PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Sambata s-a ridicat si Nicolae al meu in picioruse, tinandu-se de barele patutului , la sapte luni si sase zile. Si va mai rog sa ii treceti si lui greutatea la sase luni, 7800 g

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

lushk, foarte bine papa mihaitza, Darius papa nici jumate din ccantitatzile voastre.
Azi am schimbat si noi meniul, am facut altfel pureul, adica: cartof, morcov, ceapa (am aruncat-o), orez, carne de cocos, galbenus de ou, patrunjel verde, ulei de masline. A papat aproape un castronel intreg. Incercam si noi sa facem un program mai normal ca prea e haotic.
Am mai intrebat eu dar am uitat, ce peste nu are oase, de care dati voi, in special mamaluidavid, ca parca asa stiu ca ea ii da?

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oncicu spune:

Lushk dupa programul vostru cred ca tu esti cea norocoasa. chiar daca Robert e mai mare e mult mult mai slabut (nici 8 kile n-are) si mult mai mofturos la mancare. Programul nostru arata cam asa:
- 6.30-7- 120 ml lapte
- 10- 150 g piure de fructe cu branzica de vaci + cativa ml de suc
- 14- 150-200 g piure de legume ( mai nou am inceput sa-i dau 2 feluri: supa crema si piure in diferite combinatii)
- 18- 180 ml lapte( cateodata mai putin)
- 22- 200 ml cereale cu lapte

Ieri i-am dat piure de spanac cu putin unt si usturoi + putin piept de cocosel, un adevarat succes, imi vine sa-i dau in fiecare zi poate mananca si el mai bine fara sa maraie.

Maine sau poimaine ne iese dintisorul de sus , se vede acolo dar inca nu a spart gingia. Si cred ca urmeaza curand si vecinul lui ca are si acolo gingiuta rosie si putin umflata. Poate reusim sa dormim si noi mai bine macar cateva nopti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

quote:
Originally posted by dariana

lushk, foarte bine papa mihaitza, Darius papa nici jumate din ccantitatzile voastre.
Azi am schimbat si noi meniul, am facut altfel pureul, adica: cartof, morcov, ceapa (am aruncat-o), orez, carne de cocos, galbenus de ou, patrunjel verde, ulei de masline. A papat aproape un castronel intreg. Incercam si noi sa facem un program mai normal ca prea e haotic.
Am mai intrebat eu dar am uitat, ce peste nu are oase, de care dati voi, in special mamaluidavid, ca parca asa stiu ca ea ii da?

Dariana si Darius (30.07.2006)poze



peste fara os este cega (are doar cartilagii, care la fierbere ies frumos) si salaul, are doar coloana vertebrala si coastele, care din nou ies frumos. portiunea fara oase este partea catre coada.




Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

angeli, nu mi-a raspuns chiar la toate, cred ca a mai uitat, dar mi-a raspuns la majoritatea, de ce? ai fost si tu? nu ti-a raspuns?

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

[b]Oncicu ai pus usturoi? ca eu ma tot codesc sa pun desi daca merge ceapa de ce n-ar merge si usturoiul? noi suntem mari consumatori de usturoi...cred ca o sa incerc sa-i pun si eu piticului un piculet ca tare gustoasa mai e papik cu putin usturoi ...Facem pt dintzishor...

Dariana, eu peste nu i-am dat lui Mihaitza pentru ca pediatra mi-a zis ca mai tarziu dupa 9 luni...cam acelasi principiu am si eu la piure insa orezul e kk si eu nu pun niciodata si carnitza si galbenush...nu e prea greu pt stomacelul lui Darius? De fapt daca zici ca a mancat tot inseamna ca e ok...dati-i bataie ca sa iesiti din grupul siluietilor cat mai repede...

Eugcem[/b] Felicitari!!!! Maine poimaine te fugareste prin casa...

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) POZE NOIzis "Electric Baby"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

oncicu, katik pupici multi de la bulinel-nebunel (asa ii zice taica-su cand il apuce distractiile pe bb)
dariana i-am dat si eu ieri file de salau cu orez si cu nelipsitul iaurt...ca el nu papa nimic fara iaurt...si a papat fff bine

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

- pt 8 lunisoare

Raluca Ioana, fetita lui Irinuca



- pt 6 lunisoare


Christian Alexander, baietelul lui romaniau

Antonia Nicole, fetita lui Cretoiu A




VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Ce rapide sunteti fetelor!
Am lipsit si eu un pic de acasa si ati umplut 2 pagini plus ca ati terminat capitolul vechi.

De la 7 jumate stam la spital si am facut multe analize.

Am venit abia la ora 14 accasa. Am papat si noi un pic si acum ne odihnim.

Sa merg sa din urma. Am restante. Sa vad ce ati mai facut.





VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Dariana, nu am fost la el, dar daca e vorba de Capraru( e cel cu cartea?)poate mai aflam si noi ceva.De ex nu am stiut ca travaliul poate influenta comportamentul unui bebelus.

Andreas,soarele meu

Mergi la inceput