Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola si de la noi!

Am trecut sa imi motivez absentele!

Noutati nu am.Am fost in Cta de Pasti si ne-am intalnit cu hini.Noi mai avem pana cununam , pana atunci tre' sa nasc, sa imi botez cupilul, etc.plus vreo 2 nunti.

Fina mea este fff. atenta si de fiecare data cand ne intalnim aduce cate ceva, o jucarie pt V., bomboane, flori,iar de Pasti cand au venit la noi la masa a adus o gramada de chestii, prea mult mi s-a parut.Nu as vrea sa exagereze acum si pe viitor nici sa nu ne mai sunam.Asa ca i-am dat de inteles ca mi se pare ca exagereaza cu atentiile.Mai ales ca parca ma obliga si pe mine sa ii intorc cadourile.Mi-e sa nu ajungem sa ne aducem din ce in ce mai mult.

In fine, va pupacim si intru sa va mai tin la curent.

Ile 30 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 10 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ramo, sa va traiasca finii si petrecere frumoasa!
Eu am reusit azi si mi-am luat material si pentru cununia civila si pentru cea religioasa/petrecere. Acum mai ramane sa ma gandesc la un model sa ma avantajeze, dar sa imi puna in valoare si burtika.



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Ramonella- totul a iesit OK??S-a furat mireasa?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

CRIXIA, si eu tot de acolo mi-am luat rochia de nasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare nasici!!!!!
A fost bine,frumos,bine ca n-a plouat!!!!!De fapt a plouat noaptea foarte tare,dar dimineata la 8 cand m-am dus la cuafor s-a oprit.Si apoi a iesit soarele!!!!!!La cuafor am picat la o ametita saraca,ca n-a stiut ce sa-mi faca.Eu i-am spus ce si cum.In rest a fost bine,mi-a placut.Am pus niste poze,intrati la nasica.Sunt facute de noi,nu sunt foarte reusite.Si nu am facut la toata nunta ca s-a terminat bateria.

poze
vine bebe

Ramonel14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

RAMONELLA, frumoase poze, frumosi si nasii si miri, sa va traiasca si sa vina si botezul cat mai repede , eu asa le spun finilor mereu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Crixia,Ralumat,ramona jianu , vad ca noi toate suntem nasici in aceeasi zi, cum stati cu pregatirile?
Eu mai am sa-mi cumpar pantofi (sanda), dresuri, sutiene....celei mici sandale sau pantofi , sotul inca un costum si suntem gata.

Voi stiti daca nasa in biserica dupa slujba trebuie sa arunce bomboane pe jos impreuna cu grau si orez???Eu asa am auzit ca ar fi obiceiul la noi in Tr., sincera sa fiu nu stiam de el , bine ca am aflat din timp si nu ma-m trezit acolo ca nu am bomboane


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Chiar nu stiam de asta, am sa intreb, sau cel mai bine imi rup putin timp sa merg la o slujba in biserica unde vom cununa sa vad ce se poarta!

Mai am Dory....
-camasa nas
-lumanari
-palarie pt legatoare mireasa


.... SI MA MAI GANDESC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

, palarie pt legatoare mireasa?????,de asta nu stiam, la noi nu este obiceiul asta sau este vorba de ce se pune pe cap la mireasa dupa ce-i dai voalul jos??, ca la noi se pune o esarfa, daca despre asta vorbesti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:



Pe unde umblati mai fetelor??Cred ca sunteti in pregatiri intense de nu mai intrati pe aici.


Mergi la inceput