prolactina la peste 1000!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu sunt de acord cu Anis sa schimbi dr urgent.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Da, asa este. Totusi, am mai fost la un eco la el, ca tot eram programata. Mi-a scazut de la 60 mm la 38mm.Deci lucrurile merg inspre bine decat ca nu pot sa depun efort.Pentru moment am incetat orice tratament(ramane doar cel pt prolactina) si incerc sa ma refac. Dupa ce imi revin iau o decizie, pana atunci tatonez terenul pe aici sa vad care ar fi bun (la medici ma refer).Cat despre citit in stele...Anis, iti dau dreptate. El a incercat ceva dar urma sa -mi faca monitorizare abia ieri, (adica primul eco sa vada daca am ovulatie si urmatorul trebuia sa-l fac maine), iar pregnylul mi l-a scris pe joi(sapt. trecuta). Eu tot m-am gandit, ca si acum mi-a zis ca eu nu ovulez...se vede pe eco? sau de unde stie el ca eu nu ovulez? Clostylbegitul mi l-a prescris acu 2 luni fara sa-i arat grafice de temperatura, decat de la un eco abdominal. Oare se vede acolo ceva? sau... chiar am nimerit cel mai prost posibil... No, eu nu stiu ce sa mai zic. Deocamdata stau cuminte si apoi mai vad.mai citesc ce scriu fetele si ma orientez.Intre timp am sa ca sa nu uitam de ce am inceput discutia.
Va pup si va multumesc ca mi-ati fost aproape.
Crinuta draga, tu esti o bestiala cu prolactina ta.Eu am sa-mi refac peste o luna analiza sa vad cum merge.
Va pupi dulce pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga Crinuta,
Uite ca de abia acum am intrat pe forum dupa atatea zile!!!
Cred ca este bine ca prolactina iti este in limite normale. Cred ca nu ai avut ovulatie si din cauza stresului. In locul tau as stopa un pic tratamentul naturist, as lasa cumva stresul la o parte si as vorbi si cu doctorul sa vad ce am de facut. Sa stii ca daca esti deprimata organismul nu va raspunde la orice tratament. Asa ca incearca sa gandesti pozitiv si sa nu iti mai faci o mie de ganduri pentru ca NU o sa te ajute la nimic. Neaaparat incearca sa vorbesti cu doctorul ca sa vezi ce ar putea sa te ajute sa ai ovulatie.
Poate nu am citit eu bine mesajele tale, dar spune-mi, tu pe baza graficului de temperatura ai detectat ca nu ai ovulatie sau ai facut vreo ecografie in acest sens? Pentru ca s-ar putea sa fi avut ovulatie, si sa fi existat o eroare in masurare. Eu as privi chestia si asa, nu ca neaaparat nu ai avut ovulatie. Pana la urma cred ca tot un doctor de va lamuri!!!!
Te pup si iti tin pumnii!!!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

fETELOR, ce parere aveti despre consultul unui medic endocrinolog? Ati fost careva? Oricum, prolactina este in legatura cu glandele...si...Eu urmeaza sa merg si eram curioasa ce ziceti si voi.Astept pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu am luat bromocriptina in urma unui consult endo,atunci cind am avut prolactina marita.
Valentina

Mergi la inceput