Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna gagici ,
Vad ca ati avut treaba in weekend si ati umplut iar un capitol.
Am restante mari .
Citesc inca din urma

Mai intai sarbatoritele din urma
Toanca si Doina


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

I-am facut lui Dani un "Cocktail Molotov" cu portocala, pruna si mar si a baut 125 ml. Daca nici acum nu isi revine...Pana acum nu i-am mai dat portocala ca sigur l-ar fi usturat guritza.
Uitati cum se uita la desene...
http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=DSC02817.jpg
http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=DSC02822.jpg
http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=DSC02818.jpg
Phuai...asta iar a facut ca miroase
Loren..si eu il tin incaltzat in casa, cu sosete cu antiderapant aluneca pe parchet. Pana la 1 ani fara 1 o zi l-am tinut in sosete, de la 1 an fara 1 zi l-am incaltat si la fix 1 an si-a dat drumul la mers. Eu nu cred ca are nimic daca stau incaltati toata ziua.Si Sandra tot asha statea.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bianca si eu sunt de parere ca semana cu tine Daniel...de cind cu faza cu linguranu o mai las cu nimik in mina pe Bia care, daca cade, ar putea sa o raneasca..de ex. avea obiceiul sa fure pixuri!Off..sper sa-i treaca cit mai repede...Si eu i-am dat suc Biei, mar si morcov si cu portocala din cind in cind..daca tot nu papa fructele...acum mai putina portocala ca suntem pe calciu sirop si sa nu se strice la stomac!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi...si Sandra a umblat la arte martiale pana acum 1 an..tot de 3 ori pe saptamana. Am realizat ca nu are timp de nimic..doar scoala, arte, si mai avea si engleza o data pe sapt.Am decis impreuna sa nu mai mearga pt ca era prea obositor, si am constatat ca fetitza mea nu avea timp de joaca ceea ce nu e bine. Avea deja centura portoccalie Asta e, a fost si decizia ei. Acum face dansuri de 2 ori pe sapt(dar nu merge intotdeuna) si engleza 1 data a facut pana acum, de acum nu stiu cu cine va face ca profa a plecat 3 luni la Bucuresti.
Loren...si Dani ia calciu 5 ml pe zi+ 10 picaturi vigantol (trebuie sa ia 20 zile )..dar vad ca nu are nici un efect calciul la el .cat despre linguri si cutite lasate pe blatul de langa aragaz...no way...sa vezi cum ma uit daca nu am lasat ceva Sunt obsedata deja si strang totul. inainte mai lasat cate o lingura, un cutit...dar acum e curat
Adica de o sapt e constipat si nu gasesc motivul...
Azi sau maine il tund ca deja am primit reclamatii de la socrii, de la fina-mea... Asa transpira cu parul asha de numa... E des, si vesnic e ud in cap cand se joaca.
Moni


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Cosmi unde ai gasit tu mobila asa de ieftina ca eu am facut satamana trecuta un dulap pt Andrei , cu 2 usi , e drept cam inalt 2,30 m 4 sertare jos si m-a costat 8 mil .
Am vazut pozele de al intalneala Bia si Ayan .Mai ce copii cuminti.
Irina super pozele cu Sabina.Imi plac rau sarafanele alea.
Catamerci ca ai intrebat-o pe mama ta .Eu pe Andrei il tin incaltat in casa cand are chef de mers prin bucatarie si hol.
In sufragerie am rezolvat problema am cumparat un covor mare 3 pe 4 m . Ala care era era mic si nu ocupa tot parchetul asa ca Andrei statea mai mult pe parchet , mai ales ca arunca cuburile pe el si ii placea cum se aude cand se lovesc .
Alina si mie tot bruneta imi placeai mai mult.


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bianca de la cit ai dat-o pe Sandra la dansuri...Unde, ce tarifuri sunt? Si eu mi-am propus asa ceva pentru Bia mai incolo...
Ce calciu ia Daniel? Suc de portocala ii dai? Chiar nu imi explic nici eu cum de e constipat..stiam ca atit prunele cit si calciu sirop ajuta!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Anca vad ca si tu ti-ai pus covor pentru Andrei...eu am unul adus de la socrii in sufragerie pe care o sa-l mai tin sa se joace Bia pe el, dar tot ma gindesc sa-i iau ei covor in camera, dar cum ea sta numai dupa fundul meu, tot in sufragerie imi va sta..si acum in sufragerie la mine arata ca la nebuni cu gresia colorata de un fel, covor si patul ei..cuburile pe care nu stiu cum sa le pun incit sa nu le escaladeze si deja am renuntat, ca ea oricum merge peste tot..

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cand mi-a dat calciu doctoritza m-a intrebat cum stam cu scaunul..si am zis ca bine..normal..1 data maxim de 2 ori pe zi. Sincer nu am observat nici o schimbare de cand ia calciu, si ea mi-a spus ca poate sa faca un scaun mai moale..Fina-mea spunea ca poate de la sperietura sa se fi contipat..naiba stie.
El mai manca portocale inainte dar acum iti spun ca nu i-am dat. In schimb fructe mananca din mana si nu i-am mai facut demult suc din ele, inainte i-am dat o jumate de mar si l-a mancat tot.
Sandra merge la dansuri de societate si plateste 5 lei sedinta( 1 ora). E foarte ieftin zic eu..si merge de 2 ori pe sapt, martea si joia.A inceput sa faca din decembrie si ii place foarte mult. Deja i-am cumparat si pantofi cu care sa faca si e foarte incantata
Covorul nu il mai schimb, cand era Sandra mica avea unul de 3/3.5 . Acum am unul oval care acopera jumate de camera pe mijloc, restul se vede parcehtul si 2 carpete. Am dat acum 2 ani 6.5 mil pe ele ca sunt de Alba Iulia..cele mai bune covoare dupa mine care exista pe piatza, din lana.
Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Pai este ieftin chiar cit dai pe o sedinta la dansuri...ai idee de la ce virsta se pot da?
Uau misto ca Daniel maninca frunctele din mina..Bia nu serveste nici asa, desi am incercat cu banana si pere...Prinzul de 2 sapt. nu-l maninca decit din bibe, asa ca se pare ca noi regresam la capitolul mincare!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cea mai indicata varsta pt un copil sa faca sport e cam 4 ani...cand te poti intelege cu el, si asculta comenzile ce i le da o persoana straina. Poti incerca si la 3 ani dar nu cred ca o sa rezolvi mare lucru. Oricum..mai ai ce astepta


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput