Bucurii de sept-oct 2006 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by Ignatica

MamiLili este impresionant montajul mamicilor de ianuarie-februarie, mai ales cand vezi atatea burtici si atatia nou-nascuti la gramada e minunat.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)






Intr-adevar Ignatica.....este impresionant...Nu vreau sa par patetica insa mie mi-a starnit multe amintiri frumoase de aici...cu voi toate.... cand ne bucuram una pt alta in fiecare zi de nasterea puilor ...ne sunam la spital....si acum...in fine...
Intr-una din poze am vazut o mamica cu un bb chiar in sala de alaptare a spitalului unde am nascut eu...si mi-am amintit de zilele acelea...

asta e...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Noi ieri dimineata am fost la dr,nu stiu daca v-m mai spus dar n-am rabdarea necesara sa caut (daca m-a repet va rog sa m-a scuzati) am facut analiza la uro si ne-a vazut si dr americana,mi-a zis ca arata super ok,ca e un copil foarte activ ,ea nu crede ca are nimic,a luat bine in greutate (am ajuns si noi la 7 kg).
Insa vestea cea mare este ca ne-a ajuns analiza de la Medsana si e totul ok.
Multumesc lui Dumnezeu ca nu are nimic in urina.


Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Mini lasa ca e bine bubulina mik...e o frumoasa oricum...

Gety...un nou inceput cu bine

Lilina multa sanatate tatalui tau...si la mine e aceeasi situatie...dar incerc sa nu ma gandesc prea mult si sa ma impac cu ideea....deoarece imi face mult rau asta...si acum tb sa fiu cat mai linistita...incerc desi imi este ff greu...
Pupici lui Vladone si multumim pt ghiocel...e frumos foc...si iar iti spun ca seamana leit cu tine...incredibil

Noapte buna tutror bucuriilor

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

MamiLili super filmuletul,foarte emotionant

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Fetelor, eu n-am nici un merit in realizarea filmuletului, l-am gasit si vi l-am impartasit fiind convinsa c-o sa va placa. Aprecierile noastre trebuie adresate mamicilor de ian-feb 2007!

**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
www.paperboy.nl/?PID1=6%20EZ5%40I%3A5%5FE%5F%2BV%3B%3D%3AC1%3A%5CYZP98D%5CHE%40%20%20%0A" target="_blank">Pinguinul jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

MamiLili normal ca meritul i-al lor,dar ati multumeam tie ca m-am emotionat din cauza ta ptr ca l-ai pus aici....
Avem si noi poze de azi Smecher ,m-a plimb cu masina prin patut Masina si asa am mancat io azi Porceala

Maine suntem la inot si speram sa facem si filmulet


In seara asta m-am prostit si io cu jumate de litru de Sprite,sper ca n-o sa se supere nimenea (n-am mai baut de un an cred)dar aveam o pofta....

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Fetelor, unde sa pun poze ca sa apara in album? Pe site-ul comun??

Vreau si eu reteta de papanasi!!!!!!!!!

Am si o intrebare, normal: bebeii vostri plang seara la culcare? de catva timp, puiuta mea atata se mai vaieta si se mai agita inainte sa adoama de mi se rupe sufletul; obosita nu e ca doarme mult si in timpul zilei, isi tot ridica piciorusele ca si cum ar durea-o burtica. Oare sa o doara burta la 5 luni... desi inca nu am inceput diversificarea si papa numai laptic de la mine? Nu stiu ce sa cred. Ati patit si voi asa?

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Floricel si la Mine Matti plange,dar depinde daca e obosit,cade lat cu titi in gura,daca nu e destul de obosit sau foarte obosit incepe sa se vaicare si chiar si cu ochii inchisi,io zic "ca-si plange somnul",dar eu mai pateam si dimineata cand se trezea,incepea cu un carait si da din picioare si se foia parca ar fi avut crampe,dar am descoperit ca e de fapt din cauza pampersului plin de pipi care il deranjeaza.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Floricel aici gasesti reteta de papanasi fierti. Este de la Pufymic.

Despre dormit la fel este si la noi, dar deobicei cam plange un pic de oboseala.





Alina&Bianca(25 August 2006)

www.babiesonline.com/babies/b/bia/" target="_blank">Bianca


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

,

mai e careva treaza la ora asta daca bebe doarme? nu's ce am, dar nu reusesc sa adorm, asa ca bantui pe DC.

Mini_me - ce scumpete de fetita in costum national! Cand ai vreme mai pune pozici in album, ca tare dragalasa e! mamica ocupata.

Sandra, ma bucur sa citesc ca sunteti bine si va doresc sa mergeti inainte tot asa!

Am vazut toate pozicile anuntate ieri - super dragalasi toti bucureii si bucuritele. Multumesc si eu cu intarziere pt martisoare.

Pufy, nu-mi amintesc daca ti-am urat sa fiti fericiti in casutza cea noua si pufisorii sa creasca mari si sa se joace frumos in ea!

Itzy - si eu trebuie sa pun in album poze mai recente cu Matei, poate am timp in w-e asta.

Sephora - ce dragalas e Matti ! Si noi am primit de Craciun masinuta ca a voastra, dar pana ieri nu l-am pus in ea pt ca nu sta singur in fundulet. Acum invatam si noi pentru carnet

Lilina - e tare trist ce-ai scris despre tatal tau, dar nu pierdeti speranta pentru ca se mai intampla si minuni. Sanatate multa va doresc!




Larisa si Matei (26 septembrie 2006)

cu ajutor, Ema poate scapa de autism

Mergi la inceput