Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

danutz pune un anunt la http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95823&whichpage=1
pt tripleti...am si eu niste lucruri de dat...si ne mai strangem...

asiza la inceput manca mereu din amandoi sanii, dupa vaccin deloc iar acum doi numai la mesele principale, adica seara si cateodata pe la 12...

donia de bine ce ti ziceam ieri ca nici d nu mai vorbeste azi a facut o lata...a gangurit si a facut gargara vreo 2 ore...si dat din picioare si strambat si ras...pana s a obosit asa tare ca nu mai puteam sa l opresc din plans....nu tu tzitzi nu tu nimic..ma chinui sa l invat totusi cu un pic de suzeta ca de obicei se opreste numai cu tzitzi.dar de cand ne am facut mare....daca nu ne e foame...pa tzitzi...si opreste-l daca mai poti...plus ca la cat a supt in primele 2 luni, adica o ora la fiecare masa, de 8 ori/zi...cred ca s a saturat de supt...si nu mai merge cu suzi..si, in continuare, nu adoarme decat in brate...in crizele astea de epuizare psihica...si ce sa fac nu stiu...cum il pun jos, tipa mai tare..deci nici o sansa...sa ma chinui sa l adorm singur cand nu e suparat...da' si atunci...vezi sa nu... hai ca am divagat...

_
diana (03.12.06) david 1 2 3 4 www.youtube.com/watch?v=qEEYWGhUS7Y" target="_blank"> f1 fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Asizule, eu il pun pe Rares la ambii sani la toate mesele mai putin cea de noapte, cand, de obicei , adoarme dupa ce termina un san. Foarte rar mai trage putin si din al doilea. Si face la fel, morfoneste sanul cu gurita si-l apuca mai nou cu manutele si trage nene...
Si am pus pozici noi, din a 3-a luna de viata. Va invitam la vizionare!
pozici

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

nu stiu ce am facut cu link-ul asta...
mai incerc o data:pozici

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

danutz vazut pozici, super simpatic in poza cu tati
angi alex s a indragostit de iulia...i am aratat cateva poze si a innebunit... da' sa nu ne auda oana...

_
diana (03.12.06) david 1 2 3 4 www.youtube.com/watch?v=qEEYWGhUS7Y" target="_blank"> f1 fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu il pun pe andrei la ambii sani, ca doar dintr-unul nu se satura.

Andrei (16.12.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ASIZA,
de doua zile...,coincidenta...nici Crinuta nu se mai satura...,asa ca i-am dat ambii sini...Am crezut a gresesc...,dar nu...,chiar asta era problema...,nu stiu daca este un puseeu de crestere...,miine merg la pediatra si poate mai aflu cite ceva...,ca-mi da semne ca nu se mai satura nici cu ambii sini...,chiar sint curioasa sa vad daca a luat bine in greutate...
Am vazut pozele cu tine,o frumosa...,ca sa mai...si cu Denis...,superb,sa va traiasca...Foarte frumoasa gradina botanica...
DANUTZ,
la noi nu s-a intimplat nimic deosebit pe perioada CM..,fimea se comporta la fel...,suge la fel...doarme la fel...

Noi de doua zile ne confruntam cu o problema...,desi maninca din ambii sini la fiecare masa...si banuiesc ca se satura...,cind vine vorba de somn...,face foarte urit...,pina azi...,doua seri la rind a fost foarte miriita si chiar a urlat...,a sfirsit adormind la fel...,dar cu mare tam-tam...si azi...toata ziua...,a dat semne ca este foarte obosita...si cu toate astea nu a dormit mai mult de 1 ora toata ziua...Am luat-o si in brate si cum obisnuiam eu sa o adorm...si leganata...,nicicum... nu a vrut...si chiar nu banuiesc ce ar putea avea...M-am uitat in gurita,crezind ca poate apare vreun dintisor...,nimic...,nu stiu de unde ar putea fi starea asta de agitatie...,care nu o lasa sa se odihneasca peste zi...Sper sa treaca si de miine sa-si revina...

VirstaCrinuta, 1, 2, 3, 4 5

Poze Dandusa
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

asiza, eu pun bebe NUMAI la un san o data, asa am primit indicatii de la profesionisti, cica se dilueaza laptele de la un san daca schimbi sanul ( se stie ca cel de inceput e mai apos)...

bebinuta, la 3 luni si o saptamana avem 7200 gr

nu mai stiu la ce mail a zis Florentina sa trimitem poze pentru slideshow, poate ma ajutati una dintre voi !

pupici multi



desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Fetelor ia uitati-va la maxima si poza zilei de pe fulguleti

site fulguleti
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4 luna 5
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Buna
Chear ma supar pe voi de cand am anunat primul dinte a lui Mario chear se vede ca nu sunt bagata in seama
Nu-i corect asa sunteti rautacioase

MAMICA FERICITA DE MARIO GABRIEL
(31.10.2006)


poze bebita Mario Gabriel

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">
cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dandusa, copilul meu doarme ziua f putin, si atunci dupa un concert de maraieli. seara cade lat.
ca sa doarma mai mult trebuie sa-l scot afara.
asta e motivul pt care nu mai intru pe forum.
cand e treaz vrea sa ma joc cu el. nu poate sa dea din maini si picioare fara public.
andrei are la 12 saptamani 7200 g.


Andrei (16.12.2006)
poze

Mergi la inceput