Piticodromul de sept-oct 2005 (170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza zanelor!
Diplo, nu te stresa asa, totul va fi bine. Mergi la medic si tine-ne la curent. Ce analize speciale ai facut? Sanatate multa!
Bianca, sanatate multa, sper ca esti mai bine acum. De-abia astept sa ne pove despre Milan la gradi!
Mimsi, vreau sa stiu daca te-ai saturat deja de servici.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:


Ufff, Diplododus...imi pare rau! Dar sigur sigur este, sau e doar o suspiciune? Tin pumnii sa nu fie ceva grav si sa se rezolve repede. Asa usor se transmite? Poate nu sunt si ei afectati. Tin pumnii, capul sus, nu e un capat de tzara!

Eu folosesc laptele Milli rosu la cutie pentru gris sau orez cu lapte si branza calcica (asta cand mai am chef sa ii fac, nu ii fac in fiecare zi, o data sau de doua ori pe saptamana, m-am saturat eu de cata i-am facut pana la 1 an asa ca am lasat-o mai moale.) Si asa ca tot ajung la un moment dat sa arunc ce ramana intr-o cutie, ca daca nu il consum in 3-4 zile il arunc...
Am gresit ceva in linkul ala cu Grecia, nu am dat exact linkul la vila cu pricina (ce de aproape 400 de euroi pe saptamana), asa ca repostez www.villarenters.com/villas/crete-villa-to-rent-11601-sum.asp?rag=11126s&rcam=myvillarenters" target="_blank"> aici
Noi am luat de pe site/ul asta si cred ca merge si din Romania sa se faca plata pentru ca si-au luat niste colegi de birou vilute in Italia de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna dimineata
diplodocus nu vorbia asa ,e totul ok ai sa vezi-.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Diplodocus, nu claca! Nu scrie pe buletinul de analize la care tip ti-a iesit pozitiv?


Bianca, nu mai stiu exact cum se chema solutia aia. Dar daca intrebi la farmacie iti da sigur. Puneam o oala mare cu apa la fiert, apoi turnam si esentele alea si stateam deasupra vaporilor cu un prosop in cap. Era bine ca imi si incalzea fata.

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Si Ana mananca oua romanesti, prajit nu i-am dat nimic pana acum.
Fetelor frumoaselor, ce stiti voi despre anumite produse cum ar fi Almette sau Philadelphia, in general creme de branza. Cica nu sunt bune deloc pentru copii. Nu mai vorbesc de branza topita care e in top. Eu i-am dat Anei o perioada apoi m-am oprit. Dar mi se restrange paleta mic-dejunului.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Eu ii mai dau branzica fagaras. Mai ramane sa-mi ziceti ca nici aia nu e buna si ma duc sa ma impusc.
Si-asa soacra-mea comenteaza de fiecare data cand il vede pe matei ca mananca pufuleti. Nu mananca des copilul, dar nu'sh cum dracu se face ca aproape de fiecare data se nimereste sa vrea cand e si soacra in vizita saptamanala. Ba chiar m-a intrebat duios daca nu cumva a facut boala asta cu eruptie din cauza alimentatiei

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mifloricico, branza topita e nashpa rau ca are f multe e-uri...procedeul e nasol si el, in sine...asa ca pas. Intre Philadelphia si Almette am ales Almette pentru ca e singura pe care nu scrie ca are altceva in afara de lapte, smantana si branza de vaci. Philadelphia mai are un E pe acolo (scris pe eticheta). Acum nu sunt sigura-sigura ca Almette nu are, dar nu scrie pe eticheta (si ma gandesc eu ca ar trebui sa fie nebuni astia de la Hochland sa nu puna tot pe eticheta, sunt totusi o firma serioasa, nu?) Asa ca eu ii dau Almette, dar nu cu paine ca nu papa, pun in piureuturile de legume cu carne sau in mamaligutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Pai Ruxandra, pufuletii sunt destul de inofesivi dintre chestiile interzise. Cei romanesti, simpli, parca au decat malai si ulei.

Diplodocus, sa stii ca si sora-mea statea la mine cand a avut hepatita, si noi nu am luat (Victor avea vreo 6 luni atunci).
Ei oricum sunt vaccinati impotriva hepatitei A (parca).
Tinem pumnii sa fie decat o sperietura.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ruxandra, si eu ii mai dau Fagaras, asta e buna. Cica alea sub forma de crema nu sunt bune ca baga fel de fel in ele.
Kidut, asa-i cu etichetele, si eu le-am aprofundat si Almette pare buna dar tot crema e......acum e clar ca nu putem feri copiii de toate E-urile dar macar sa le dam o doza mai mica. Almette o sa-i mai dau si eu cand si cand.
De ieri am mobila noua in sufra! Am sertare speciale pentru zecile de mii de jucarii ale Anei. O sa-nceapa de-acum frecusul sertarelor, inchis-deschis din minut in minut. Aseara i-am bagat jucarii intr-unul si cand l-a deschis a facut un OOOOOOOOOOO de-mi venea s-o mananc!
Gata, la munca cu mine.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

neatza,

Raluca treaba cu sofatul merge bine (mai ales la drum intains... m-as tot duce , pana ajung in intersectii unde trebuie sa o iau la stanga/dreapta . Inca nu m-am prins cum naiba sa fac atatea manevre intr-un timp atat de scurt , dar nu ma las.

Inna ba eu vreau sa se intalneaasca cccc copii, asa ca data viitoare cand mai vii la Bucuresti poate ne intalnim .

Marinela l-am admirat pe Iaris . Mi se pare ca s-a schimbat foarte mult de cand i-a crescut parul. E baiat mare ce sa mai...

Diplodocus eu zic sa repeti analizele! Sanatate multa si curaj !

Si eu tot Almette ii dau. Din ce scrie pe eticheta e OK, dar ma astepta oricand la campanii negativa ca prea a luat avant produsul . Cum nu am de gand sa ma apuc sa fac branza in casa o sa-i dau in continuare tot asa . Ocazional ii dau cas si cascaval (ca nu se prea omoara cu ele).

Miflore sa stapaniti sanatosi noua mobila!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput