Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Mai am putin pina simbata

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

ilenutza, nici o veste noua de la tine?, cred ca deja ai nascut, cand poti sa ne dai o veste despre tine, sau mai bine zis despre voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna ziua, nasici dragute!

am o mare rugamine la voi; peste catva timp suntem si noi nasi de cununie. Si recunosc cu rusine ca habar n-avem care ne sunt "atributiile"....

Din cate ghicesc eu - trebuie sa luam lumanarile, buchetele (mireasa si nasa), sa platim biserica... altceva?

Multumesc mult! Si daca exista deja o lista si eu n-am gasit-o, iertare!

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by Gabrielama

Buna ziua, nasici dragute!

am o mare rugamine la voi; peste catva timp suntem si noi nasi de cununie. Si recunosc cu rusine ca habar n-avem care ne sunt "atributiile"....

Din cate ghicesc eu - trebuie sa luam lumanarile, buchetele (mireasa si nasa), sa platim biserica... altceva?

Multumesc mult! Si daca exista deja o lista si eu n-am gasit-o, iertare!

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...


Luminarile, "spaga" la popa dupa cununie si "golit" buzunare la masa(nunta).Buchetele sunt treaba mirelui.Depinde de zona din care esti, ca mai e turta, oglinda si alte obiceiuri zonale.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Am gasit rochie de nasha. Am vazut-o sus in Obor dar nu aveau marimea mea asa ca mama inspirata a luat nr. de telefon al atelierului de creatie din orasul Giurgiu. Am sunat si aveau marimea mea asa ca de dimineata m-am infiintat la magazia lor (la magazinul unde expuneau nu aveau mar.48). A fost bine pt ca a trebuit retusata un picut si intr-o jumatate de ora am scapat de stres. Pana la urma am luat cu corset si dak imi creste burtica mai dau drumul un picut. Pretul mie mi s-a parut jenant de mic mai ales in raport cu calitatea lucraturii: 360RON.
Cat despre obiceiuri...de la florarie mi-a zis ca buchetele le ia mirele si lumanarile nasul. Am mai citit si de scosul la biserica unde tre sa luam nasilor o icoana si apoi ii invitam la restaurant.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

...cu 300ron biserica se pare ca scap ieftin, nu?!
lumanarile la cat ajung?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Fetelor, cum e cu scosul la biserica? Ce obligatii au nasii atunci si cand trebuie facuta?

Cris

ps Mi-am dat rochia la cusut, mai avem de luat costum nasului si lui Alex cel mic... un papion, o camasa.

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ile a nascut in 25 iulie, la ora 22.02, un bb mancacios si simpatic de 52 cm, 3700 g.
sa-ti traiasca feciorii Ile si numai bucuri sa ai de pe urma lor!!!
Bb mic sa fie cuminte si sa pape mult laptic, iar tie refacere rapida!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor am nasit si noi, a fost super frumos. La primarie ne-au cam dat viteza, dar apoi cununia religioasa si petrecerea la restaurant au fost super.
Gagi s-a imbracat cu un costum crem sidefat, iar eu cu o rochitza gen sirena, cu bretele subtiri, crem deschis cu dantela si strasuri in fatza , strinsa ca un corset la spate, iar de la genunchi in jos cu crinolina si organza. An avut gentutza si sandale aurii. Parul mi l-am strins cumva in coc pantene intr-o parte, cu doua suvitze groase care cadeau se spate respectiv pe linga git (cam complicat de descris).
Va pup si va urez sa aveti vreme si petrecere frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

...cu 300ron biserica se pare ca scap ieftin, nu?!
lumanarile la cat ajung?

12+

Eu scap la biserica, cu 150 RON, iar luminarile, 300 RON

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput