Mamici de martie - aprilie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Felicitari Krissy si bine ai venit pe lume Sophia Antonia

Cria31+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Buna dimineatza, fetelorraportez si eu o noapte cu treziri multe, da' mai mult de frica sangerarilor decit de pipi.Pana la urma m-am linistit ca s-au oprit scurgerile.Incep sa ma doara si pe mine soldurile, in special acel drept, cred ca nu s-a obisnuit cu greutatea.In rest suntem bine, bebe tot cu capu'n sus, incapatzanat tare,printzu'.
Krissy, felicitari ce frumos, si natural si fara epiziotomie.Bravo!!! Ne razbuni Sa fie fericita Sophia sanatoasa si sa va bucurati de ea.
Sa dea Dumnezeu ca toate sa nasteti asa si noi cu cezariana sa nu avem nici o durere.
Roxana, Elianne unde sunteti...imi puneti si mie data cezarienei 12 martie? Saru'mana
Suntem 3 pe 12 martie
Da', chiar nici Andra n-a mai intrat? Sunteti bine, fetelor?
Hai fetele care tre sa nasca azi




Sa dea Dumnezeu sa fie bine pentru toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

buna ziua la burtici!

intii de toate vreau sa felicit si io noile mamici, sa le urez multa sanatate lor si bebeilor lor...si evidnt sa pun majoretele la treaba pentru urmatorii bebei

Acum la raport: noi suntem bine, cu niste junghiuri prin partea de jos a burticii...cu bebe care ieri mi-a tras niste suturi de numa, numa...si chiar daca am sarit de durere in acelasi timp am fost foarte fericita...
Totodata sunt foarte mindra de patutul achizitionat ieri de bunici (adik de ai mei), a costat 6 mil si e din lemn, cu trei etaje, acum avem carut +scoica (de la ceilalti bunici) si patut, plus citeva hainute si un saculet din acela de scos afara
Noi de abia marti mergem la dr, cind facem 33 de sapt...

Va pupic
Roxygeo 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Felicitari, Krissy, pentru fetita ta frumoasa si sanatoasa! Sa dea DD sa fie la toate mamicile asa usor si frumos! Incurajari multe pentru cele care trebuie sa nasca zilele urmatoare...hai fetele, va asteptam cu bebei sanatosi si mancaciosi!
Eu luni trebuie sa ma duc la ecografie...sa vedem cum o mai fi, ca din saptamana 18 n-am mai facut si nu l-ammai vazut pe bb...mi-e dor de el. In rest, se zbenguie, ii place tare mult sa stea in stanga si acolo am portia majora de suturi si-n rest totul bine. Cu exceptia senzatiei de balena esuata pe care o mai am din cand in cand la intors sau la alte activitati de genul. Noptile sunt relativ bune, cu trezit de vreo 2-3 ori si vise uneori bune si frumoase, alteori pline de prapastii si nesimtiri, ca noaptea trecuta. Dar presupun ca e normal, in conditiile in care ma preocupa "problema", sa se transpuna si in vise...
Eh, bb sa fie sanatos, ca om vedea ce-o sa fie pana la urma :))

Elena 31+

http://bd.lilypie.com/Q79Zp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna dragelor!

Felicitari Krissy sa fii sanatoasa si sa ai mult laptic!

Sophia bine ai venit pe lume sa ai o viata frumoasa si sa aduci numai bucurii parintilor tai!

Kity nu-ti mai face ganduri negre ,ai sa reusesti sa ai grija de amandoi cum trebuie,mai tii minte ce am zis in capitolele anterioare "dragostea unei mame creste ,nu se imparte" si as putea adauga ca si puterea la fel,ai sa ramai uimita de cata putere vei avea si ptr cel mic si ptr cel mare.

Ditu punem fetele la treaba ptr tine,sa ai parte de nastere usoara!

Tzuna se externeaza acum ,asa ca totul e bine,a zis ca in seara asta nu crede ca intra pe forum dar maine vine si ea alaturi de noi macar ptr 10 minute!
Tzuna te asteptam!

Eu sunt bine,atat cat se poate, ma doare spatele,contractii nu am mai avut insa bebe se impinge din ce in ce mai tare catre iesire.

la burtici si multumesc ptr faptul ca mi-ati simtit lipsa.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 37+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

BUNA -utelor si -cilor!!!

FELICITARI KRISSY ,multa sanatate si sa te bucuri de martisorul primit!

HAIDE CURAJ DITU

La mine nu mai conteaza ca dorm sau nu ,ca merg de 10 ori pe noapte la baie singurul lucru ce mi-l doresc e sa-mi tin printesa in brate,si parca timpul trece asa de incet....si cand vad bebeii cum apar ....dar mai e putin (acum incerc sa fiu optimista).

Fetelor acui e poza pusa recent cu un bebe in albumul comun la mamici?


laura33+6arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Amma23

Roxana, Elianne unde sunteti...imi puneti si mie data cezarienei 12 martie? Saru'mana
Suntem 3 pe 12 martie

Era pusa... de ieri chiar


Eliana (36 sapt.) cu Mihai & Andrei
www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena (23 octombrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Va pup burticutze.

Si eu ma plang de tot felul de chestii si ma gandesc ca mai sunt 2 luni si mi imi este din ce in ce mai greu. Cel mai mult ma deranjeaza faptul ca respir foarte greu si am o stare aproape permanenta de rau din stomac, ca si cum urmeaza sa ma ia cu lesin. Ati patit vreuna asa ceva?

De dureri de coloana, picior, senzatie de urinare aproape permanenta si insomnii ce sa mai zic. Am ajuns sa dorm maxim 5 ore/noapte.

Sherbi o pastiila de diazepam mi se pare enorm, mai ales zilnic. In primul trimestru cand am fost internata cu disgravidie emetizanta mi-au dat si mie dar am luat doar 1/2 si tot m-am simtit ca un zombi. Si eu am luat de cateva ori 1/4 de lexotan pentru ca eram foarte agitata dar nu te-as sfatui sa iei zilnic diazepam. Si nu numai pentru sarcina ci pentru ca luat regulat da dependenta in timp foarte scurt (2 saptamani), de altfel ca toate benzodiazepinele.

Va cer si eu din nou sfatul in legatura cu testul de glicemie provocata pentru ca am sunat pe la diverse clinici si m-au cam speriat. In sensul ca mi-au zis ca trebuie sa am trimitere de la medic ca ei nu isi asuma responsabilitatea, ca mi se poate face rau si ca pot declansa un diabet in felul asta.

Cele care ati facut acest test, v-a fost recomandat dintr-un motiv anume sau a fost pur si simplu screening?

Apropo, a observat careva o inmultire a alunitelor? Eu am o adevarata explozie.

Va pup si pun majoretele la treaba pentru cele care urmeaza sa dati ochi cu comorile voastre saptamana aceasta.



Valentina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna fetele....incepem prin a felicita noile mamici si sa aveti bebei sanatosi,mancaciosi si frumosi!Sa va bucurati de ei....

Noi nu prea mai stam la calc ca tre sa stam cat mai mult in patut k sa stea bebe bine si sa stea in burtk cat mai mult timp....in rest ne simtim bine,nici bebe al meu nu s-a intors dar cred ca are tot timpu,asa ca ....momentan nu ma stresez!ma stresez doar cu odihna k as vrea sa fac si eu mai multe prin casa dar mi-e tare frik...sa nu se mai deschida colul,k data trecuta cik a fost de la efort...deci stam cumintei!Diseara avem examen asa ca o sa iesim putin pt 2 ore dar cum ne intoarcem direct in patut...

Aveti grija de voi...si punem fetele la treaba si pt viitoarele mamici...

Mady 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna fetele....incepem prin a felicita noile mamici si sa aveti bebei sanatosi,mancaciosi si frumosi!Sa va bucurati de ei....

Noi nu prea mai stam la calc ca tre sa stam cat mai mult in patut k sa stea bebe bine si sa stea in burtk cat mai mult timp....in rest ne simtim bine,nici bebe al meu nu s-a intors dar cred ca are tot timpu,asa ca ....momentan nu ma stresez!ma stresez doar cu odihna k as vrea sa fac si eu mai multe prin casa dar mi-e tare frik...sa nu se mai deschida colul,k data trecuta cik a fost de la efort...deci stam cumintei!Diseara avem examen asa ca o sa iesim putin pt 2 ore dar cum ne intoarcem direct in patut...

Aveti grija de voi...si punem fetele la treaba si pt viitoarele mamici...

Mady 31+

Mergi la inceput