Bucurii de sept-oct 2006 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Lexi - de cei nascuti pe 30 ai uitat?ca nici ei nu se serbeaza luna asta, dar ii vom serba pe 1 de martisor,nu??????

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Sau de cei nascuti pe 31????...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alexutza - felicitari celor nascuti pe 30
Felicitari tuturor Bucuriilor de 28.29.30 si 31 !!!
Roxanae - felicitari pentru statul in fundulet!!!

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Wow - e musai sa scriu - - AM DOUA STELUTE! Dau de baut.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Da, Alexuta, pe cei nascuti pe 30 si 31 ii serbam maine, OK?
Marina, m-am lamurit si eu cu husa de ploaie in germana. Era la mintea cocosului, numa' la mintea mea nu!
Adriana, cat e husa in carrefour, ca eu inca n-am comandat de pe buburuza?

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Neata bucurii,

La Multi Ani Andrei Roberto, Ana Maria si Thea Damaris
si La Multi Ani si pentru bucuriile nascute intr-o zi de 29, 30 si 31. Sa cresteti mari sanatosi, voiosi, voinici.

am vazut puiutii tare frumosi ai festinei, CristineiGoji si a lui princess. sa va aduca multe zile senine. Cristina si eu zic ca, Vlad seamana cu tine; nu ne-a auzit tati, nu?!

Sephora, felicitari pentru iepurasul lui Matti

roxanae, ce mai ai inca o fetita mare, felicitari pentru statul in fundic



***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Cristina, am vazut pozele cu tizul nostru...ce sa spun, este tare dulce, si tu l-ai fotografiat in ipostaze foarte simpatice! Vezi ca te pricepi?(ca spuneai ca nu-ti place sa faci poze). Fetita care-l tine pe Vladic in brate e sora ta? Ca semanati bine bine...

Roxanae felicitari pt progresele Rebeccai!

Am si eu o intrebare: cat e normal sa regurgiteze bebeii? Ma cam ingrijorez ca Vladut scoate laptic si de 3 ori dupa masa. Cateodata iese asa ca o "branzica", lapte in curs de digerare din stomacel, alta data iese un lichid apos ca zerul... Scoate lapte in catitati destul de mari, dar nu chiar cat sa ma intreb daca a mai ramas ceva in burtica... Spuneti-mi va rog ai vostri cat regurgiteaza si daca e cazul sa ma alarmez.

Acum o invitatie pe care am mai facut-o:
Daca vreti albume tematice (gen: Albumul degetelelor delicioase, Albumul dintisorilor, Bucuriile asezate in funduletz etc... orice sugestie e binevenita) trimiteti fotografii pe contul comun de yahoo: mamicidesept_oct2006@yahoo.com. Eu le voi organiza in albumase si voi pune linkul pe prima pagina. Haideti sa ne mobilizam si sa ne organizam un pic, ok? Data trecuta cand am propus asta toata lumea a fost de acord, dar nimeni nu a actionat . Fotografiile sa aiba un titlu explicit, de exemplu: "X, bebelusul lui Y".


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neataaaa

Multumim pt urari

Spunem si noi La multi ani Thea si Andrei- Roberto sa cresteti maaaari si frumosi si sa va bucurati parintii, sa fiti dormiciosi si papaciosi.

Acum o ora s-a trezit si papusica mea sarbatorita, m-am dus la patutul ei si am inceput sa ii spun: buna-dimineata Ana-Maria... la multi ani...te iubim...etc...ea se uita cu ochii carpiti de somn la mine si radea...se freca la ochisori, si se intindea...La fiecare intindere se auzea cate un partzuletz si mi-a incununat felicitarile si urarile cu un maare kktz....nu dadea ea nici 2 bani pe ce ii spunem eu...radea si isi vedea de treaba ei...

Laliq si al tau e adorabil...si tot cu tine seamana ...ca de altfel toti baieteii seamana cu mamicile lor Sa va faceti bine repeeeede!!!!

Roxanae felicitari pt Sarah... e fetita maare

Revin sunt pe aici...



Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi. Am citit in graba din urma. Ieri nu am reusit sa intru pe forum din cauza unei probleme.
Am umblat ieri dupa o pompa pt. san, am gasit la a sasea farmacie sa cumpar una, e de la Baby Nova. Si am mai fost pe la dr. de familie dupa trimitere la oftalmolog. Am fost cu ea la alt dr., dar abia peste 3 saptamani se poate umbla la ochisor, pentru ca o luna dupa vaccin se face pauza.
Ce sa zic, bebelina mea nu se rostogoleste inca. Am citit de alti bebei rostogoliciosi mai mici decat ea ca varsta.
Mirabela, bine ai revenit si sanatate lui Davidutzu.
Mexxa, se vede f. bine in poza. A spart gingia?
Flavia Ramona, nu am mai luat Paracetamol deloc, iau numai Faringosept.
Adriana mica, multumim pentru precizari.
CristinaGoji si eu cred ca baietelul seamana cu tine. Poti sa-i spui sotului de pe acum.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Itzy - ce super faza cu la multi ani
Eloise, Ramomar - saru'mana de aprecieri.
Eloise - da, e sora mea, intradevar semanam destul de bine, unii spun ca parca am fi gemene chiar, desi diferenta de varsta e de 8 ani. Iar la facut poze...majoritatea sunt facute de barbatu'meu sau de sora mea, sau de mine, dar la insistentele lor


Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Eloise - despre lapticul pe care-l scoate dupa masa, al meu de multe ori cand il pun sa ragaie, nu pofteste a ragai, atunci il pun in patut, iar in secunda urmatoare domnul se intoarce pe burtica...bineinteles ca din atata joaca si sucit si invartit, iese cateodata si laptic, si branzica cum zici tu....e normal, oricum nu sunt cantitati foarte mari, care sa ma ingrijoreze....cred ca de multe ori asta parca ar fi surplusul care nu le trebuie....

Cat despre poze si albume...eu sunt perfect de acord, numai ca noi mai avem de asteptat si cu statul in fundulet, si cu dintisorii....asa ca poze din astea reprezentative nu prea avem..da, avem poze haioase...acum nu stiu sa trimit si una-doua poze haioase????

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput