Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

arleena piure de morcov cu cereale de orez

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Zax, ce sa zic... Daca nu il faci si Doamne feri face varicela eu pe unde scot camesa? Nu serios, eu sunt pentru, doar ca am tot amanat ptr ca pruncii mei is sau au fost alaptati multa vreme iar eu am facut boala in copilarie. La un an si 5 luni Vladut a venit in contact cu varicela, vecinutul si prietenul lui bun si mamica lui au facut si eu s-or jucat linistiti bot in bot pana i-au aparut bubele baietelului si totusi nu a luat. Pe de alta parte atata am amanat-o ca nici acum nu i l-am facut, si nici nu cred ca reusesc pana la vara.. Lui Timi sigur nu il fac prea curand, cel putin nu cat o alaptez ca n-are senz, e protejata.

Ella, votat intalnirea (avea poza ceva familiar) si multumim si tie de vot!

Oh ce vreme frumoasa! A venit primavara! Ce bine! As sta toata ziua afara cu pruncii!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Olim, DianaR
Pe ultima suta de metri: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">"Ingerasi de mai"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Luana, multumesc ptr linkul spre subiectul cu capadul de buda! Bestial, rad cu lacrimi si fiica-mea rade si ea cand ma vede cum rad!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Olim, DianaR
Pe ultima suta de metri: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">"Ingerasi de mai"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dianade fapt varicela care e(popular)? Ca si eu alaptez si de curiozitate sa o intreb pe mama daca am facut-o. Chiar daca ma indoiesc ca am scapat cand eram mica. Eu am fost data la cresa la 18 luni si stiu ca am facut tot mai putin oreion.

Nasul lui Marc a facut asta( chicken pox?) acum , la 30 de ani!!!!

Oricum vaccinul ROR se face aici la 12 luni si 18 luni. Dar am vazut niste reportaje care-l leaga de autism. Tu ce parere ai?

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Despre ikeea. Eu nu mai stiu preturile din Romania. Dar ca sa va faceti o idee. Fotoliul Poang aici in Canada( suntem mai taxati decat in Rom)costa 258 CAD( nu americani!!!!)iar la voi 280 RON. Mie ronii nu-mi spun mare lucru. Ca am plecat inainte de «venirea lor». Comparati voi si-mi spuneti daca e mai ieftin aici sau la voi?

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

acum am venit de afara; a fost supeeeeeeer!!!!!!!!
stam de la 13.00
am luat masa-n parc cu o prietena de-o seama


ps multumesc Diana

Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by andruskandu



Buna dimineata, Livada!

Bine v-am gasit la un nou capitol (multumim Doroti)
Andreiut m-a chinuit ca pe hotii de cai in ultimele 4 nopti. Dormea cate 1-2 ore legate, adormea greu inapoi, si numai la san. Dupa leganat, cantat, plimbat prin sufragerie (noroc ca am spatiu), il puneam in patut, cu speranta ca nu se va mai trezi asa curand. Treceau 5 minute, Andrei era in picioare.
De la capat...
Asa ca sunt chiauna ziua, dorm pe mine, si astept seara cu speranta ca noaptea urmatoare va fi mai scurta.
Cred ca pana la urma o sa-i dea si lui vreun dintisor, ca de', suntem stirbi, dar nu se vede nimic. Altfel e cuminte, mananca destul de bine, ne jucam, afara doarme, cica nu-l mai doare niminca.

Pe cand urmatoarea intalneala ?

Andreea lui Andreiut Puiut




Vezi daca ai chiulit de la intilneala? Ca era sa doarma andreiutu.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4 si 5www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Ce mai faceti, Ciresici?
Am fost in parcul IOR, a fost super. Andrei a dormit de cand am plecat de acasa (13.00- era mort de oboseala) pana pe la 15.00.
Apoi am avut program de joaca, dat in leagan, socializare. Cu toate ca a stat majoritatea timpului cu mine, vad ca puiul meu este foarte sociabil. Se duce la toti copiii, indiferent de varsta, vorbeste cu ei, pe limba lui, desigur, rade.

Dar leaganele de acolo sunt super. Ia placut la nebunie. Am facut pozici, dar nu ma pricep sa le introduc in calc. Asa o sa vedeti ce strengar am.

Ce sa spun, a fost o zi super. Azi a fost chiar baba mea, frumoasa, nu?


Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

diana, cu mare placere (tot vinovata ma simt, stii tu de ce...)

mikion, moaama, da scump e acolo! pai aici inseamna doua milioane opt sute (1 ron-zece mii lei vechi(, iar la tine ar insemna 258x30mii lei, cam asa ceva, nu?


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Si azi Andrei a mancat mai bine ca niciodata.

La pranz a mancat ciorbica de cartofi cu ciuperci (i-am scos ciupercile) dreasa cu iaurt si cu crutoane de paine si cereale.Nu a facut nici un fel de nazuri, chiar i-a placut.

Dupa atatea ore afara, cand am ajuns acasa era mort de foame. A servit o banana cu lapte si cereale. Nu a ma ramas nicio picaturica sa gust si eu, ca si mie imi place.

Diseara avem masa de lapte - bibe+ san - si sper sa doarma fara sa ma mai trezeasca decat de 1-2 ori. Ce bine ar fi...
Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput