Mamici de martie - aprilie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Neata!
Multumesc Cria pentru informatia despre Laura_Oana.O gasim noi pan' la urma .

Kiss ti-am lasat mesaj pe mess ca on line nu ne intalnim, esti mai matinala decat mine .
M-am hotarat aseara sa cer epidurala...de ce sa ma doara cand se poate fara durere ?





Punem fetele la dans pentru cine mai urmeaza.

39+

It's easy living with eyes closed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Pana am scris eu mesajul au aparut si noutati despre Krissy. Bravo ...o nastere cum imi doresc si eu Felicitari mamicutei fericite si copilei mult iubite

It's easy living with eyes closed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Multumesc din suflet Elyanne !

Va pup pe toate!

Doina 36+ si BB Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Krissy, felicitari pentru fetita. Sa-ti creasca sanatoasa, frumoasa si desteapta.

Ditu, hai mamico !

Noi raportam o oboseala crunta, m-am saturat de 5 ore/zi de somn, dar mai mult nu reusesc. Nu dorm nici in timpul zilei ca inca merg la lucru, dupa care am program cu Mihai. Dar cred ca mi-ar si frica sa dorm in timpul zilei ca nu cumva sa nu mai pot dormi noaptea deloc.
Mancarimile vad ca-mi trec daca ma dau cu un aftershave balsam de-al sotului.

Dana 34+ si Mihai (20.04.2005)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Hai Ditu! Nastere usoara si un bebe sanatos!

Felicitari Krissy! Sa ai parte de un bebe cuminte si papacios!

pentru fetele care se pregatesc.

Ane 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc karra80 pentru incurajari! Tocmai am sunat la dr si ma primeste la un control care sper sa ma mai linisteasca.

Va pup pe toate si va doresc sa treceti usor peste momentele mai grele, iar cele care aveti deja bebei sa va bucurati de ei!

38

Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Krissy! Sophia Antonia! Sa ai o viata frumoasa si mult noroc! Multa sanatate si sa veniti repede acasa.


Eliana (36 sapt.) cu Mihai & Andrei
www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena (23 octombrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

neata, burtici!
dupa ce am citit noutatile, tin sa o felicit pe KRISSY si pe bb pt. venirea ei pe lume.
nastere usoara pt. mamica DITU, noi ii tinem pumnii sa fie bine si o asteptam cu poze.

bafta de asemenea celor care nu se anunta, dar vor avea o surpriza placuta astazi!!!

eu am fost ieri la medic, bb are 2500 gr, e bine, de fiecare data dr. tine sa ne spuna ca avem un baietel "dotat"(va dati seama ce mandra sunt si eu si sotul meu).
in schimb la mine e destul de problematic: colul e mai mic de 1,5 cm si trebuie sa stau in pat 2 saptamani, ca sa nu avem surprize inainte de termen. asa ca, sunt prezenta 24 din 24 pe forum.

o intrebare pt. mamici: i-am spus dr. ca nu prea ma odihnesc noaptea, lucru de altfel normal printre toate, si mi-a recomandat diazepam, inainte de culcare(o juma de pastila, la nevoie o pastila intreaga).
voi ce parere aveti?

pupici!

35+bb baiat


violeta patrichi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

doina.todor si bb al nostru avea la controlul de marti 3.300 kg si va mai sta inca 1 sapt-10 zile la caldurica, deci va mai creste. nu ai de ce sa-ti faci griji ... conformatia lui bb tine si de cum sunt parintii. noi, de ex, suntem inalti amandoi (sotul are 1.97 m si eu am 1.83 m) deci nu ne-am fi asteptat la un bb micut. ca sa nu-ti mai spun ca din cauza ca bb nu statea mai deloc la masuratori la controlul de la inceputul saptamanii 36, reiesea ca atunci ar fi avut 3.300 kg si alte masuratori aratau ca ar fi mai mic cu o saptamana. pana la urma s-a lasat si dr pagubasa ca nu mai intelegea nimic. bb al nostru ne-a mai facut figuri de-astea si n-a stat la eco si pace. la eco 4D am stat 1 ora si jum si cu chiu cu vai au reusit sa-l masoare . eu imi faceam griji atunci ca n-o sa-i vina pampersii pe care i-am luat.
pana la urma ... mici ... mari ... sa dea DD sa fie sanatosi!!

38+ Matei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut, , si ,

Felicitari Krissy
si cuminte si sanatos!

ditu

In rest... eu am primit ieri un "martisor" pe deget, absolut superb

Raportam noapte linistita, fara treziri, fara vise... puiutul a facut ceva gimnastica imediat dupa ce m-am pus in pat, dar s-a potolit dupa vreun sfert de ora...





Diana 32+ cu ... Alexandru

Mergi la inceput