PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

bulinuta,anasia,lushk Eu sunt la prima ..
dar ce pot face ..daca si-a schimbat puiul programul ..
nici nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma intristez ..
dar de citeva seri adoarme destul de tirziu 12, 12.30 sau 1 noaptea ..dar se trezeste la 9 ..
Asa ca programul meu se cam da peste cap ..
ca pina isi papa suculetul ..pina trebaluiesc si eu putin prin bucatarie ..apoi imi pregatesc papica mea de dimineata si cafea .. gata .se face 12 .
Dar parca face totusi progrese ..ca azi noapte dupa ce a papat la 11 ..
s-a trezit sa mai pape la 4 si 7 ..in rest somn ..
asa ca poate ..poate ajunge si el sa faca prima trezire macar pe la 5 ...ca bine ar fi .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:





LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI

Raluca Ioana
Christian Alexander
Antonia Nicole






LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta,
lushk, mai tarziu, tot asa pe la 7-8 luni o sa-i pasez cu furculita, asa mi-a zis si dr; i-am luat o canuta cu cioc de la angel, dar nu sunt multumita deloc de ea, capacul nu este etans, curge lichidul la infiletare, plus orice as pune se raceste atat de greu , nu stiu din ce material este facuta, dar nu-mi place;
ralu80, piureurile le fac subtiri, ca la borcanase;
mamidestefan, pana la urma o sa se obisnuiasca sa adoarma mai devreme; exact asa a fost si la noi, adormea la 12-1 si se trezeala 10 (cu o trezire pt papa pe la 5), dar si-a format programul singura, acum pe la 22-23 somnel, si se scoala la 8.30(cu foiri noaptea, suzeta, papa nu-i mai dau);

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia la motul Biancai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Ralu80 da,eu ii dadeam Patriciei piure-ul mai subtire dar acum nu mai,desi sincera sa fiu piure-uri de legume nu i-am mai dat de ceva timp,noi mancam legumele combinate cu orez.Orezul nici nu il mai fierb separat,ii dau orez de care mancam noi fiert cu masina de orez unde iese mai tare dar e ok.
Lushk pai Patricia crezi ca mesteca cu dintii?Chiar daca are 6 sunt in fata,nu masele sa o poata ajuta la mestecat.
Eu ii dau pasat cu furculita sau tocat cu cutitul.

Stefania, mami de David(24 dec.2004) si Patricia(12 iul.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Lushk Eu i-am luat o canita cu cioc si cu supapa anti-scurgere..si e foarte greu de supt din ea ..abia trag eu ceva apa ..daramite el ...apoi am luat alta mai simpla ..dar din aia curge si se ineaca ..asa ca bye-bye ..canita cu cioc ..poate cind mai creste
bulinutadraga ..tare mult ne bucuram ca sunteti bine ..ca bulinel e vesel ..si face si progrese ..a zis TATA ..BRAVO...va sa fiti in continuare voiosi si sanatosi.
iulenca,tweetyCe bine se inteleg piersicutzele voastre ..Cred ca deja sunt prietene.. multi din partea noastra ..


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mamidestefan multumim de urari sanatate multa si voua
iulia, andra ma ce frumusele sunt papuselele voastre... printesicile

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Ne "laudam" si noi cu regrese la capitolul papica ..adica:
- nu ne mai place pireul de fructe ..acceptam doar 1/2 din cantitate de suc care o beam inainte
- nu ne mai plac nici legumele asa mult ..mincam un pic ..mai ne gindim .mai stam putin .mai papam putin ..si inca o data tot asa ..pina ce mami renunta ..si per total minca cam 1/2 din cit papam altadata..

Dar ne plac la nebunie noile cereale ..facem o gurita mare la ele ..
dar mami nu cedeaza ispitei ..si tot 5 lingurite face ..sa nu cumva sa ajungem prea .

Am si eu o intrebare
Am incercat sa pun ulei de masline in pireul de legume ..
si nu prea am avut succes ..adica a papat foarte putin ..
si cantitatea a fost destul de mica :1/2 lingurita la 100g de legume.
Oare chiar nu ii place gustul legumelor daca au putin ulei ??

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oncicu spune:

Buna fetele!

bulinuta ma bucur ca bulinel este bine sanatos si vesel

Lushk eu cam de 2 sapt ii pasez legumele cu furculita si le accepta f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

quote:
Originally posted by oncicu

Buna fetele!

bulinuta ma bucur ca bulinel este bine sanatos si vesel

Lushk eu cam de 2 sapt ii pasez legumele cu furculita si le accepta f bine.

Oana cu Robert Cristian (23 iulie)
poze
www.dropshots.com/oncicu" target="_blank">filmulete


Norocoaso ...da` voi sunteti mai maricei...al meu daca simte o bucatica mai mare in pasta se stramba rau si o scuipa...
Eu cereale nu-i mai dau decat in cazuri de urgenta pt ca mananca legumele foarte bine...si slava D-lui suntem grasunei(9.400)...Am o cutie nedesfacuta si o pastrez...poate n-o sa-i mai placa combinatiile mele sau poate trebuie sa iesim urgent si n-am cum sa-i fac legumele...pt cazuri d-astea...
Se pare ca de vreo sapt avem si noi program de masa ca pana acum era haos total...Iata-l:
7=lapte 200 ml
11=piure de fructe + 100 ml suc portocale
15=piure de legume cu carnitza sau galbenus de ou 150gr +80 ml supa
19=iaurtel cu fructe sau cu branzica 150 gr
23=laptic 200-230 ml
3=laptic 200 ml
Sunt foarte incantata de acest program

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) POZE NOIzis "Electric Baby"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna "dimineata" si noi, la prima cafelutza (fara cofeina).
am aruncat un ochi peste filmuletze si pozitze de piersicutze: sunt super dragalase piersicutzele! sa va traiasca si sa va bucurati de ele!!!

LA MULTI ANI SARBATORITZILOR DE ASTAZI!! sa creasca mari, sanatosi si voiosi!!!

mamaluidavid, eu am -5 la ambii ochi dar nu s-a intimplat nimik dupa nasteri, vad la fel de bine (am nascut normal).

bulinutza, ma bucur ca bulinel e bine! pupam baietzelul sanatos!!!

mamidestefan, si krisztina facea asa, tin minte, si pt. o perioada i-am pus putin unt in loc de ulei de masline, apoi am revenit. a fost bine.

ne laudam si noi ca papam banana, bem suc de portocale, ne place tare mult! nu ne mai sculam noaptea pt. masa ci doar dimineata la 6 (dormim de la 10-6). dinti nu avem inca (se vad doua dungulite jos, deci ne asteptam sa apara acusika). stam in funduletz dar cu ajutor, pe burta nu ne place defel. inca tusim, vedem dupa masa ce spune dr ca ne infiintam la ea.





Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput