Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Acum am vazut ca pe data de 07.07.2007, au fost 7 nasici, felicitari si asteptam poze si impresii de la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Fetele... AMR 2 luni si eu am cam intrat in panica de rochie. In oras sunt preturi exorbitante la ce mi-as dori, iar croitoreasa NU AM.
Pt cine e in Bucuresti, aveti pe cineva care mi-ati recomanda, o croitoreasa ....
In rest copii au finalizat invitatiile, si vom pleca si impreuna cu ei in Corfu.. si la noi a doua luna de miere....
in rest noi nu am facut nimic, am inteles ca la biserica au dat un avans de 3 mil, si restul ramane la latitudinea noastra... nu prea stiu cat, nu e biserica cunoscuta in centru...
pupici
asteptam poze!!!

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Proaspetelor nasici si sa va traiasca mirii!!!!
Lulu pai nu sunt asemenea obiceiuri la noi. Nasii platesc doar lumanarile si cat vor sa dea la preot. Mirii platesc biserica. Nasii mei au dat 1 mil. preotului(bacsis).
daca se fura mireasa pana la ora 12 plateste nasul, dupa 12 mirele. Nasul noua ne-a platit consumatia de unde eram si a dansat cu mirele.
Mi-a furat papucul un baietel si i-a dat si lui cat a cerut.
cam asta e, nimic costisitor, sau ciudat.
Bee ma bucur ca totul a fost ok si ai rezistat eroic. Anuca a fost in forma?
Diana ai fost frumoasa. iar nasica mica, la inaltime.zici ca e Cleopatra Stratan.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Mai nasici, nu mai dati nici un semn?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Nasici,
Uitati un site grozav dupa care m-am inspirat pt rochie.
www.watters.com

Vizitati-l, merita.
Am fost la o casa de moda din centru unde mi-au cerut 1000 ron pt cusut, eu cu materialul... !!!! Mie mi s-a parut enorm!
Voi, cunoasteti alte preturi...?


mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Io mai am pana la nashit o nastere si un botez!Dar mai arunc un ochi pe aici sa vad ce si cum.

Si la noi nashii platesc lumanarile, biserica ( min. 4 mil , la legatoare palaria/bazmaua, ce vrea mireasa
Nu platesc mireasa furata , platesc insa gaina!

Altceva nu mai stiu dar sigur o sa aflu pana atunci

Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

ilenutza, daca cumva nu ai nascut deja , iti doresc nastere usoara si un bb sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Inca nu Dory, multumim de urari!

Ile 40 si Victor ( 22 dec 2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! Eu sunt nasha pe 18 august si nu stiu care sunt obiceiurile, ce obligatii am... Costumatie are doar fetita mea de 8 ani...eu sunt insarcinata si inca mai astept. Nu cred ca in Bucuresti gasesc rochie gata facuta...sunt doar pt cele slabe si deloc gravide...


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda raluca spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Buna tuturor! Eu sunt nasha pe 18 august si nu stiu care sunt obiceiurile, ce obligatii am... Costumatie are doar fetita mea de 8 ani...eu sunt insarcinata si inca mai astept. Nu cred ca in Bucuresti gasesc rochie gata facuta...sunt doar pt cele slabe si deloc gravide...


12+



Buna! Ieri imi cautam si eu costumatie pt. nasa si am vazut, intamplator, in Magazinul Cocor, intr-un colt (cum ai sta cu fata la intrarea in magazin, in partea dreapta), nu mai stiu insa la ce etaj, rochii de ocazie pt. gravidute. Era pe un manechin (cu burtica aferenta)o rochie rosie. Imi pare rau ca nu pot fi mai explicita! Poti incerca acolo, poate ai mai mult noroc decat mine (bineinteles ca nu mi-am gasit nimic :(

Mergi la inceput