tandru ,frumos,destept,sincer,devreme acasa ,harnic si lista poate continua.
A fost alaturi de mine trup si suflet in toata perioada sarcinii si la cel mai mare necaz al meu (mi-au dat deja lacrimile ) ,tata a decedat cand eram insarcinata in 5 luni cu piti ,nu pot sa va scriu in cuvinte acea perioada ,dar datorita lui am trecut cu bine si cu ajutorul lui Dumnezeu ,m-a tinut in brate nopti la rand cand sufeream si a gasit totdeauna cuvinte si modalitatea de a ma linisti.
eu consider ca foarte importanta intr-o casnicie este sinceritatea ,comunicarea apsolut ca e si ia importanta si cred de asemenea ca nu trebuie sa lasi problemele sa te copleseasca,tb sa gasesti o cale de rezolvare,sa fii pe aceasi lungime de unda .
eu ma enervez repede dar la fel de repede imi trece ,ultimele doua luni a venit deseori obosit de la servici datorita avansarii in fct. are mult mai mult de lucru si seara e frant ,nu ma mai ajuta ca de obicei dar porma m-am gandit ce bine imi vor prinde banii in plus la salar .

imi pare rau pentru cele care nu se inteleg cu sotii lor ,poate e trecator si cred de asemenea ca o iesire in doi undeva intr-un cadru intim ar rezolva problema.azi am vazut la televizor cineva spunea ca intr-un oras demult erau interzise divorturile si ii inchidea pe soti intr-un turn trei saptamani ,cu un singur pat ,un singur tacam ,si niciodata nu ieseau certati si nu mai vroiau sa divorteze.(interesant)

cat despre bb2 cum am discutat cu el a fost de acord din prima.sa fie cu noroc


sORANA mIRUNA 20 DEC 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Soanso sa dea D-zeu nici sa nu va certati vreodata. Felicitari!. Sunteti inca "tinerei" in relatie..fatza de noi astea mai "babaciuni" ..io una sunt cu Marius din 1996..casatoriti din 2004, eheee ce vrenuri

Hai sa schimb subiectul..spuneti-mi va rog si mie ce program de somn au copii vostri????. Adica Miruna mi se pare ca doarme cam putin, peste tot citesc ca ar trebui sa doarma cam 14 ore pe zi..a mea doarme de la 23-9, si acum mai nou de la 14-16

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ERA O FATA CARE CUMPARASE OPRITORI DE SERTARE DE LA CALPOL SI MI-A PROMIS CA-MI SPUNE DACA E MULTUMITA SAU NU. CINE E? eSTI MULTUMITA?

ps: mama, ce misto e culoarea ast, ia s-o folosesc mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Program de somn: 22-8, 14-16.

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Somn - cam la fel ca si Ilincuta; de vreo 2 saptamani Nati nu mai vrea deloc sa adoarma in carucior. Inainte avea 1 sonic pe la 12 si altul pe la 17.

Ina bine ai trecut pe la noi! fetele. A plecat soacra?

Taniaaaaa ce mai faci? Ultima oara cand ai scris Stefanel avea febra! S-a facut bine?

Cu casniciile - noi suntem "prieteni" din 95 si casatoriti din 98. La fel ca majoritatea, ne-am mai certat, ne-am mai manat din vorbe; Dar faptul ca ne iubin si ca ne potrivim in proportie f f mare ne face sa discutam, sa ne impacam si sa trecem peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

salutareeeee,
mai intai un pup mare pt toata gashca,tare imi mai lipsiti

rapid cate ceva,azi am fost cu uka la pedi,speriata raud e tot,azi dim avea la nasuc sange uscat si acum vreo 4 zile ,cand a dormit la joy,s-a trez nu ma auzit-o si plangea avea mucisori cu o picatura de sange,maine ne ducem la orl-ista,sper sa nu fie nimic si instinctul meu sa ma insele dar de cateva zile isi baga mainile in nas si urechii ,vom vedea maine

in lata ordine de idei,-3 ziel de cosmar,si cred ca mai am putin si fac si in realitate,bucataria nu este gata mai are inca 2 zile ,nenorocitii de la brico mi-au dat 7 cutii ac cica au 10 mp si cand ma uit erau 7 mp,asa ca alearga si cauta gresie,siiii rezultatul dezastruuuuuuuuuuuuuu,in viata mea nu am combinat ceva mai prost ca acum culorile de la gresie si faianta,si ca sa fie totul "superbbbbbbb' a-l meu sot acre cica este in concediu ca sa ma ajute are de 2 zile o masea umflata ,frisoane si febra 39,dus ieri de 2 ori la urgenta binenteles degeaba astazi mers la 2 stomatologi si maine este programat la chirurg pt incizie sau extractie asa umflata cum este,sa nu-mi vina sa-i dau pumnii
ca sa radeti si voi ieri ma duc la farma ,super nervoasa pe le,si ii spun farmacistei"d-na dati-mi va rog amoxicilina ,are sotul infectie la masea,ca daca nu il arunc pe geam de la 10"-nu va imaginati sararca ce fata a facut si cu ce rapiditate mi-a dat amoxicilina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Ela, ce de peripetii!!! Lasa ca terminati, ce-a fost mai greu a trecut!
Sanatate multa Dariucai dragalase!!! -am si ne rugam sa fie totul bine!!!
Tinem pumnii pentru sotul tau sa scape repejor de infectia la masea!

Soanso, felicitari sa dea Domnu sa nu va certati niciodata!

Andaaa, ce mai faceti?? Mai intra si spune-ne ce mai face Nic!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=22" target="_blank">
... Si noi participam la concurs - poza "ochimari"!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!!!

Iaca am venit intrat si eu sa va multumesc pt aprecierile la tunsoarea lui fi'miu.
Joy l-am tuns cu foarfeca, a stat in scaunul de masa si se juca cu tati , sufla in smocurile de par care cadeau pe langa el. La urechi a fost mai gru dar....am reusit fara prea mari probleme. Cu decalotarea e ok, nu mai plange asa rau...chiar f. putin. de maine o sa incep sa il decalotez in apa si sa speram ca o sa se obisnuiasca cu operatiunea.
Bafta multa maine la decalotare...si....mai ales....cu Cristi! E tare nasol ca arunca vorbe grele pe care apoi probabil ca le va regreta. Nu totul sta in realizarea lor materiala si mai ales ca nu poti sti ce aduce ziua de maine...cand poate va fi prea tarziu!
Maria-Alexia fi'miu se joaca cu lego de construit, le desface cu multa pofta...s mai mult de 2 bucati nu inbina. Adica le baga una intr-alta si le desface....etc. In rest numara la nuci...in castron. Ia in fiecare manuta cate una si imi zice....doiiii, doiii. Si numaram la greu. dar el zice numai doi.
Litere nu prestam iar la animalute....recunoaste pe carte sau la tv catelul "cutzu, cutzu", pisica "pisi,pisi", si calul "cacu, cacu". Mai zice tot felul de cuvintele si in rest pe clingoniana lui dar cu maaare intonatie!

Cat despre casnicie....subiect fierbinte. La noi e ok, ne mai certam, ne mai suparam dar toate trec pt ca ne iubim. Desi in ultima perioada nu prea mai vb asa cum o faceam inainte....totusi...suntem ok. Iar cand suntem impreuna...e minunat!!!

Va poop si va doresc o noapte buna!!!


Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Va rog sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23" target="_blank"> aici poza "Parinti Fericiti" Va multumim!!!

Echipa verde ca smaraldul - "Dordia-Nastad-oLo-Liris" - noi vom dobori recordul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

La noi programul de somn e asa: 22.00->8.30-9.00 si 13.00-15.30

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Va rog sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23" target="_blank"> aici poza "Parinti Fericiti" Va multumim!!!

Echipa verde ca smaraldul - "Dordia-Nastad-oLo-Liris" - noi vom dobori recordul!!!

Mergi la inceput