prolactina la peste 1000!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doly spune:

bine crinutza si de unde iau tratamentul naturist?fa-mi o trimitere...
De fapt ai mare dreptate. Sa vad ce zice si medicul.
Va pup. Doly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tedita spune:

salut, sunt noua pe aici dar am gasit subiectul acesta cu prolactina si vreau sa spun ca pe mine m-a marcat tare mult aceasta prolactina , este adevarat nu era f. mare , in jur de 450 DAR la doi ani dupa ce am nascut mie tot imi mai curgea lapte; am fost la medicover si la medic ginecolog si endocrinolog, m-au cam speriat cu acele radiografii sa turceasca , cu rmn.....intr-un final, nu am facut nici o analiza, m-am dus la medsana la profesorul Coculescu care m-a linistit in sensul ca mi s-a spus ca sunt persoane care pot avea lapte si 3 ani dupa nastere si atata timp cat nu exista tulburari menstruale sau alte cele..nu trebuie sa imi fac nici un fel de problema..asa ca....stau asa, ce sa fac???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga tedita,

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. Dar citind ce ai scris tu parca m-am linistit si eu. o sa-ti spun povestea mea daca vrei, dar acum nu mai pot sa stau pe forum! Poate maine!
Te pup!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Si eu am avut prolactina mare dupa o pierdere e sarcina ( la 23 saptamani ) si am avut lapte, si tot tacamul, dupa care scurgerea s-a oprit dar prolactina ramasese mare Am luat Dostinex ( 2 pastilute si.. gata... Dar la mine a trecut un an pana mi-am dat seama de ce nu ramaneam.. era prolactina marita ( se zice ca atunci cand alaptezi nu ramai ( desi e teorie)Despre plante ... eu stiu ca napraznic, cretisoara, coada soricelului.. nu fac rau in cantitati normale ( 2 - 3 cani pe zi.. ) deci de ce nu incercati...despre pastile stiu ca Kamayani ( regleaza hormonal).. Nu stiu exact, oricum atunci cand am luat tratamentul cu Dostinex am si baut ceaiuri...
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tedita spune:

este adevarat ca domnul profesor m-a intrebat: mai vrei sa ai alt copil?? eu am raspuns ca deocamdata NU SI atunci mi-a zis ca din cauza acestei prolactine nu pot sa raman insarcinata, asta ar fi singura problema acesta fiind motivul pentru care nu imi da nici un medicament pt ca nu are rost......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXANDRA.D spune:

Fetele, dragele mele,

Speneti-mi si mie cat mai costa Dostinexul in Romania? Si care este tratamentul? Adica, cate pastile ei si cat timp? Adica ma intereseaza modul de administrare. Va rog mult sa-miraspundeti daca aveti timp.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

fetelor, dar eu nu sunt mamica....de ce am prolactina mare???Si mai presus de atat ma intereseaza care sunt mai exact cauzele acestei prolactine ridicate. Am facut ceva?, am papat ceva in plus, sau de ce?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Dostinexul are pretul cam piperat, dar la mine a fost eficient.( cam 1200000 lei )Sunt 2 pastilute minuscule.Am luat astfel : saptamana1 ( ziua1 1/2 past , ziua 2 1/2 past.) saptamana 2 idem.Si dupa doua saptamani am ramas insarcinata ( asta dupa ce incercasem timp de 1 an fara rezultat..
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Dragele mele,
Va rog sa-mi spuneti pt ce este acest DOSTINEX? Sint colega de "suferinta" si ma intereseaza acest medicament dar as vrea sa stiu prospectul!
Va rog pt un raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Chiar am venit de la medic. Tre sa iau 3 luni de zile , in fiecare zi cate 2/zi bromergacrept(cred ca bine am citit de pe reteta ca abia am inteles ceva...), pt scaderea prolactinei.si din a 2-a luna tre sa iau pregnil. A mai luat cineva bro....blablaul asta???Si cum e? suportabil? Doamne, de 2/zi ii ingrozitor, nu-i mult.? A vrut sa-mi dea 3/zi, dar ...hm, ...s-a uitat mai bine si mi-a zis ca nu, imi ajunge pt inceput cate 2/zi.
astept pareri
doly

Mergi la inceput