Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Multumesc de felicitari.
Mami de Anya eram sigura ca te-ai prins de jindul cu care ma uitam la printzesa ta de care erai foarte mandra. Acum cred ca nu-ti mai incapi in piele de bucurie. Chiar vorbeam cu sotul meu , ce faza de prost gust si ce cuvinte nepotrivite ti-au putut spune prietenii.Dar asa sunt unii ,oricata ar incerca nu inteleg ca e o minune sa ai un copil, iar cine reuseste sa aiba 2-3 e binecuvantat.
Ai ales un nume frumos si pentru cea de-a doua papusica si ma bucur mult pentru tine.
Trebuie sa recunosc insa ca in perioada cat am crezut ca va fi baietel m-am tot uitat la fotografia pe care Deni o are impreuna cu baietelul nr.1 .
Pe Alina.a o felicit pentru posesia unei domnisoare si pentru nmele ales. Vreau sa-i amintesc sa intrebe in legatura cu recoltarea de sangelui din cordon si placenta daca se poate face in situatia ei. (HVB)
Ce mai face Jeni cu serviciul?
Nici pe Carla nu am uitat-o . Si acum ma gandesc la gogosile sotului ei...

MEDA si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Meda felicitari pentru fetita.

nu ma mai ajuta nimeni sa echilibram situatia?


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Mai dragele mele doamne si colege de topic, de trei zile mi se intampla un lucru tare ciudat: toata lumea (la birou, in familie, pana si barbatul meu!) remarca ce mare mi s-a facut burtica! Mie nu mi pare mai mare decat de obicei, mi-o vad in fiecare zi in oglinda si eu zic ca e la fel, dar toti se minuneaza de mine! Faza cea mai tare este ca de cateva zile am intrat in saptamana 19. O fi vreo transformare din asta foarte vizibila in perioada asta? Si bb se misca mai tare. O creste brusc uterul si "continutul"?

BBPuck
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo eu nu te ajut sa echilibrezi nimic!

Fetelor mi-am mai cumparat o bluzita de gravidutza si pantaloni de birou (ca nu mai avea ce sa port) si am zis sa ma dau mare. Si cu hainele si cu burtica. Cine vrea sa vada sunt www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2655" target="_blank">aici. Daca dati next vedeti mai multe.

Meda felicitari pentru fetita. Ma bucur ca e sanatoasa si ca a iesit cum ati vrut voi. Lasa ca apare si baiatul data viitoare.

Va pup pe toate ma duc sa mananc fasole batuta.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Karligutza o sa ne foe dor de tine. Te asteptam sa te intorci repede.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna eu oricum am zis ca am lasat fetita pt tine. super cute bluzita..abia astept sa ma duc si eu in emirate sa imi iau ceva dragut.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo au aparut atatea lucruri in special bluzite ca azi era sa raman fara bani, noroc ca m-am gandit ca peste vreo luna-doua vor aparea si mai frumoase si costa multisor de unde le iau. Bine bluzitele asa si asa dar pantalonii destul. In plus vreau sa dau iama in ele inainte sa plec in Cipru sa fiu frumoasa acolo.

Sa pui poze cu ce iti cumperi ca vreau sa vad, eu am zis ca in Cipru ma uit si dupa hainute de bebei poate gasesc mai accesibile decat aici.





Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

apropo de poze, stiu ca am promis ca vin de la eco cu poze, dar nu s-a putut decat o poza si e fix aia cu putzica ...si am zis ca nu o pun pe aia aici, ca poate e vreo mama de fetita cu care o sa se imprieteneasca si o sa-i fie rusine .

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hai mai Simo pune-o!

Noi am cam ales numele, Raluca Elyanna daca e fata si Luca Elian daca e baiat. Ce ziceti?





Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Hai mai Simo pune-o!

Noi am cam ales numele, Raluca Elyanna daca e fata si Luca Elian daca e baiat. Ce ziceti?





Luna 15 sapt +Cosmin





Luca era si pe lista mea, iar Raluca e foarte frumos. pun poza dar maine ca mi-e lene acum

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput