PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Doniro eu ii dau Babycalm sau ceai de tei.

Despre Dariana nimic?

Letitzia nici noi nu avem dintzisori la 7 luni si 1 sapt. Am auzit ca se transmite genetic. Daca parintzilor le-a iesit tarziu si puilor la fel.

Ma duc sa fac pap: ficatel de pui cu legume.

VARSTA DARIUS-THEODOR

POZE


Mary de Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

I'm back..
gata cu vaccinul ..a fost foarte curajos puiul meu ..cred ca a plins doar citeva secunde ..asa ca mami e fericita ..
si acum puiutzul meu doarme ..
CE BINE E CIND DORME .
Dupa spusele doctorului ..la noi in gurita e o "explozie" de dintzi ..
asa ca puiul meu are toate motivele sa miriie

Aaa..si avem deja 72 cm si 8.850kg.



Vreau sa le multumesc fetelor care ne-au facut galerie
geliza
bulinuta
katik
mamaluidavid
lushk

Si mai vreau sa ma inclin in fatza mamicilor care mi-au facut complimente..sa stiti ca le-am primit cu mult drag si mi-au mers la suflet
Sabana
geliza
bulinuta
Babee
andreea25
miti2004
iube2001
anasia
she_wolf



LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Buna!

Sunt pe fuga pentru ca trebuie sa plecam in parc, dar am zis sa mai scriu si eu un rand pe aici. V-am mai citit, dar n-am prea avut timp sa raspund. Acum este si Cristi acasa, are o mini vacanta de "mid-term". Mai rau este ca-i tot revine febra aia pacatoasa, nu i-a trecut inca de tot raceala. De fapt, toti suntem raciti, inclusiv Radu putintel, tuseste din cand in cand si ii curge nasucul. In rest este ok si, Sabana, nici el n-are dinti.
Mamidestefan, e superb tortul si cred ca-i si taaare bun. La multi ani piticului.

La multi ani sarbatoritilor de astazi si de saptamana trecuta!

Gata, trebuie sa fug!


Claudia , Cristi (16.12.2002) si Radu (5.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La multe lunitze Ana Maria, Ana Catalina, Busra, sa cresteti mari, sanatoase si voioase.

Letitzia cu cat dau mai tarziu cu atat sunt mai buni...asa am auzit.

As dori nr de tel de la cabinetul dr. Stanciu daca il are cineva...ma bate gandul sa merg la el cu Riana...a luat in greutate doar 100 gr luna asta...mare prostie sa ai cantar in casa. Doctora noastra spune ca nu avem de ce sa ne ingrijoram, ca asta e ritmul ei, dar m-am cam saturat de explicatia aceasta. Si cand ma gandesc ca in ultimele 2 saptamani a mancat bine, ajungea si ea la 800 ml pe zi, lapte+piureuri...dar de ieri s-a stricat iar.
Are doar 4 mese pe zi pentru ca si-a scos masa de la 12 noaptea. V-as spune cat a mancat ieri, dar nu mai tin minte, stiu sigur ca nu a depasit 600 ml
Am si eu o intrebare mai ciudata: Copiii vostri plang mereu de foame? ca fi-mea nu prea cunoaste notiunea, ii dau mesele la 5 ore si tot nu e dornica de mancare. Deschide gura la primele lingurite si la restul o pacalesc cu televizorul, jucarii, ca altfel nu mananca. Si biberonul si-l scoate din gura, trebuie sa-i dau ceva in maini, ca sa uite de el si sa manance. Nu stiu ce o sa ma fac cand va creste. Lichide intre mese nu bea nici ea, poate cativa stropi de ceai sau suc cand se joaca cu cana sau bibe...apa e cahh. Noaptea in schimb bea ceai maxim 50 ml.
Eliza tu ce vitamine ii dai Ilincai? As vrea sa-i dau Rianei, poate i se face si ei pofta de mancare.

Hai ca m-am intins ca o placinta.
aaa...avem si noi un progres...luni s-a ridicat singura in picioare in patut, am si dovada, poate reusesc sa pun filmul sa o vedeti...deci la 7 luni si 18 zile

Raluca si pui mic Riana (2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare fetele si pupici la piersicute!
abia acum am reusit sa citesc si eu tot...
elenachiar ma gandeam la tine k nu prea te-am mai vazut pe aici, imi pare rau k bb are probleme. Sanatate multe!
Letitzia se refera la dr Oprea care e sef la sectia de neonatologie in maternitate...desi e recomandat k si un pediatru bun eu cred k el se pricepe la nou-nascuti mai mult, sau cine-stie poate ma insel, eu merg la dr Mitrica, lucreaza la Sp de copii si are cabinet pe Vlahuta la Cristadent.

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:





LA MULTE LUNITE SARBATORITELOR DE AZI

Ana-Maria
Ana-Catalina
Busra





LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

La multi ani sarbatoritilor si din partea noastra
Ana-Maria
Ana-Catalina
Busra

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Am tot vazut k s-a discutat despre tofu...mai exact ce e ala? cand va aud pe voi parca i-as da si eu, dar nush unde gasesc si cum se prepara...
lamuriti-ma si pe mine, pls

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by leistra
mamidestefan, m-ai terminat cu bunataturile tale, da-mi si mie reteta de martipan, ca-i place sotului meu

POZELE NOASTRE

mamica de balenica Elena


Reteta e luata de pe net ...traiasca internetul ..ca altfel nu mai incumetam eu la asa ceva ... si e cu lapte praf iat-o www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=5108&st=220" target="_blank">aici
Cel mai bine e sa citesti cit mai mult din topicul ala ..mai inveti si din greselile altor fete care au incercat-o ..
Eu sunt novice ..adica e prima data cind fac asa ceva ..si de aia le-am si facut cu o zi inainte ca daca nu ieseau renuntam ..dar daca ai ceva experienta cred ca rezultatul e mult mai bun.


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

eu ii dau ceai de musetel de la milutee. e cam scump dar ma tine mai mult de 1 luna o cutie ca stef nu e mare fan.
mamidestefan, cred ca nici in viata urmatoare n-o sa am rabdare sa fac asa ceva. nici nu vreau sa stiu cum se face... esti cool

Mergi la inceput