Montignac : ce am mancat azi (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna fetele,

Eu am intrat astazi in saptamana a saptea(7a) de Montignac.

Toate bune si frumoase pana acum, sper sa ma tina. Singurele abateri au fost 2 pahare de vin, baute la aniversarea unui bun prieten.

Am si eu o intrebare pentru fetele care tin Monti de mult timp: care este ritmul de slabire? Ca eu observ la mine cum slabesc din ce in ce mai putin, si mai am de dat vreo 10kg.

Ralu, intr-adevar, dovleceii aia iranieni au fost . A mancat si sotul, caruia nu ii plac dovleceii. Va dau reteta daca vreti, sunt deliciosi.

Miercuri este ziua mea si planuiesc un tort Monti cu ciocolata 70% si 99% cacao, fructoza si oua. Oricum, probabil este abatere pentru faza 1.

Pupici,
Ruxandra

mamica dulce-puskin-inni-sigrid26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Buna fetele! Ma primiti si pe mine in club?

Gata, m-am hotarat sa ma alatur si eu. Sunt "prietena" cu Monti de prin anul 2000, dar de cand am nascut am ramas cu ceva kg in plus pe care cu greu le dau jos
Imi este putin mai greu pentru ca sunt vegetariana, si imi era mult mai usor inainte cand carnea facea parte din meniul meu, dar o sa ma descurc eu cumva

Elena, se pare ca incepem amandoua de maine, si mai mult, avem cam aceleasi kilograme de dat jos...

Eu: inaltime: 1,53 (stiti voi cum e cu sticlutzele mici ). Greutate actuala: 57 kg (da' nu bag mana in foc, ca nu am cantar electronic). Greutate tinta: 50 kg (chiar 48, dar mai vedem)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Eu am dat pe laturi ieri si alaltaieri, dar azi ies la raport:
D: cascaval cu sunca, cafea cu fructoza, si am luat 3 muscaturi dintr-un covrig nemonti
P: cafea din nou, ciorbita de pui monti, o bucatica de piept de pui fript cu 2 castraveciori murati
G: un mar si o rulada facuta cu faina de soia si umpluta cu gem fara zahar
C: probabil o salata verde cu ceva peste
Acum bag o sala, si va zic si kg. dupa!
puskin, zi reteta aia de dovlecei, ca mie imi plac la nebunie!
spor la slabit fetelor!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

deci reteta de dovlecei iranieni. Aveti nevoie de:

- dovlecei ( mai cruzi)
- usturoi, dupa gust
- ulei de masline
- iaurt natur ( merge si smantana, dar devine putin mai greu acest fel de mancare)

Se iau dovleceii si se spala bine. Nu se curata, se taie rondele nu foarte subtiri.

Se pune putin ulei de masline intr-o tigaie si se prajesc bine dovleceii.
Se lasa la racit, se adauga usturoiul pisat si se amesteca bine. Se pune compozitia intr-un bol peste care se toarna iaurt natur din belsug. Se pune la frigider pt 2-3 ore, se consuma rece.

Este o minunatie...cred ca merge si cu vinete, dar ele absorb mai mult ulei, deci va fi ceva mai grasa si mai grea.

Pupici,
Ruxandra

mamica dulce-puskin-inni-sigrid26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

mmm..si eu am mancat dovlecei dar la gratar azi..tot asa, cu usturoi, sare si putin piper..sunt nemaipomeniti...

n-am mai intrat demultisor..am fost foarte ocupata..cu bebica, cu serviciul..raportez f. multe abateri + o incercare de a tine 3,3,3..am renuntat cand am ajuns la zilele cu carne..nu prea sunt carnivora..

..cu toate astea, cantarul e de partea mea..am 68 kg..deci -7..rest 3...poate ma trece si pe mine cineva in tabelas..dar au inceput sa se dea din ce in ce mai greu jos...mi-am pus termen pana la paste..sper sa reusesc..azi:

D: branza feta + 1 conserva de peste
P: pulpe pui + dovlecei la gratar
S: cred ca portocale..am mancat tarziu pranzul, si nu prea imi e foame..

fatima de eva ioana
eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna,

Dovleceii astia merg si cu una bucata de carne...nu?!Super!
Off..toata ziua ma gandesc numai la mancare

Meniu azi:
MD:4 felii paine wasa cu gem monti si lapte 0,1%
P:o salata mare si 1 cotlet porc
C:am mancat bine la pranz si cred ca voi servi 1 mar mai tz.(ora7-8)

wasa am gasit...mai am faina asta de soia ca sa infulec si eu ceva dulce

Va pup si spor la slabit!
P.S.Pentru cele noi, bine a-ti venit!



Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara fetele!!!


Ruxandra-multumim pentru reteta!!
Trinity-bine ai venit si spor la slabit!!!


Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cu placere, va mai scriu din experimentele mele...

Sanse, sigur ca merg dovleceii aia cu carnita.

Pupici,
Ruxandra

mamica dulce-puskin-inni-sigrid26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Multumim puskin! ma intreb daca nu ar merge si cu un pic de marar peste (noi suntem inebuniti dupa marar!)
Am sa fac azi!
In alta ordine de idei, m-am cantarit ieri si bineinteles ca aveam mai mult decat trebuie: prostia mea e ca tin 2 -3 zile monti, dupa care dau frau liber poftelor!
cam nashpa! Am sa incerc sa ma abtin; saptamana trecuta aveam 59.7 iar ieri deja cu 1 kg mai mult!
Nu e bine! fapt pt. care azi sunt suparata!
va pup pe toate!

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Bun venit fetelor noi!
Fetelor nu mai mancati rondele de grau expandat.Am intrebat pe site-ul oficial Monti despre ele si mi s-a spus ca prin expandare creste IG -ul cu 10-15 unitati.Deci daca graul are 45 rezulta ca rondelele au 55-60 .Mult!!!

Mergi la inceput