Prichindei martie - aprilie 2005 (120) 2 ANI !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Mamacita ...Sa fie intr-un ceas bun .......o sarcina frumoasa si usoara iti dorim si un samburel ninja la fel de dulceeee si reusit ca samuraiul


Noi azi am facut o mini sarbatoare ...mama a facut surpize ptr Benny care cum va spuneam ...credeam ca vor trece neobservate ..si nu a fost asa ]Comandasem un tort frumossss dar nu am mai avut parte de el ...ne-au incurcat comanda si ce a iesit nu a fost pe placul nostru asa ca am luat un tort mic ptr Benny si unul normal ptr musafiri ...din pacate au fost numai adulti ..dar Benny a fost fffffff incantat de atentia acordata NUMAI lui ..bineinteles ca si-a intampinat oaspetii Dezbracat ...( ma rog doar pana la brau ) ..cu 20 de sec inainte ii pusesem tricoul pe el cand am vazut pe geam ca au venit ...Am pus poze ...

v-as mai scrie dar imi e un sooooomn de zile mari .. poate maine ..
Va pup si va doresc un week end frumos alaturi de familie si pitici

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rp spune:

Multumesc mult, dragele mele.

La multi ani Sonia si Benny! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.

Nino, multa sanatate va doresc.

Daria, mi-a placut mult cum a decurs prima intilnire a lui Brien cu gradinita. Nici nu ma asteptam la altceva de la comandantul plutonului nostru.

Dupa o noapte in care n-am dormit mai deloc, citesc o super veste. Bravo, Mamacita, felicitari! Ma bucur foarte mult ca mai faceti un bb.

Va pup pe toate, weekend linistit.

Marutza, iubirea noastra

roxana 37s+ si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Eeeee, ce veste am citit de dimineatza !

FELICITARI mamacita. Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos .


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

wau!!! Felicitari Mamacita! Sper sa fie totul mult mai usor caci asa se zice, ca e mai usor la a doua. Daca va fi titulatura "Inabordabila, printul si printesa" ce spui? Nu conteaza ce o fi , doar sanatos sa fie!
Multe de aici ne dorim sa fim in postura ta! E super fain! Sper sa dau si eu o veste din asta, mai ales ca plecam intr-o excursie la sfirsitul lui martie cu tati. asa ca, daca vom lipsi o perioada, sa stiti ca nu v-am parasit....
pa pa


la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Super Mamacita- sa-ti dea DD un bb sanatos si voinic! Sarcina usoara!

Cenia- excursie frumoasa si cu rezultatele dorite!

Azi imi conduc mama spre Bucuresti -maine pleaca in USA la sora-mea pt o perioada lunga. Tot imi vine sa plang... Sper sa-mi treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Alessia- am vazut pozele, tare frumos si mareee e Benny! M-am distrat copios cu Dezbracatu'. Ai un voinic pe cinste! Tu tot nu apari in poze si-s tare curioasa cum aratzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonela spune:


Felicitari, Mamacita, ma bucur mult pentru tine!! Ce veste super ne-ai dat! Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios!!! Ai inceput sa-l pregatesti pe Alex pentru fratior/surioara sau e prea devreme?

Cenia, concediu placut si multa bafta, sa vi se implineasca dorinta !!

Alessia, frumoasa petrecere, am vazut pozele cu Benny dezbracatu'! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

Nino, Crissa, multa sanatate puiutilor!!

Simona si Andrada (28.04.2005)

http://community.webshots.com/user/Simonela28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Va multumesc pentru felicitari si sprijinul cald pe care l-am simtit,chiar m-ati facut sa nu-mi incap in piele de bucurie!Parca as fi fost la o petrecere
Pe Alexut am inceput sa-l pregatim cam de-o luna,mai devreme mi-a fost teama,date fiind antecedentele noastre.Sigur ca nu prea intelege el multe din cate ii insir,dar a priceput esentialul:ca in burtica mamei este un bebelus mic,mic[ne arata si noua cu degetul mare si aratatorul cat de mic este si zice"tiii",de la"atatica"],care va creste si i se va deschide si lui usita de la ombilicsa vina sa se joace impreuna.De aceea,cand se simte el mai bine la joaca,vine si ciocane in burtica,apoi lipeste repede urechea sa vada ce se aude.La echo de 12 saptamani l-am luat si pe el.Prima data a fost fascinat de transductor si tot il imita pe dr.cum il suceste pe abdomenul meu,apoi a inceput sa-i explice taica-sau ce se vede pe monitor si,dat fiind ca bb dadea din manute,i-a facut si el cu mana si i-a zis"pa".
Eu din fericire nu am luat nici un kg,dat fiind ca aveam restanta vreo 5 de la sarcina anterioara[in care,in primul trimestru,pusesem 4 kg,deci iese bine socoteala],dar s-a rotunjit vizibil burtica.
a,uitam sa va mai spun o coincidenta simpatica:testul de sarcina,pozitiv la 4 saptamani,l-am facut in seara de Craciun
andruzza,tu ai intrat la odisee?Ca eu,dupa cum lesne ati observat,abia fac fata aici cu cititul si scrisul...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

alessia,am vazut si pozele sarbatoritului cel voinic si semidezbracat,e un dulce.Mi-au placut si ideile.Doamna care fuma cu spor la Benny cine este,o matusa binevoitoare?Sa stii ca i-ai dat idei lui Alexut,care azi dimineata mi s-a prezentat doar cu bluza de pijama pe el si cu pantalonii in mana.eu,stiind ca vine de obicei cu paturica la noi,am pus mana linistita si adormita pe ei,constatand apoi ca samuraiul e cu bulanasele la expozitie si,evident,primul gand a fost la Benny,m-am gandit ca i-a dat un telefon

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrianah spune:

Multe felicitari , mamacita! ce veste extraordinara! tin minte cind povesteai ca ti-ai mai dori un fratior pentru alexut , si uite ca minunea se intimlpla!!iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

ninocikap, va dorim multa sanatate, bietul mihai prin cite a trecut, bine ca sinteti mai bine acum!


Ocrainic, ce frumoase poze ai facut cu burtica, m-am uitat in citeva rinduri la ele, si le-am aratat si mamei mele, sinteti foarte frumosi ! iar in poza aia in care stati "tete a tete" parca sinteti doua surioare !:)le-ati facut la fotograf?
ce mai face luca?

La multi ani sonia si benny! Alesseia sa iti traisca feciorasul, sa va aduca numai bucurii! l_am vazut in poze, ce mare si zdravan e!!

noi sintem inca inca asteptare, am fost vineri la control si mi-a zis ca inca nu e angajat capsorul,si colul e inca inchis, dar ca totusi s-ar putea sa nasc in weekend, eu parca sper ca va fi luni sau marti:) sa vedem, numai sanatosi sa fim!
va imbratisez, ana



Mergi la inceput