Colectia de toamna-iarna 2005 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki noroc cu CristinaH ca mi-a spus sa nu deschid linkul..ca altfel ma virusam si eu de la tine

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=7" target="_blank"> aici ne puteti vota - poza "concurs 2006a"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pineapple spune:

Multumesc pentru raspunsuri, cred ca o sa iau cei tip chilotel ca imi plac mai mult cum stau in miscare.
Mirai de 3 zile iese in parc la greu, se catara pe topogane, fuge dupa pasari si o aduc franta acasa, asa ca a inceput sa doarma mai devreme, ca eram terminata cu somnul ei de la 12, 1 noaptea...
Mi-am luat inima in dinti si am pus cateva poze pe net, dar sa vad daca reusesc sa le pun si aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pineapple spune:

Bineinteles ca nu am reusit . Intrebarea nu-si are locul aici, dar cum faceti voi sa dati alt titlu linkului cu poze? Deocamdata pun linkul asa cum este


aicihttp://new.photos.yahoo.com/adina_nakano/album/576460762390335241

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Mada , sa stapanesti sanatoasa monitorul!

Joy , vreau cutiutele, i-ti trimit acum pe PM adresa de mess,
multumesc mult

Ce ma bucur ca a venit primavara, azi a fost asa de frumos afara chiar se simtea in aer ca e prima zi de primavara.

Pineapple , pui asa dar fara pauze : [ url = "........"] Poze [ / url ]

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Pineapple Mirai este o fetita superba si foarte bine dezvoltata.Mi se pare chiar inalta.Sa va traiasca si sa va bucurati de ea.printesa mica.

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Ia te rog mina de pe umarul meu...poate reusesc sa zbor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu Gandacel nasoala faza cu cresa; bine ai facut ca l-ai retras. Ne spui si noua despre ce cresa este vorba?

leea sa stii ca si printre gradi particulare sunt o gramada de uscaturi, apuca-te si citeste pe forum despre Melba si Scooby Doo, la subiectul cu Scooby Doo s-a ajuns la porcaiala generalizata ca a intrat si directoare pe forum .

Stiu de astea 2 pt ca sunt la mine in cartier si vecina de la 7 l-a avut pe baietel la Scooby Doo si dupa ceva timp l-a retras; imediat dupa deschidere a fost bine si frumos, apoi s-au tot schimbat educatoarele pt ca le platea prost, s-a scumpit gradinita dar s-au taiat optionalele, etc, etc.

Omul sfinteste locul; la cresa Silviei doamnele erau alt gen; n-am gasit-o intr-un an jumate niciodata julita sau rosie la fund sau ceva. De mancat - imi spuneau daca da si daca ba si intotdeauna se respecta meniul afisat (stiu pt ca fiind mai mare o intrebam si pe ea si pe alti copii ce le-a dat de mancare, ce i-a placut si ce nu).

Gandacel bafta la gradi, sa gasiti pana la urma o solutie buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am fost cu Nati la pediatra; a zis ca taare multe episoade de febra fara alte simptome a avut iarna asta, probabil vremea a fost de vina.

Gatul e rosu, dar nu are aspect de infectie bacteriana. I-a gasit vreo 2 -3 bubite mici pe corp a zis ca poate fi inceput de varicela, trb tinuta sub observatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Lavi, bine ai zis ca omul sfinteste locul. Eu nu v-am povestit la vremea respectiva ca nu am avut cum, dar am avut si eu o experienta neplacuta cu cresa, de data aceasta la o cresa particulara; nu gaseam locuri la cresa de stat asa ca am apelat la o cresa particulara, o interventie prin firma la care lucram la firma care deschisese cresa; nu erau foarte mari tarifele, era cat de cat aproape de locul unde statea, lucrurile pareau minunate.
M-am dus acolo, era frumos, super utilat, investit enorm in locatie, etc, directoare medic pediatru, ce mai, raiul pe pamant. Fata de cresa de stat, incomparabil mai bine.
Doua zile am avut copilul acolo; in prima zi copilul meu a plans mult, mult, dupa doua ore ( in care tampitele nu au binevoit sa ma sune si sa imi spuna ca nu il pot potoli ) a facut febra mare si l-au bagat la "izolator" - asta e o cusca de 2 m pe 2 m incercuita de termopan, un fel de chiosc in care era un pat. Fara jucarii, fara nimic. Cand m-am dus sa il iau nu mi-au zis nimic, l-am gasit in curte afara cu o ingrijitoare.
A doua zi de dimineata ncii macar nu au vrut sa il bage in grupa. Au vrut sa il bage la izolator pana vine vaca de directoare care binenteles ca a aparut pe la 9 si jumatate. Pana atunci copilul meu s-a uitat prin usa la copii cum mananca, cum se joaca, nici macar acolo pe hol nu au vrut sa ii dea mancarea care o platisem pe o luna in avans !
Si pentru ca am stat si am vazut cum se purtau dnele educatoare cu copii dupa ce pleaca parintii si am reclamat ca le vorbesc urat ( pe unul l-a tarat efectiv de mana la baie sa il spele "la bot" de gem ), directoarea m-a pus la punct foarte ferm : "nu va intereseaza pe dv. ce se intampla cu copii aici dupa ce plecati la serviciu". Nu zau...

