Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Fetelor va rog sa-mi tineti pumnii azi: am reusit sa-l programez pe Alex la doctor peste vreo 3 ore jumate ( e mare lucru aici asa ceva ). In continuare refuza laptele, chiar si in somn.
Aseara a papat la 6 niste iaurt si pe urma cu chiu cu vai a baut 50 ml la 1 noaptea, dupa inecrcari disperate din ora in ora incepand cu 10 seara. Pe urma la 4 dimineata l-am auzit foinduse un pic si cu chiu cu vai l-am pacalit sa bea 170 ml lapte. Insa abia am reusit sa-l pacalesc, asta e faza nasoala. Ca daca ar bea cate 90-100 ml la orele la care trebuie nu mi-as face asa mari griji.
Si in somn daca ii dau biberonul cu apa bea de rupe, cum atinge tetina de la ala cu lapte intoarce capul si plange. Am inversat biberoanele intre ele si face la fel.
Ieri in 24 de ore a baut cam 250 ml pacalit noaptea in nu stiu cate etape, azinoapte a baut 220 ml din nu stiu cate incercari...In timpul zilei nu are mese de lapte si oricum chiar daca ii dau nu vrea.

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Miti iti tin pumnii! Sa ne tii la curent la intoarcere.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157594557302812/" target="_blank">Copil chelut si necajit de dinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare!

Vivi, ce cireasa dragalasa ai tu acolo! Si tarcul e chiar interesant!

Miti, succes la medic! Bebelusii mai au perioade de greva a laptelui, chiar si la copilasii alaptati apare.Decat sa-l fortezi si sa-i induci o fobie cu care sa te lupti ani de acuma, lasa-l in pace, da-i alte lichide si lactate sub forma de lapte cu cereale, iaurt branzica.

Amis, iaurtul contine cantitati mult mai mici de lactoza decat laptele normal, dar contine. Oricum diareea ei nu a fost nici macar medie ca gravitate, a fost usoara, asa ca in maxim 10-14 zile de la episod poate manca meniul anterior. Iaurt poti deja sa ii dai ca a trecut destul timp, s-a refacut mucoasa si enzima ce digera lactoza.

Amonar, Petra nu are intoleranta la proteinele laptelui de vaca ci are intoleranta secundara la lactoza. Este temporara, dureaza 1-2 sapt de la un episod de diaree usoara si poate consuma lapte special fara lactoza si deja la cateva zile si iaurt.

Virgi, felicitari ptr mersul de-a busilea al Luanei!

Mihaela, succes, iti tinem pumnii sa mearga schema!

Roxana, imi pare rau ca nu papa Catalin! Precis e ceva trecator, prea e el papacios!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Olim, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Amonar ,Diana va multumesc mult pentru raspunsuri!
Dianar si eu cred ca la Petra a fost ceva mai usor si ca a inceput sa isi revina. Gand la gand am fost .
Laptele delactozat i l-am dat pentru ca avea acele mari dureri de burtica si am zis sa ii dau macar 2 saptamani asa sa isi mai revina cu tranzitul intestinal.


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Salutare!
Noi suntem tot in stadiul de greva foamei. Nu inteleg ce se intampla. De cand am trecut-o pe Milumil 3 e jale cu mancarea solida. Suntem la stadiul de 3 mese pe zi, din care 2 de lapte a cate 250 ml fiecare.
Asa ca, Roxana, te inteleg perfect. Suntem in a doua saptamana de cand se intampla asa. Daca mananca la pranz vreo 150 ml de piure de legume cu carnita, masa de seara e ratata. Daca refuza pranzul mananca ceva fructe cu branzica seara. De dinti nici vorba, nu se vede nimic.
Pupam toate ciresicile, am vazut poze si sunt toate niste dulci.
Andreea, bine ai venit printre noi!
Ce fain de voi ca organizati intalnire....moama ce am veni si noi....

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Adib, multumim de cartea de bucate!
Tare interesanta, dar pt cei care mananca. Azi iar am facut file de salau la cuptor in folie, cu legume si a fost bleahhh. Ma enervez de mor ca stau si fac de mancare in fiecare zi altceva, in speranta ca va manca si ea ceva. Si in 5 zile din 7 dau chix.

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Hello, hello!
Am terminat cu sesiunea, deci va pot scrie mai des! Am reusit si am pus si cateva poze www.flickr.com/photos/97409480@N00/403876052/" target="_blank">aici cu Seby la 9 luni, respectiv 10 implinite ieri.
Amiss vreau si eu programul ala pt flickr sa se incarce pozele mai repede, de unde ziceai sa-l luam? si sanatate Petrei!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Miti, SIGUR ca iti tinem pumnii!!!
Cami, pana la ce data spuneai ca putem trimite poza?Scuze, neuroni in paragina
Oana.iat, trebuie sa fie doar un episod lipsa poftei de mancare a papusei tale! Nu te mai stresa, isi revine ea. Pediatrul ce spune, care ar fi cauzele inapetentei?
DianaR,imi place cum explici de fiecare data cu rabdare kestiuni medicale
Roxaniciule, cum asa, Papacescu nu mai e...PAPACIOS? Isi revine el, blondinul lu' mama
Incepand de maine s-a sfarsit vacanta mea...la munca cu mine!

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly

Hello, hello!
Am terminat cu sesiunea, deci va pot scrie mai des! Am reusit si am pus si cateva poze www.flickr.com/photos/97409480@N00/403876052/" target="_blank">aici cu Seby la 9 luni, respectiv 10 implinite ieri.
Amiss vreau si eu programul ala pt flickr sa se incarce pozele mai repede, de unde ziceai sa-l luam? si sanatate Petrei!


Eu de Seby (27 aprilie 2006)

Poze mami, tati si Seby

Erik Sebastian



felicitari pentru final de sesiune! Nu se vad poz(n)ele

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

ama aici vezi
am uitat: felicitari pt sesiune! Ce tarziu ati terminat-o! Noi am inceput noul semstru. Esti in ultimul an nu? Urmeaza licenta

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput