Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

fetelor, unde sa trimit si eu poze cu fulgultul meu? la ce adresa ? ca nu mai stiu nici parola nici nimic...
Dbunny cu Daniel



trimiti o pozica cu tine, o pozica cu fulgutul si un link catre albumul cu pozele voastre daca vreti si daca aveti la adresa angighita@yahoo.com , si angi te baga pe siteul cu fulguleti :)

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

A-deju aici suntem. unde e portia noastra de tort? pitica mea tocmai a luat masa asa ca desertul cade la fix.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea 12 nov 2006

poze Adina

botez Adina

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=55417098" target="_blank">slide Adina

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">cei mai frumosi fulguleti

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

a_deju mama. te insotesc eu, si pe tine, si si tortu !
mai, da' voi n-ati inceput dieta ? ca eu de 2 luni tot incerc sa dau ceva jos, da...cu craciunul...nix. chiar am mai pus 2 kg.
da'ash manca o felioara din tortu tau...
Incepush dieta martea trecuta s-am dat jos un kil tri sute..., da`
nu tu paine, nu tu cartof, nu tu orez, nu tu fainoase...
In seara asta noi sarbatorim 4 ani de cand ne-am casatorit... poate ma scoate al meu la un restaurant s-atunci dam naibii tot sacrificiul din ultimele 10 zile
pup
Dbunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

raluca, dbunny.. sunteti servite!! si yagmur are o feliuta de la mine, ca stiu eu ca i-e pofta, si...na..tre' sa ma dau bine la sefa, poate pun de-o promotion, de vreun raise ceva :))
de dieta ziceti??? bineinteles ca am inceput: dimineata biscuiti, la pranz niste biscuiti, ceva mai multi decat dimineata, si un iaurt, de perefrat cu fructe, gustarica de amiaza - o milka alba, intreaga, ca altfel fac indigestie, si seara mai o pasta, mai o pizza, o sarma cand vine mama, o ciorba cand chiar nu-s in apele mele si ma deplasez pana la piata sa iau una-alta ce se-arunca in oala acolo.... foarte sanatos, de altfel. la un moment dat sunt sigura ca slabesti, dar dureaza mai mult, cand o sa dau jos primu' kil in ritmu' asta va anunt eu (credeti ca o sa fim in aceeasi formula si peste vreo optshpe ani????)....

P.S.: DON'T TRY THIS AT HOME!!!

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Va multumesc pt ajutor referitor la shiffa pack. Mai am o intrebare. Cat timp las punga pe burta bb-ului? exista limita de timp?

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

fetelor, va pupa mama, ca nush daca observati, da' chiar se simte ca i-ati tinut pumnii motanului :) nush ce m-asteapta la noapte, da' chiar si-atat cat a durat, a fost frumos .. :))

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

a_deju am trimis poze- sa traiti!
dbunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

1 la mana: a deju baga si la fata o felie de tort ca, dupa ce ca n am mai dat jos nimic din prima saptamana, de cand cu gandul la tutun si fara...bag ca sparta...asa ca, o felie de tort nici nu se mai vede... si din toate ciocolatile albe milka e cea mai pacatoasa. parca e mai concentrata decat celelalte...muuult mai concentrata... bine ca motanu' e linistit...

a 2a: mai, danduso, ce le ai dat copiilor la petrecere? ca al meu n a inchis un ochi de la 3...numai joaca, gangurit, joaca, carusel...stiti voi, 2 la primarie... mai tu le ai dat energizante! hai recunoaste! mere, morcovi, mici, gratar, sarmalutze-n foi de vitza....hai, recunoaste...

am zis ca fac si eu ca ruxandra nu i mai dau de mancare pana nu plange. si dupa sticksuri toata dimineata s-a alintat cate o juma de ora la 2 ore la tzitzi... f bine, in sfarsit s au mai linistit bombitzele...

din ciclul ce mai facem: de vreo 3 seri, inainte de baitza, alex ii pune i like to move it din madagascar si ii danseaza. si ii place...de nu mai poate...rade, gangureste...scandal mare...plus baitza plus masaj plus gimnastica...ne asiguram nopti linistite...

_
diana (03.12.06) david 1 2 3 www.youtube.com/watch?v=qEEYWGhUS7Y" target="_blank"> f1 www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by monu

Va multumesc pt ajutor referitor la shiffa pack. Mai am o intrebare. Cat timp las punga pe burta bb-ului? exista limita de timp?

Monu mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia





pai eu combinam cu suzeta si o tineam in brate pana ii trecea, chiar si 2 ore

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

iasmi, e tare dragalasa fetita ta, rozalie toata! Cum o sa-i spuneti, Gabriela sau Bianca?
N-am prea inteles... de ce nu ii spui pe nume inainte de botez?

danita, cum mai e Tudor?

roxanica, eu alaptez, la fel a fost si la primul copil, asa ca voi incepe diversificarea la 6 luni. Dar pe unde am citit peste tot scrie ca bebelusii care papa formula nu incep mai devreme de 4-6 luni. Nu incep cu nimic. Deci se poate merge pana la 6 luni cu formula daca bebe se prezinta bine. Iar cu ce sa incepi... ramane decizia ta. Citeste cat mai mult, citeste argumentele si apoi ia o hotarare. Ca pana la urma si la medic tot asa e (sau ar trebui sa fie): sa iti prezinte niste optiuni, sa te informeze de avantaje si dezavantaje si tu sa iei o decizie. Bineinteles ca iti poate spune ce recomanda, dar in final decizia trebuie sa fie a ta.
Eu inca nu stiu cu ce voi incepe, va trebui sa discut cu pediatrul. Cristi e grasun si nu as incepe cu cereale cum se face pe aici, dar sa vedem ce argumente imi da si medicul.

dianocica, eu puneam bancurile cu la primul copil, al doilea, al treilea. Acum ca ti-am zis intreb si eu: da' de ce?

Maaaama ce mai maraie! Gata, m-am distrat destul.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput