*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Salutare burticute,
LA MULTI ANI DE 8 MARTIE .SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII SI BEBEI SANATOSI .SARCINI USOARE.

Am vazut ca ati pus pozele de la intalnire dar eu nu stiu cum sa le vad (chiar nu m-am prins).Daca poate cineva sa ma ajute si pe mine....

ANDRADA super buburuza dar ai mare rabdare si chiar te pricepi eu chiar nu stiu daca as reusi sa fac ceva de fapt daca mi-ar iesi ceva.
Va pupices

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Seara buna!!
Am vazut o noua mamica!! Dylan Bine ai venit si te asteptam cu mai multe date despre tine!!
Andrada bravo tie!!
Cheburashka in mare ti-au raspuns fetele! Eu vreau sa-mi iau inainte de nastere lucrurile principale pt ca stiu ca-mi va fi destul de greu dupa! Cat priveste celulele stem eu am incheiat contractul ! Am dat detalii cu vreo doua capitole in urma dar pot reveni daca esti interesata! Poti sa-ti spun ca m-am documentat foarte mult si am cerut parerea mai multor medici care mi-au spus ca firma care lucreaza in Rom ( cu sediul in Slovacia) este serioasa si nu-s probleme!!



cristina 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

gata, ne-am intors si noi de la plimbarea de seara. e asa frumos afara... un aer de primavara, as mai fi stat dar ma cam dureau picioarele.

DidiAlex, pe mine personal ma deranjeaza faptul ca acel subiect a fost inchis. sa nu uitam ca chowpersa nu a cerut bani, ci a intrebat daca cineva are clexane in plus. dar ma rog, nu vreau sa intru in polemici...

pupici la burtici

26+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

revin ca uitasem.. cristinamaria, poti sa imi dai si mie detalii, te rog mult? intr-o prima faza m-ar interesa cat inseamna intregul contract, inclusiv taxa de depozitare anuala.

26+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Andrada, super buburuza....eu chiar nu cred ca as avea rabdare sa fac asa ceva...mama le avea cu tricotatul si cu crosetatul...si sti cum se intampla...de ce sa fac eu cand poate face mama...la ce sa imi mananc eu ochii, ca si asa vad destul de prost! Dar parca mi-ai facut si mie pofta de tricotat acum..cine stie...poate pana vine bebe oi face si eu vre-un lucrusor...
Eimotto, ancamari, paflo...multumesc de sfaturi. Azi am stat intr-adevar mai mult in pat, cu picioarele pe o pernuta...si cand m-am dus la spital la prietena mea am reusit sa ma incalt cu cizmele mele...picioarele imi erau si mai sunt umflate si acum, dar nu se compara cu ce a fost ieri.
Eimotto, esti totala cu povestea cu fetita..si eu ma gandesc ca o sa faca bebelul meu destule arteziene..Acum depinde cine o sa fie in calea lui: eu, taica-su, bunica-sa..
Dylan, bine ai venit! Da si tu datele tale mai in detaliu sa te trecem si pe tine in lista! si vezi ca primele 10 mesaje sunt moderate, dupa aceea e mai usor...
Cat priveste lucrusoare pt bebe, am inceput si eu sa cumpar cateva hainute...dar o sa mai iau si o sa mai primesc si dupa. Depinde mult si de copil, cat e lung este! Sunt copii care au 48-49 de cm la nastere si copii care au 60 cm la nastere (cum a avut Monytza). Eu am noroc ca stand cu mama, o trimit pe ea sa cumpere, daca eu nu o sa ma pot deplasa. Cat despre celelalte lucruri, inca nu am luat...am primit doar un port-bebe de la nasi, dar ala e de la 2 luni in sus, si soacra mea zicea ca ne-a cumparat cosulet de scos copilul din spital. Patutul il primim de la niste prieteni, dar inca nu l-am adus acasa, si asa nu prea am loc unde sa il depozitez. Dupa Paste cand vom face schimb de camere cu parintii mei o sa aduc si patutul. Carucior si scaun de masina dupa ce se naste, sau poate primim cadou de la bunici..cine stie. Eu as vrea sa ii iau carucior care sa aiba si scaun de masina inclus, mai ales ca am de gand sa plimb copilul pana la Braila in august, dupa botez. Si din cate am auzit, nu stiu daca e adevarat, fetele din strainatate ne pot da mai multe detalii, acum in UE trebuie scaun de masina pana la 12 ani, nu doar pana la 3, cum e acum in Romania. Si atunci prefer sa iau dupa 1 an un scaun care sa il foloseasca mai mult timp.
Andrada, mai devreme i-am citit sotului meu ce trebuie sa contina bagajul de spital, si mi-am adus aminte de un lucru: fetele care fac cezariana trebuie sa aiba la ele apa (ca nu ai voie dupa operatie numai apa o perioada) in sticle cat mai mici (pt a fi confortabile si usor de folosit).
Gata, am scris destul. Acum ma retrag!


diana 29+ STEFAN
asa creste bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

dylan bine ai veni la odisee.sa ai sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos.

pepsi esti o graviduta foarte frumoasa si ai o burtica super draguta.

andradap ti-am admirat buburuza...e foarte frumoasa.


va pup ...somn usor



26+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

[red]LA MULTI ANI BURTICUTE SI MAMICI CU BURTICUTE !!!!SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA CARE SA SE INCHEIE CU CEL MAI FRUMOS BOBOCEL DE TRANDAFIR![/red]

Va salut si eu asa cum v-am obisniut in ultimul timp pe fuga.Intre spital si alte treburi abia daca mai respir.Acum mi-e teama ca ma paste raceala,am stranutat ff mult si deja ma deranjeaza gatul un pic ,asta imi mai lipsea.
Ma bucur ca aveti vesti bune de la eco cu bebei grasani si imediat ce ma mai linistesc o voi ajuta si eu pe mamica noastra cu probleme.
Va pup si sa auzim de bine!

poze
Iri +29 si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Salutare din nou!
Tocmai ne-am intors din oras - am fost la consultul oficial, bebelina e in regula, in prezentatie craniana (s-a pozitionat pe teava, dupa cum s-a exprimat tatica-sau). M-a cam certat ginecologul ptr kg-le luate (e drept cam multe), dar asta e! Si ca o pacienta 'model' ce sunt, dupa consultatie mi-am batut la cap consortul si m-a dus la o praji (buna, buna) care se pare ca i-a picat bine si Sosolinei, ca-i tare activa prin burtica.
Andrada, cat te invidiez ca ai timp liber si rabdare sa impletesti...Eu una, si daca as avea timp, nu cred ca as avea nervi pt asta. Haioasa buburuza, dragut si celalalt pulovaras!Dar oare nu sunt prea inguste si prea lungi manecutele?! Nu te supara ca te intreb (eu una sunt mai carcotasa din fire)!

Va pup si va doresc o seara frumoasa in continuare,
Florina 31+ si bebelina miscacioasa Sofia

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Andrada, esti chiar priceputa cu puloverul!
Pt mamici: ce gama e mai buna Johnson sau Nivea!

27+Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Chowpersa, verifica, te rog, nr IBAN pus pe prima pagina, caci am incercat sa-ti transfer un mic ajutor ptr Clexane si am primit mesaj de cod IBAN invalid (eu folosesc ptr plati un serviciu de internet banking si nu am avut probleme de genul asta pana acum). mai incerc o data, oricum! Daca reusesc iti dau de stire!
Florina

Florina R.

Mergi la inceput