SUPER DIETA pentru mamici si nu numai

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Bau! Si eu pe la cura asta, mai Lidiuta!
Sa va zic cateva detalii hot despre mine. Dupa ce am nascut la 2 saptamani aveam 68 kile cat inainte ( asta la 1,72m) Consider ca aratam bine. Acum as vrea 65 kile. Sa va zic de unde incep????? dela 78 kile. Nu stiu cum am crescut 10 kile cu alaptatul. dar asta este!
Acum ma bag si eu de pe 1 martie la cura deci vreau sa slabesc 10 kile. daca merge si mai mult. dar eu zic ca fara aerobic nu cred ca reusesc. eu intotdeauna am fost mai sportiva, cred ca si de aia m-am ingraat in sedentarismul asta.
Deci inca o grasuna la cura!
Ma primiti?

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez



Ioana81 BINE AI VENIT
Deja esti in listutza ..
M-am gindit sa tinem o evidenta a progreselor noastre din fiecare saptamina ..
sper sa va placa si sa veniti si cu idei noi ..daca vreti

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Presupun ca nu pot sa ma alatur grupului vostru dk alaptez. Asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by eunice78

Presupun ca nu pot sa ma alatur grupului vostru dk alaptez. Asa e?



Si eu alaptez ..asa ca daca te hotarasti ..esti binevenita !

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Babee

Bun, grup de suport si mai mare

Sa stabilim ce si cum.Legume eu fac la cuptor de exemplu, dar pun putina sare si putin ulei de masline.E bine?
Mai am o reteta buna de ciupercute-oare intra la prima saptamana?Ceapa, usturoi si alte cele stiu eu ca nu au calorii si sunt sanatoase.Ne lamureste si pe noi cineva?

Eu o sa scriu exact greutatea joi, apoi in fiecare joi vin cu raportul zilnic.Nu ma stresez cu cantaritul zilnic, sper sa am toata rabdarea si sa mai aplic una alta ce mai stiu de pe la alte diete.Culmea, eu mananc sanatos dar nu prea mai reusesc sa dau jos-in ultimul timp.

Cu miscarea stau bine, zilnic cativa kilometri pe jos, mai bicilesc cate 20-30 minute, daca ma mai apuca cheful mai fac si gimnastica cu baiatul meu(ce ajutor de nadejde, daca nu fac bine ma corecteaza:nu asa mami, asa).

E bine ca suntem cateva si ne putem incuraja

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip




Printre alimentele recomandate nu se afla CIUPERCUTZELE..
asa ca eu cred ca e bine sa le papi azi sau miine..
Exista si o lista de alimente exceptionale ..care pot fi consumate in cantitati moderate ..dar daca sunt ocolite eficienta curei e mult mai mare .
La fel si miscarea ..creste numarul de kilograme pierdute ..
Dar la mine e mai greu cu miscarea ..cu toate ca am o bibicleta eliptica super ..
dar LENEA E CUCOANA MARE
asa ca inca nu imi fac planuri sa fac sport ..poate niste plimbari mai lungi in parc cu bb ..asta daca va tine si vremea cu mine .
Eu o sa imi gatesc legumele la steamer ..pentru prinz ..odata cu papica lui bb ..iar seara imi voi face salata din legume proaspete cind am timp ..cind nu ..infulec ceva fructe .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte, dar cred ca daca alaptati ar trebui solicitat sfatul medicului!
nu stiu daca puteti oferi bebelusilor ce au nevoie daca mancati doar fructe si legume timp de o saptamana...

PS ma tenteaza si pe mine cura, insa nu pot incepe din 1 martie. daca reusesc sa ma hotarasc, o sa ma alatur voua peste vreo 10 zile...

succes si sa auzim de multe kg date jos!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by anamaria

imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte, dar cred ca daca alaptati ar trebui solicitat sfatul medicului!
nu stiu daca puteti oferi bebelusilor ce au nevoie daca mancati doar fructe si legume timp de o saptamana...

PS ma tenteaza si pe mine cura, insa nu pot incepe din 1 martie. daca reusesc sa ma hotarasc, o sa ma alatur voua peste vreo 10 zile...

succes si sa auzim de multe kg date jos!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery



S-ar putea sa ai dreptate ..dar cred ca e valabil pentru mamici cu bebelusi foarte mici ..dar al meu are deja 6 luni ..si am trecut si la carnitza..si in citeva zile si galbenus de ou si peste ..asa ca ..eu cred ca 1 saptamina nu va fi mult ...
vorba aia ..mai am si rezerve de proteine ..
ca la cit am papat pina acum ..s-or mai fi si stocat ceva .

Te asteptam de pe 10 martie ..atunci vei avea si impresii proaspete dupa o saptamina de DIETA.


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jennifer spune:

Am vazut ca scrie la dieta "ulei fara colesterol", cum vine asta ? Uleiurile sunt de origine vegetala, Nu ? Exista ulei cu colesterol ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by jennifer

Am vazut ca scrie la dieta "ulei fara colesterol", cum vine asta ? Uleiurile sunt de origine vegetala, Nu ? Exista ulei cu colesterol ?



sincera sa fiu ..nu stiu daca exista ulei cu colesterol ..
dar cred ca uleiul de floarea soarelui si cel de masline sunt uleiuri fara colesterol .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Multumesc de primire
Trebuie sa fac stocul de fructe.
Ufff si mai trebuie si steamerul ca inca nu l-am luat. Acum o sa fiu nitel nevoita.
De abia astept sa incep. oare se vor vedea rezultate?

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Multumesc de primire
Trebuie sa fac stocul de fructe.
Ufff si mai trebuie si steamerul ca inca nu l-am luat. Acum o sa fiu nitel nevoita.
De abia astept sa incep. oare se vor vedea rezultate?

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez



Eu mi-am luat steamerul din CORA ..
cu citeva saptamini in urma ..
m-a costat 260 RON ...
zilele astea am primit in posta oferta de la Cora si am gasit
acelasi steamer ..in promotie 299 RON ..
HALAL PROMOTIE ..in loc sa scada pretul l-au crescut

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput