Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

ilenutza, Giova, va multumesc, , da Giovana, am avut 3 toalete: una la cununia civila si gatitul miresei, a doua la biserica, iar seara ma-m schimbat din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Nasicilor sa va traiasca finii!
Dory, foarte frumoase tinutele tale. Mi-a placut in mod special rochita de la petrecere. M-am si linistit putin, ca si eu voi opta pentru un model floral.
In ce stadiu suntem noi cu pregatirile? Burta mea creste si mireasa e ingrozita la gandul ca ash putea sa nu ma simt bine! EU o tot asigur ca fac fata cu bine distractiei si sper sa si fie asa. Durerea mea cea mare e rochia. Nu e gata si o voi vedea la fata abia peste 2 saptamani, cand voi fi deja la mare. De la mare ma intorc cu o saptamana inainte de nunta, asa ca daca nu-mi place cum a iesit, va fi prea tarziu. Si stiu ca n-o sa-mi placa! Asa ca rapid, idei de rochii de gala pentru gravidutze (de-a gata!). Uffff, croitoreasa nici nu era din Buc, ci am facut-o pe carari de vacanta pe la Oradea. SI in Bucuresti cam tot ce arata rezonabil se confectioneaza in masuri imposibile (imposibil de mici!). LA Oradea gasisem ceva din voal sa-mi vina. Am fost chiar impresionata ca 44 ma incapea cu rezerve bune peste burtica (poate in rest era chiar mare). Problema era blaizerul. Nu-mi placea materialul si culoarea si dadeam banii aiurea.
Fetele, ce ziceti voi de materialul asta de-l tot vezi anul asta pe la rochite: satinul imprimat si putin lucios? Mie-mi place, dar e suficient de elegant? CA eu una in criza de timp am luat singurul material care mi-a placut din singurul magazin pe care l-am vizitat. Si e satin imprimat, subtirel, bleumarin cu flori maricele albe cu albastrui (nu suna bine, dar arata bine, de croiala mi-e mie frica).
Asa ca ma repet, haine de ocazie pentru gravidute? Ceva idei? Sau niste masuri mai mari si modele dragute? Prin masuri mari inteleg un 44, 46, ca eu m-am suparat negasind decat 42.


Bee 21+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Buna nasicilor!
In primul rand vreau sa-mi cer suze ca nu a intrat de f. mult timp, dar bebelina mea imi ocupa cam tot timpul.
Iar acum vreau sa felicit toate nasicile, ati fost frumoase, sa va traiasca finii!
Noi am cununat anu asta deja de 2 ori si mai avem pe 7 iulie si cu asta gata...pana la anu cand vom fi iarasi nasi de botez. Deci anu asta sunt de 3 X nasa .... A fost frumos peste tot, ne-am distrat super!
Deocamdata va pun poze de la nunta din 19 mai (Criss nu eram trecuta pe lista cu data de 19 mai pentru ca nu am mai apucat sa-ti scriu, abia in ianuarie am aflat ca vom fi nasi). Eu sunt aia ditamai balena in galben.
Va pup!

Nasi 19.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Alinus - NO COMMENT..Unde a fost nunta?Am vazut, ca , cununia civila si religioasa s-a facut afara, iar voi ati avut luminari mici.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Alinush25 super frumoasa rochitza ta
Felicitari si celorlalte nashici, ati fost foate frumoase. Eu pt cununia civila am deja hainutze, pt cea religioasa inca ma mai gindesc, iar gagi tre sa slabeasc pt ca are un costum suuuuuuuuuper, facusem planuri ca se va imbraca cu el, dar surpriza: nu il mai incape, asadar ne mai gindim ce vom face daca nu slabim.
Of, mincarea asta buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna nasici!
Va anunt ca o sa fiu si eu nasica pe 07.07.2007 la Galati si desi mai este destul de putin timp vreau sa va spun ca nu am pregatit nimic...nici toalete..nici lumanari..nici cadou..nimic...si sunt sigura ca o sa intru in criza de timp pentru ca o sa fie foarte aglomerata perioada ce urmeaza.Oricum singura pb e ca nu reusesc sa gasesc rochii care sa-mi placa aici in Bacau.
Sambata merg la Bucuresti si poate ma sfatuiti pe unde as putea incerca sa caut ceva dragut si nu foarte foarte scump.
Va pupacesc...si va doresc o zzi buna si spor la pregatiri la viitoarele nasici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Buna nasicilor!

Va multumesc fetelor pentru aprecieri!
Lulu nunta a fost la restaurantul Colosseum din Oradea. Cred ca la asta te-ai referit, nu?
O sa revin cu poze si de la celelate nunti peste cateva zile.
Pana atunci spor la pregatiri la viitoarele nasici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alinus, nu mi se pare ca ai fost "balena"..esti draguta, fotogenica si iti sta super in galben..parerea mea! Sa va traiasca toti finii! Bravo tie ca poti dupa o nastere sa mai cununi si de trei ori imediat!
Adirys, bine ai venit! esti pe lista!
Eu vineri ma duc la proba la rochitele pt. nunta..Numai ca nu am inceput sa caut sandale pt. seara..nici nu stiu de care, ca nu cred ca pot sta pe toace si la slujba si la restaurant.. Cred ca imi caut cu foarte foarte mic toculet.
Bee, si eu luasem un material lucios pt. seara..dar am renuntat, ca sa nu ma faca mai mare decat sunt deja:)
Dory, ai fost tare frumusica! Sa va traiasca finutzii!



Vine bebe
Burtik
Cristina21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Kriss multumesc mult de incurajare! Esti tare dragutza, ca de obicei. Da ... sa stii ca ne este destul de greu cu nasitul, dar nu avem incotro, toti ne sunt foarte apropiati si nu am putut refuza pe nimeni. Si la anul iarasi o sa fim nasi de botez, prima fina este insarcinata, asa ca...la anul se da startul la botezuri. Numa sa ne tina buzunaru'

Si acum ca sa revin la subiect, eu pentru nunta din 07.07. nu mai imi fac alta rochie, o sa fiu tot cu cea galbena, pentru ca oricum nu vor fi aceiasi invitati si nu mai are rost sa ma cheltui si cu tinutele, imi ajunge cat ma cheltui in rest. Asa ca mari pregatiri nu mai am de facut, doar sa ma duc sa dau comanda la lumanari si sa finalizez comanda pentru tort, ceea ce va fi in saptamana nuntii, in functie de cate persoane vor fi la nunta. Cam atat.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Buna nasici frumoase!
Merci kriss ca m-ai trecut in listutza!
Vreau si eu sa va intreb daca le luati cadou la fini si daca da... la ce v-ati gandit?

Mergi la inceput