Mamici de martie-aprilie 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Fetelor multumesc de raspunsuri. Sunt ingrijorata de situatie dar verific des si vad daca se repeta sau nu.

Kmi bine ai venit acasa impreuna cu Timeea. Refacere rapida (asa ca nasterea ) si multa sanatate tie si bebelinei. Asteptam sa ne impartasesti experienta ta!

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyy2003 spune:

Fetelor care nasteti la Giulesti va spun ca e foarte bine in spital. Eu am nascut pe 26 februarie prin cezariana. Operatia a fost "super", a durat 40 de minute, dupa 10 minute m-am trezit si ma simteam foarte bine. Medicul anestezist a venit la mine mi-a dat detalii despre copil, m-a felicitat si mi- a spus ca ar trebui sa dorm putin. Am dormit o ora dupa care avenit sotul la mine cu poze cu bebe Robert si m-a asigurat si el ca bebe e sanatos tun. Medicul anestezist a sunat la neonatologie si o asistenta a venit sa mi-l prezinte pe Robert-baietelul meu.A doua zi de dimineata am fost mutata la salon. Contrar celor auzite, saloanele sunt renovate, curate, 4 paturi in salon, baie curata la salon... Personalul medical- medici , asistente , infirmiere sunt foarte amabile si profesioneste. Copii sunt bine ingrijiti. Tot respectul pentru personalul de la Giulesti. Eu am fost tratata foate bine. Si nu conteaza cati bani ai - toata lumea e tratata la fel. Eu nu prea am dat bani si nu a contat asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

inca odata felicitari noilor mamici si bun venit acasa cu micutii

Eu azi nu m-am mai dus la munca! Nu am dormit toata nopatea de durere de rinichi. AM fost si la medic si m-a trimis la urolog.
Urologul mi-a aratat ca ambii rinichi sunt un pic "stransi" ca nu mai este loc din cauza uterului marit, dar ca dupa ce nasc nu o sa mai am probleme! Dar doare asa de tare acum ......

Mi-a mai spus ca atata timp cat nu fac temperatura sau nu ma ustura cand ma duc la baie e inca bine. Iar daca nu mai pot suporta durerile mi-a dat niste supozitoare!
Nu prea vroiam sa le iau, ...dar nu mai rezist! Ma duc macar sa le cumpar sa stiu ca le am in casa ... in caz ca iar nu o sa ma lase sa dorm!

Sotul tot nu este acasa, o sa ajunga insa maine dimineata si cu hainutele de la mama-soacra!

Va pup si va doresc numai bine!

Magda 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Elyy vreau si eu mai multe detalii despre nasterea in Giulesti. Eo o sa nasc cu dr. Puia.

Cum ai nascut: cezariana, natural?
Cate zile aistat in spital dupa nastere?
Ce fel de anestezie ti s-a facut?
Cand iti vezi copilul dupa nastere?
Cat si ce te-a costat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Elyy2003 te-as ruga frumos sa-mi spui si ce sa iau de acasa atat pentru mine cat si pentru bb. Nu as vrea sa am bagaj inutil la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Ce idioata sunt....acum am vazut ca ai scris ca ai nascut cu cezariana

Cat si cui i-ai dat bani?

Si spune-mi si de bagaj. Spune-mi orice, totul ma ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

ghibuadina,am visat-o pe fetita ta azi-noapte,era asa dragalasa!Probabil sunt inca impresionata de nasterea ta,mai ales ca aveai acelasi DPN cu mine.Ma bucur ca e sanatoasa si totul merge bine,va pup si aveti grija de voi .

Lumi,mai ai 2 zile pana nasti?Inseamna ca tu esti urmatoarea la nastere!Iti tin pumnii,sa fie totul bine .

Paula,impresionanta povestea nasterii tale.Ai avut totusi noroc de medici buni,poate a fost mai bine ca n-a venit medicul tau,cu indiferenta lui,cine stie ce se putea intampla .Totul s-a terminat cu bine si tu si bebelusa sunteti sanatoase,asta e cel mai important .

Sherbi,si eu dorm mai bine singura ,asa ca-l mai "expediez" pe sot in living.


lilidana cu David-Gabriel

AMR 5 zile pana la Marea Intalnire!

http://community.webshots.com/user/lilidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

F elicitari tuturor mamicilor cu puiuti!!
Sunt si eu in clubul vostru inca de la inceput dar de scris am scris mai rar. Ieri de 8martie am facut-o pe viteaza si am condus masina, m-am plimbat prin magazine si seara am iesit in oras cu sotul. Ca urmare toata noaptea m-a durut burta si spatele de am zis ca o sa nasc. Problema e ca eu sunt din Focsani si voi naste la Bucuresti, la Elias si speram sa nu se intample nimic pana pe 30 martie cand suntem programate la cezariana. Inca ma mai doare burta si m-am indopat cu nos-pa sper sa treaca.
37s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna fetelor!
Am avut o noapte grea... Maria a mancat din 2 in 2 ore pentru ca adoarme si nu se satura. laptic am destul de mult, curge peste tot. Dar beau in continuare ceai de fenicul ca cica o ajuta pe bebelina sa nu faca colici. Azi i-am luat Baby Drink asa pentru cazuri de forta majora. Cred ca aseara a durut-o burtica mancand asa haotic. Azi nu a dormit f mult dar nu a fost agitata. a mancat cam la 2.5-3 ore. Am scos-o la aer pe balcon. Ne-am amuzat de ea ca face ca un ursulet cand e nemultumita.

FLOPICI si KARRA80- felicitari pentru 2 mamici curajoase. Sa va refaceti repede si sa aveti bebelusi sanatosi.

PAULA- prin ce ai trecut si tu saracuta. Bine ca s-a terminat cu bine.

RALUALEXANDREI- pentru mancarimi eu foloseam alcool mentolat (care chiar te ajuta daca te dai dupa ce te-ai scarpinat putin) sau ulei de catina. De la acesta te faci putin portocalie dar trece. Si ajuta si la prev vergeturilor.

REBIANA 27- poate e dopul gelatinos.la mine cam asa a fost. Dar mai dureaza pana nasti. Nu-i asta neaparat un semn. Poti sa nasti si dupa 1-2 saptamani.

Cam asta e tot fetelor. Aveti grija de voi. Nasteri usoare.

Cineva intreba cat scazi la nastere. Eu am fost dezamagita ca am scapat doar de 6 kg (imediat dupa nastere). Acum nu m-am mai cantarit dar va tin la curent.

Eu pe fetita o cantaresc si cu un cantar de bucatarie dar e destul de greu. Cred ca a luat cam 150-200g in 8 zile. Nu-i prea mult dar inca nu ma stresez. Nu i-a trecut nici icterul chiar de tot ca a inceput fix cand am venit acasa.

Nasteri usoare!

MARIA- 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Kmi78 bine ai revenit si felicitari ! Sa ai o bebelina mancacioasa ca a mea care doarme noaptea ca un ingeras si nu zice nimic!
Felicitari inca o data propaspetelor mamici sa aveti putere sa va cresteti puii![
Celor care mai aveti putin timp si nasteti odihniti-va acum cat mai puteti ca dupa incepe circul....adica s-a dus somnicul de odinioara...Si mancati acum tot ce va pofteste inima pt. ca atunci cand alaptati e drastica treaba!
Madibulancea ...dr de garda care mi-au adus fetitza pe lume sunt Gradea Adela nota 20 si dr. Banu la fel. Dr. anestezist Ciachiscciuc la fel nota 20. Dumnezeu a fost cu noi si ne-a ajutat...nu degeaba fetitza mea se numeste Ioana...se zice ca sunt oameni norocosi
Paula mamica fericita de Eliana Ioana

Mergi la inceput