Parerea mea e ca Gandacel s-a pripit nitel. Dar tot raul spre bine. Al meu baiat, intro fractiune de secunda, cu maica-mea de mana a cazut si si-a sectionat buza cu dintii de sus. Va avea toata viat un semn mic de buza, dintii din fata au fost dislocati si s-au replantat in alta forma, ma rog, nu pot sa imi acuz mama ca nu a fost atenta: e atat de putin nevoie ca un copil mic sa pateasca ceva... ce sa zic? Cand a cazut din pat in fata mea direct in patut la 7 luni? Cand a cazut pe prag cu coloana, tot in fata mea si a ramas lipit acolo de am crezut ca e mort? Nu mai continui ca va sperii de tot...
Iar cu mancarea, tot asa ( mentionez ca am intervenit pentru ca eu am mai multa experienta in "colectivitate" si nu as vrea ca o patanie ca a lui Bogdanel sa va faca sa va speriati ). Sunt zile cand al meu copil rupe mancarea la gradinita, le sperie efectiv pe dnele de acolo, iar acasa mananca ca un apucat. Alte zile in care nu mananca nimic. Faptul ca una din ingrijitoare i-a dat copilului pilaf si a mancat apoi alta i-a dat mamaliguta si a mancat, nu e nimic. Eu il gaseam pe al meu in bucatarie, mancand la ora 5 cartofii de la masa de seara a celor de la saptamanal, desi se jurau ca mancase "tot" la pranz. Sunt patru femei care ii ingrijesc, au trei mese peste zi, e putin probabil ca vor sti cu exactitate ce si cat a mancat fiecare...
Sper din tot sufletul ca patania lui Bogdanel sa fie doar o intamplare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

seara buna si de la noi,



sper ca la voi etse buna ca la mine este groaznic
azi am inceput de renovat bucataria,toate bune si frumoase ,cu toate ca abia ma mai misc de spate pt ac aseara a trebuit cu sotul sa scoatem amandoi mobila,masina de spalat,combina frigorifica asa ca va imaginati cata greutate am ridicat

joyy abia dupa ce am terminat si nu ma mai puteam indrepta de spate mi-am dat o palma peste frunte ca daca imi trecea prin cap,il rugam pe cristi daca putea sa ne ajute


azi insa crima si pedeapsa credeam ca totul va fii simplu pana a dat faianta jos si a constat ca jegosii aia de la firma cu acre am pus-o ,au pus faianta peste vopsea asa ca urmeaza cateva zile de bocanit cu ciocan si bormasina ca sa de-a jos 25 mp de vopseaimi venea sa plang de nervi,daca stiam ca este asa nu ma apucam de renovat decat la vara cand puteam cu fata de acasa,la somnicul de la 11 zugravul a pecat o ora jumate acasa,noroc ca sta aproape,dar daca ii spuneam sa plece la 4 iar cand doamne mai termina ,in 2 luni poate,asa ca am imbracat fata am luat 2 plase cu haine ude care nu se uscasera de ieri spalate si am plecat la nasa,unde am stat pana la 19,si uka a dormit si ea 2 ore,cred ca asa voi face in fiecare zi

mergeam pe strada si imi venea sa plang,efectiv nu ma mai pot tine pe picioare si eu de felul meu sunt rezistenta,in plus mai am si 5 sedinte la scoala de soferi,joi pe 8 o termin,ieri am alergat 3 ore dupa cazier,cu stat la cozi la posta ,trezorerie si politie,mai am de facut fisa medicala,dar cel mai dureros ca treb sa invat,daca nu termina in 10 zile zugravul se duce naiba examenul meu


sper ac nu am plictisit,dar m-am ami racorit putin

a sicam asta il astepta pe sot daca de luni nu-si ia concediu,ma vedeti la stirile de la ora 17

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ela si la mine a trebuit sa dea jos vopseaua din baie ca sa puna faianta de-asta si eram cu nervii la pamant in perioada aia. 28 mp de faianta am pus noi in baie + WC serv., noroc ca nu era vopsea chiar pana sus.
Asa ca-> ai toata intelegerea mea.

Mergi la inceput