Bucurii de sept-oct 2006 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety, Ramomar - gata, daca pana acum sotul ma certa ca stau atata pe forum, acum chiar ca n-o sa ma lase
Gety - n-are nimic daca nu se rostogoleste inca. Asta nu indica vreo intarziere. Peste tot se spune ca fiecare are ritmul si placerile lui, unora le place sa se rostogoleasca, altora sa stea in fundic, altora sa stea in picioare. Maria cred ca e multumita de pozitia in care sta, sau de viata pe care-o duce si de aia nu-i trebe ei rostogoliri si figuri in cap.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am uitat - Eloise - si Vladut regurgiteaza mult (atat cantitate cat si freecventa), chiar si la 3 ore de la ultima masa. Am intrebat doctorita daca e ok si ea mik-a zis ca daca se intampla pana la 6 luni nu-i motiv de ingrijorare, iar daca se intampla dupa 6 luni e nevoie de investigatii suplimentare.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety - chiar nu te ingrijora...si eu aveam tendinta sa il compar cu bebei deseama lui sau chiar mai mici care aveau ziceam eu performante si al meu nimic...dar fiecare are ritmul lui, nici al meu nu intelege pozitia in fundulet, nu-si prinde picioarele, doar genunchii de gras ce e...asa ca eu nu ma mai stresez , dr a zis ca pana la 6 luni fiecare are performante in felul lui si ca nu e motiv de ingrijorare. Daca dupa 6 luni sunt semne de ramas in urma din punct de vedere motor..atunci se iau masuri....

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Eloise si Ana-Maria mai eructeaza si ii vine in gurita lapte deja digerat...imbranzit asa cum zici....insa de regurgitat acum o face mult mai rar...dar pana pe la 4 luni regurgita tot asa...mult si dupa fiecare masa...alteori deloc...stai linistita ca muschiul acela care este cu aceasta "indeletnicire" nu e suficient dezvoltat...

Cristina cum ai reusit sa il adormi fara suzy bravooo? Ai scris dincolo la subiectul deschis de tine? zi-mi si mie!

Gety mai ai nevoie acum de pompa de san? sau ai luat-o sa mai stimulezi lactatia?

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Fetelor am editat listutza. Am facut separat la sfarsit o sectiune cu PROGRESELE BUCURIILOR, unde am trecut cativa dintzisori, adica cei care erau deja trecuti pe lista in dreptul numelor (de unde am sters iepurasii, eu zic sa ramana asa, numai la sfarsit, altfel se cam aglomereaza lista). Astept sa mai anuntati si voi...pe cine am uitat. De exemplu Sephora...cand i-au aparut lui Matti dintzisorii? Am mai facut o sectiune cu statul in fundic. Urmeaza primii pasi, primele cuvinte (rostite constient , nu ganduritul de bebelush)

Alexutza putem face si un album cu poze haioase, de ce nu? Tu trimite pe yahoo, cu mentiunea "poze haioase" la titlul mesajului, de exemplu.


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Itzy - n-am facut mare lucru, doar nu i-am mai dat-o si am incercat sa-l linistesc prin alte metode, la noi funcitoneaza bine metoda asta - il pun pe burtica, il bat usurel pe fundic, ca un fel de tapotaj, si zic - sh-sh-sh-sh..., dupa care-l las pe careva minute si tot asa pana adoarme. De regula nu dureaza mult.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, si eu sunt de acord cu albumele da ce' sa te faci, daca fii-mea nu sta inca singura in fundulet si si dintucul se incapataneaza sa-i iasa?

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, bravo pentru initiativa!
Anangel, nici a mea nu stie sa faca mare lucru. Deocamdata. Doar sa-i bage manutzele in gurita. Dar progresam noi. Trimitem pozicile la albumul in care ne incadram.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Eloise, felicitari pt.initiativa luata in legatura cu albumele
promit ca ma mobilizez si trimit poze reprezentative
la fel sa faceti si voi fetelor, pt.ca timpul trece si se aduna
multe poze si apoi e mai greu
eu am dat zilele trecute 100 de poze la printat
si ma gandeam ce greu e cand se aduna atat de multe
si astea sunt doar de la revelion pana acum, insa erau multe f.f.f.frumoase
si nu m-am putut abtine

laliq, elena - multumim pt.urarile de sanatate
suntem din ce in ce mai bine
maine e ultima zi de antibiotic pt.bb, abia astept sa treaca
m-am saturat - ce greu il ia

roxanae - felicitari pt.ca sta bb in funduletz
sa trimiti poze pe mail, ca sa le puna eloise in albumul respectiv

Gety - stai linistita, nici Vlad nu sta singurel in funduletz
si am vazut bbi cu o luna mai mici care stau deja
dar incerc sa nu fac ccc comparatii pt.ca fiecare bb e unic
face unele chestii mai devreme decat altii, altele mai tarziu


LA MULTI ANI BUCURIILOR DE 28 si de 29






Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Itzy, am luat-o ca sa stimulez lactatia.
Fuga la Maria ca s-a trezit.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput