***LA REDOUTE (4)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ultima ora: coletul Andreeip, vecina mea, comanda din 12 a venit azi, ba chiar pe trimitere aparea data de 24. Super nu?
Nu stiu ce sa fac, dar deja incep acum sa astept comanda din 15, nu? La aia din 7 ce fac, imi iau adio?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Nu avem decat sa asteptam,ce putem face altceva?

Eu am fost la posta dar era o coada atat de mare incat am renuntat sa mai expediez pachetul catre Quelle.Si nici nu putea fi vorba sa le rog pe cucoane sa caute daca am colet LaRedoute.

Pe drum spre casa speram sa gasesc aviz in cutie.Da' de unde!Nu e.Si am facut comanda pe 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aissa io zic sa insisti cu mailul la ei, sa le spui ca ai fost la posta si pachetul nu e de gasit. Chiar acum cand am fost la posta era un nene care venise cu un aviz, cica ii trimisesera pachetul inapoi azi, desi avizul era cu data de 23.02, si trebuie sa stea 10 zile la ei. Cica asta era reavizare...dar el nu gasise nimic la cutie prima data

Ia legatura cu postasul si intreaba-l daca isi aduce aminte de pachet

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=7" target="_blank"> aici ne puteti vota - poza "concurs 2006a"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Deja ne calculam zile de intarziere. Parca ar fi CM

In cazul meu, mai bine sa intarzie La Redoute decat CM...

Tania & co, cele care ati primit, sa le purtati sanatosi, voi si puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Bai la mine din toate pdv mai bine intarzie CM .
Deocamdata nu am ce sa insist, astept maine sa vad daca imi raspund la mail si daca nu, le mai scriu unul. Postasul nu are ce sa isi aminteasca, acum o saptamana mi-a zis ca nu imi adusese nimic, azi fetele au cautat prin avize... Raman la parerea ca din cine stie ce motiv nu mi-au trimis coletul. Oricum imi cer la sfarsitul lunii un extras de cont, ca aia e singura dovada ca am platit. Mai departe nu stiu ce as putea face in caz ca nu imi vin produsele. Suma totala, pe cele 3 comenzi e sub 200 euro dar nu-mi permit sa ii arunc pe fereastra si cu tot respectul, ca vad ca majoritatea sunt super multumite, pentru mine asta e o mare problema ca de fel sunt nerabdatoare si tocmai mie mi se intampla intarzierea. Chiar mi-a zis sotul meu ca ce ma asteptam, ce nu stiu ce ghinionista sunt?
Inteleg ca eu cu comanda din 7 am ramas si Jasmin cu cea din 9? Mai era cineva cu 6, aia a venit parca, nu? Off!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu sunt convinsa ca daca pachetele nu sunt deja venite, vor veni zilele astea. Al meu a sosit azi la of. postal. Si tanti care mi-a dat coletul si postasul mi-au confirmat. Pe colet scrie: 15.02 data la care a fost pus din Franta (comandat pe 9)...restul o fi drumul pana aici.

Tocmai am primit si un mail cu un vente prive Puma ( e primul de acest gen pe care il primesc).

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

aissa pai tocmai pe mine ma uitasi, cu comanda din 6 ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si eu as prefera sa-mi intarzie CM cam 9 luni...deh,stiti povestea cu vrabia !

Revenind la subiect,eu cred ca vor veni coletele,nici nu ma gandesc ca s-a intamplat ceva si nu ni le trimit.

Acum juma' de ora am primit si eu mail-ul cu "vente privee PUMA".Zice ca va fi "DU 01 MARS 7H00 AU 04 MARS MINUIT".Aveti idee ce inseamna "04 MARS MINUIT"?E vorba de miezul noptii intre 3 si 4 martie,sau miezul noptii intre 4 si 5 martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si eu sunt sigura ca vor veni. Apropo, functionara de la posta mi-a spus ca primesc in ultima vreme f multe colete de acest gen, de la redoute . Care mai stati prin Drumul Taberei si primiti pachetele la oficiul 66 (la capatul lui 41)?!
Eu am cateva prietene care m-au tot sunat sa ma intrebe ce si cum ca au vazut scris la subiect ca am comandat si eu habar nu aveam ca ele citesc forumul. Unele si-au si comandat...

Si in legatura cu corectitudinea, v-am spus povestea: am comandat printre altele si o pereche de balerini, mi-au oprit banii si a doua zi cand am verificat eu la suivi ma comande zicea ca nu poate fi prelucrata pentru ca pantofii aia nu mai sunt disponibili. Am anulat pantofii dar banii imi fusesera luati din cont. La cateva zile (prietena mea de la BRD s-a uitat si banii pt pantofi fusesera bagati la loc ). Sunt corecti, totusi!


Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, si eu cred ca vin numai ca nu mai am rabdare.
Lavi am zis ca parca mai era cineva cu 6 dar nu mai stiam sigur daca a venit si a cui era. Vine si la noi maine-poimaine, oi primi ambele comenzi odata, cine stie. Sau chiar pe toate 3.
Am primit si eu mailul cu Puma acum, insa nu prea cred ca ma incumet la inca o comanda mai ales ca le am pe astea 3 in suspans. Doar daca cine stie ce super oferte sa fie desi....n-as crede (nici cardul nu prea ma mai tine ). Eu am in plan sa imi iau niste adidasi, sunt in cos dar ii tot dau la o parte ca nu imi ajung banii, si daca or sari astia de la Puma cu oferta mai buna decat aia de la Adidas...vedem noi.
Jasmine nu stiu sa raspund la intrebarea ta ca nici nu l-am citit cu atentie. Dar as zice ca pana la sfarsitul zilei de 4, adica pana la miezul noptii de 4 spre 5. E si duminica si ar avea si o oarecare logica sa zicem. Dar cum o fi vanzarea asta privata???

Mergi la inceput