Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Sunt tare necajita...de vreo saptamana Catalin traieste cu "rabdari prajite". El care era un mancacios Si eu nu mai am chef de nimic. Incep doar sa inteleg mai bine disperarea mamcicilor de mofturosi.
Dinti nu are si nici gingii inflamate. Doarme mai bine noaptea dar sunt necajita cu nemancatul...

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by Roxana Claudia

Sunt tare necajita...de vreo saptamana Catalin traieste cu "rabdari prajite". El care era un mancacios Si eu nu mai am chef de nimic. Incep doar sa inteleg mai bine disperarea mamcicilor de mofturosi.
Dinti nu are si nici gingii inflamate. Doarme mai bine noaptea dar sunt necajita cu nemancatul...

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)




Roxana,poate totusi iti face surpriza si de 8 martie iti da niste dinti cadou!Si Andrei a avut 2-3 sapt prin ianuarie cand nu manca nimic,mai mult il fortam eu,mai cu o jucarie,mai cu rasete sa manance,ca nu vroia nimic,numai lapte.Si au iesit centralii de sus.Amandoi la 2 zile diferenta!!!Pe urma sa vezi ce manca,mai ales ca facuse diaree si era la regim,cand a dat el de papica de mancat,nu orez cu morcovi de care se saturase,sa te ti!Acum iar incepe,dar se mai zaresc niste dintoci la orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

AMISS
Daca iaurtul este facut din lapte de vaca iar Petra are intolernata la lactoza nu e bine sa-i dai! Eu sant "experta" in acest subiect pt ca Kailan are alergia asta si intoleranta la lactoza. Chiar azi am fost la medic pt test si mi-a spus foarte clar: pana la 1,5 ani ii dau numai lapte special iar produse lactate numai din lapte de capra sau oaie. Intoleranta este intoleranta nu conteaza in ce forma ii dai laptele....Faptul cu bacterile din iaurt este ca aceste bacterii ajuta la formarea florei intestinale, elimina ciupercile daunatoare din intestin si alti parziti dar nu ajuta la intoleranta. Deci daca ea are aceasta problema lasa laptele de vaca si incearca altceva. Exista si lapte de soia..da ai grija ca si acolo exista alergie. Ar fi bine sa-i dai un praf facut din bacterii probiotice, la noi se gasesc la pliculet, ca sa-i refaca flora intestinala. Mai intai trebuie intarita starea generala a lui Petra, dupa aceea poti sa experimentezi cu tot felul de chestii.
Iti spun chestile acestea pt ca eu altceva nu am facut decat am studiat despre alergiile la copii...las-o sa se linisteasca mai intai... la Petra

la LUANA bolnavioara

la toate ciresele bolnavioare!!

(poze Kailan)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Doroti, te rog eu frumos, poate pui linkul de mai jos pe prima pagin,a sub titlul: virozele respiratorii. acum, ca tot vine primavara, sugerez sa-l citim des, de cate ori mai dam peste cate o "duamna" medic si ne prescrie antibiotice, "preventiv"...

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1072


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

uite, mai dau si eu peste ceva si vin sa zic. Carmina, citeste si aici, poate te ajuta:
http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=65


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

"mancarea ucigasa": http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86878

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Luana - foarte interesant articolul " mancarea ucigasa:. De asta oare sa-mi fie mie rau cand ajung in romania. Cand traiam acolo eram zilnic molesita, luam vitamine cu pumnul, faceam teste peste teste, imi gaseau medicii tot felul de boli. Toate au disparut cand am ajuns aici, chef de viata, energie cat cuprinde. Oare alimentatia sa fie problema mea?

Claudia - cu siguranta pe Catalin il deranjeaza ceva, poate sunt totusi dintii chiar daca tu nu vezi nimic inflamat, sau poate are ceva in gatut. Luana dupa tratament si-a revenit. Astazi a papat normal dupa zile bune de nemancat. Sper sa treaca repede si la voi. Eu te inteleg perfect, stiu ce inseamna sa gatesti de nu stiu cate ori pe zi si sa tie se refuze totul.

Amonar -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Luana multumim de link-urile utile!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157594557302812/" target="_blank">Copil chelut si necajit de dinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Adib - multumim pentru cartea de bucate. Am printat-o si eu. Cu siguranta imi va fi de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Cami - ce bine papa Soficu. Luana de frica ca-i bag ceva in gura, a invatat sa zambeasca cu gurita inchisa. Astazi a facut progrese serioase, semn ca si-a revenit si a papat mai ceva. SE ridica in picioare cu usurinta, se ridica in fundulet direct de pe spate, fara sa mai treaca prin etapa care o practica si Soficu ( de pe spate pe burta), si merge de-a busilea destul de bine.
Nu stiu ce virus a avut, stiu ca l-am luat si noi, sotul cel putin e terminat, il dor toate alea, dar cel mai tare gatul. E o gripa fara curs de nas, doar stare de rau si durere puternica de gat. Toata lumea din jurul nostru cu care am vorbit astazi s-a plans de durere in gat.
Bine ca maine se sta acasa, este Ziua Independentei. Poate ne mai revenim un pic.

Mergi la inceput