Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

ralumat cred ca ai incurcat borcanule ,eu stau in cringasi ,daca vrei ne vedem in herastrau dar mai la vara ...
laura merci si un pt daniel
madaluta nu pot sa vad pozele,o sa mai incerc, dar acum stiu ce sa caut la carrefour
a_deju multa sanatate ...incearca si aspirina saracului...poate scapi fara febra...
desiree asta da surpriza...vazut ,placut ,trimis si pritenelor
alexandra am primit si cadoul tau
danita
bebinuta mi-a scapat probabil ceva ,ai probleme sau am inteles gresit
donia pt ajutor ,trebuie sa reusesc,nu...si de ziua mamei

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA
virsta ANCA
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Na ca acu' ma linistii, dupa ce hranii si culcai copchil.

Multumim frumos tuturor care ne-au urat de bine la implinirea celor 4 luni!

Dia, la noi cam pe la 600 ml.. 700 deja sunt muuulti.
Ma duc sa caut in catastife retzeta de supa si revin.

Anateo.. Teodora e o delicata. Sincer si eu mi-am pazit plodu' (al mare) sa nu-i pocneasca pe altii, atunci cand nu stia inca ce face.. accidente se mai intampla.. da unii parinti parca nici nu vad. Sau se fac ca nu vad?!

A_deju multa sanatate.

Dianocica, pai ce sa fac daca m-am amorezat de [icon]-ul respectiv. Se pare ca s-m e in tendintze..

am 4 luni fix, fix





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

La multi ani mamicilor!!!!

Azi la 5 ii fac gauri in ureki alexutei sa-mi tineti pumnii.
De doua zile chiuie non-stop..m-a creierit!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Poza Alexutei din concurs se numeste INGERAS , votezi si tu?


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Supa/piuree de zarzavat:

la 500 ml apa se adauga:
- 3 morcovi
- radacina patrunjel, radacina pastarnac, o buc de telina, dovlecel
- o ceapa coapta in prealabil
- 1 linguritza ulei de masline adaugat dupa ce legumele au fiert!

Dupa ce fierb (de preferintza la oala-minune) se paseaza morcovii+o parte din albitura. Se serveste cu linguritza. Adica se incearca macar pt o perioada; e drept ca unii copii tot la biberon ajung. Pt inceput se pot adauga 1-2 masuri de lapte praf.

ziua I = 2 linguritze + completare lapte
ziua II = 4 linguritze + completare lapte
ziua III = 6 linguritze + completare lapte
etc., etc.

Carne:

Daca va accepta cat de cat acest piuree, vom trece si la carne in cca 2-3 sapt. Carnea, de preferintza de vita (are mai mult fier) sau de pui, se fierbe separat. Se mixeaza si abia apoi se amesteca cu piuree-ul de legume.

Ziua I = 1 linguritza carne
ziua II = 2-3 linguritze carne
ziua III = 4-5 linguritze carne
etc., pana se ajunge la 50-60 g carne/zi.

Pofta buna!


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by a_deju

mamici si domnisorici, la multi ani de 8 martie!!!
io-s varza, m-am pricopsit c-o minunatie de raceala, ma ustura-n gat si-n ochi zici ca am tone de nisip... febra inca nu, dar mai e timp pana diseara... bag ceai cu vit C ca disperata, nush daca foloseste la ceva, si l-am pus pe mihai sa-mi ia o masca sa nu dau si la motan :)
offf.. mucii incepusera sa-mi curga de-aseara, da' am zis c-o fi vreo alergie la soacra-mea....
hai va pup, ma duc sa stau latita cat mai apuc :)

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti



Si parca ai facut si vaccinul antigipal...,nu?Sau m-am dus cu capul???Eu cred ca este alergie de la socrela...,dar nu ne pove si noua nika?!?Sa inteleg ca intilneala a decurs bine?

VirstaCrinuta, 1, 2, 3, 4 5

Poze Dandusa
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea



n-am facut vaccin, doamne ajuta, ce de fiecare data cand faceam, doua saptamani eram lata, terminata... de obicei fac reactie nasoala, de-aia imi si doream sa nu-mi semene motanu' si aveam emotii la intepat :)
ce sa povestesc soro, ca abia pot sa stau pe scaun, deja ma dor si deshtele cand tastez... l-am convocat pe mihai la domiciliu, sa speram ca ne descurcam si ca e doar o raceala asa.. de primavara...
as sta la povesti, da' mi-e cam rau.... :(((
revin mai pe seara, ori cu vesti bune, ori delirand de la febra :)

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

dandusa, Auras; am editat mesajul anterior si am pus pozele pe public..erau pe privat si nu mi-am dat seama... .sper k acum sa se vada.

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

fetelor.....am o intrebare intrebatoare.....dar mare!m-a rugat o mamica de ianuarie,sa-i spun de unde am cumparat acele supozitoare pt constipatie,stiti voi care....carum carvi.i-am explicat ca eu nu stau in romania si mi-a fost usor sa le procur....in schimb imi aduc aminte ca o mamica de-a noastra pomenea intr-un mesaj ca a gasit de cumparat si in romania.din pacate,nu-mi mai amintesc care dintre mamici si nici din ce oras e....nici atat nu-mi aduc aminte.poate cititi mesajul meu si rugamintea mea totodata si sa putem ajuta mamica de ianuarie.va rog,mult!si va multumesc anticipat!


pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

prima sa va spun ce faceam eu...dupa ce l am debarcat pe d.ala eu , ala eu...nimeni? citeam de la odisee....ei, da, am luat o pe aratura raaau...dupa patania cu donia...suflu si n iaurt..si ce descopar? ca stateam ca proasta si scriam o data la tz zile desi mi l amintesc perfect pe alex zicand: mai dar tu mai faci si altceva in afara de stat pe forum? se pare ca exact asta facem...stateam...imi aduc aminte tot dar...nu mai vad scriind...si pana am scris prima oara...imi vine sa ma bat. retroactiv... si am mai gasity si reteta de ciocolata de casa de la miro acum ca tot ma las de porcarii si mananc sanatos...

a doua: ia uitati aici cum o invata pe mama tango...se vede ca n-am chef sa fac nimic prin casa si d doarme, nu?

ruxandra pun si io o intrebare da' sa nu ma luati la misto ca-s foarte nestiutoare: pastarnacul nu e radacina de patrunjel?

kokorina hai mai povesteste ne de harbujei...eu imi amintesc ca o mamica gasise pe cineva sa ii aduca, de cumparat...daca auzi zi mi si mie...

_
diana (03.12.06) david 1 2 3 4 www.youtube.com/watch?v=qEEYWGhUS7Y" target="_blank"> f1 fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

Dianocica super poza

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08- 2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Desiree...super tare felicitarea de 8 Martie....multumim...
Ruxandra...pune poza sa vedem coafura...si apropo...salvati de clopotel...
A_deju....sa te refaci repede si ai fost totala .."am crezut ca e alergie de la soacramea...
Madaluta...super tare sticluta cu lingurita....
Auras_v...
Am vazut si eu pozele cu iesencele...mai da ce frumoase sunteti toate....iar va invidiez...
alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti
Mark la 3 luni

Mergi la inceput