Nasici de 2007! (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Salutare nasicilor!! Ma alatur si eu voua , o sa fiu nasica de octombrie pe 13 cand de altfel este si ziua sotului meu . Asa ca pana atunci mai am cale lunga ...o sa am timp sa invat din experientele voastre . Am dat avans la biserica , i-am bani finutei pt voal si coronita . Fetelor voi cum faceti cu buchetele ... Cine le cumpara ..nasa sau mirele? logic ar fii ca mirele ca el vine cu buchetul si la nasa si la mireasa . Voi cum o sa faceti ?
Sa va traiasca finii si sa va aduca numai bucurii !!!

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Salutare tuturor! Ma infiltrez si eu printre voi si va spun ca eu sunt nasa de doua ori anul acesta: pe 23 Iunie - nasa de botez la Rest Templu, iar pe 14 Iulie - nasa de cununie, la Rest. Del Ponte, cununia la Biserica Sf Petru si Pavel din Baneasa.
La capitolul pregatiri...nu stam nici prost, dar nici bine, in sensul ca, finii si-au cam rezolvat tot ce era de rezolvat pana acum, rochie+ pantofi mireasa, cocarde, invitatii, fotograf, cameraman, aranjamente sala. Le-am platit avansul la biserica, am luat coronita, voalul l-a facut odata cu rochia. Insa, pentru noi..n-am reusit sa cumparam nimic: am doar modelele de rochie, o intalnire stabilita cu coritoreasa ca sa-mi faca proba pe panza pentru rochia de nasa de cununie si cam atat. Sotului nu i-am luat costum, eu nu stiu nici ce culori vor avea rochiile, prin urmare nu-mi pot lua pantofi, posete si bijuterii. O sa-ncerc, totusi sa mai folosesc din cele pe care le am deja
acum ca..am intrat in club..ne mai vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by sicuta13

Nasici de botez nu sunt pe aici?

Cris



Eu sunt si nasa de botez, pe 17.06.2007 la Buc! e baietel si il voi tine eu in brate, caci sotul l-a botezat pe primul fin, eu fiind gravida, l-a tinut el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

serenaxxx, Loreg, bine ati intrat in grup!

kriss, am sa te rog sa adaugi si fetele noi venite in listuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Multumusc pt primire in listuta voastra ...Sunt asa fericita ca nasim persoane atat de dragi noua . Biserica unde se tine cununia religioasa " Domnita Balasa " , iar apoi sper sa avem parte de o petrecere pe cinste la hotel Marriott , sala Constanta .

Fetelor v-ati gandit la rochite ? eu am gasit o rochie de nasa , sper doar s-o pot comanda .

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Eu voi fi si nasa de botez in toamna, am fost de cununie la finele lui aprilie, cand burtica mea de graviduta era mica, in toamna va fi uriasa, asa ca imi voi face rochia tot la croitoreasa, ca si cea din aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by serenaxxx

Salutare nasicilor!! Ma alatur si eu voua , o sa fiu nasica de octombrie pe 13 cand de altfel este si ziua sotului meu . Asa ca pana atunci mai am cale lunga ...o sa am timp sa invat din experientele voastre . Am dat avans la biserica , i-am bani finutei pt voal si coronita . Fetelor voi cum faceti cu buchetele ... Cine le cumpara ..nasa sau mirele? logic ar fii ca mirele ca el vine cu buchetul si la nasa si la mireasa . Voi cum o sa faceti ?
Sa va traiasca finii si sa va aduca numai bucurii !!!

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Eu stiu ca mirele face buchetele.Ptr mireasa nasii trebuie sa faca, cos cu flori?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Miramar, distractie placuta azi si Sa va traiasca finii!
Eu mi-am luat azi alte materiale pt. rochita de seara..va fi lila. Sus pe piept va avea o danteluta foarte sexy aplicata pe matasea lila, cu manecuta cazuta tot din danteluta, iar de sub sani va cadea in jos, pana sub genunchi. Nu imi fac lunga, ca nu mi se pare ok cu burtica si cu rochie lunga..parca ma face prea umflata..
La cun. civ, tot rochita, pe verde cu niste floricele foarte discrete si cativa sclipici..
E greu asa din vorbe sa iti imaginezi..dar sunt convinsa ca vor iesi super,am incredere in croitoreasa mea..Am multe facute de ea, inca de pe la 14 ani..si sunt foarte multumita!



Vine bebe
Burtik
Cristina17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Buna nasicilor. Noi sintem in pregatiri, dupa cum stiti vom fi nasi pe 14 iulie. Nu mai avem multe de pregatit, eu doar niste brizbrizuri de pus la rochia pt petrecere. Sandale aurii mi-am luat, bijuteri am cumparat. Aaaaa....era sa uit: inca nu mi-am luat gentutza aurie, dar sper sa gasesc curind. Gagi are costume si tot ce ii trebuie, tre sa se hotarasca daca mai vrea ceva.
Ma roade curiozitatea: voi v-ati interesat cam citi bani tre sa dea nasii la biserica? Caci la biserica unde nasim noi s-a dus sora mea sa intrebe si i s-a spus ca ar costa 6.500.000 in total, adica preotul si corul. Nu vi se pare cam mult? Adica ar fi fix 200 de euro....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Si la noi tot mirele face buchetele atat al nasei cat si al miresei.
Miramar, Nature, cum a fost ??impartasiti-ne si noua cum va-ti descurcat in postura de nasa ,

Mergi la inceput