Bucurii de sept-oct 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

VA multumsc mult fetelor ptr urari ,azi e dezmat mare la noi si va invitam la

Alexandru Andrei,Robert Alexandru,Thomas,Andreea NArcisa,Elena CArina si mai ales prietenului nostru scump DAVID ANDREI si nu in ultimul rand Lui MATTEO printul lui mami scump

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Mirabela - la mine e ingusta pagina, si eu tot monitor de 19" am!!!

Elenia- multa sanatate lui dudumici si sa iasa mai repede dintisorul(dintisorii)

Sheryll - branzica o faci tu in casa, nu o gasesti de cumparat!

Marina - cum te mai simti?Ceva ameliorare???uite un de la noi sa treaca mai repede!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Mirabela a fost latita pagina , dar acume bine.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumim din suflet pt. urari la implinirea celor 5 luni ale lui David.

Liduta trebuie sa-ti incarci pozele pe yahoo sau pe webshots, copii linkul de poze respectiv, apoi te duci la profil personal, aici pe dc, la semnatura ta treci asa: [url= "site-ul tau cu poze" ]POZE[/url]. Deci intre ghilimele dai paste la linkul de pe yahoo sau webshots iar unde scrie POZE treci tu ce text vrei. Sper c-ai inteles.


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani Alexandru Andrei pentru cele 6 lunisoare (wow!), David Stefan, Matteo, Robert Alexandru, Thomas, Andreea Narcisa pentru cele 5 lunisoare si Elena Carina pentru cele 4 lunisoare!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Venim si noi la cafeluta!

Marina, Xandrutza va urez insanatosire grabnica!

Roxana, of ce nasol cu cicatricea la taietura! Bine macar ca stii ce ai, daca era sa te iei dupa medic...chestiile astea pot da complicatii nasoale daca nu sunt tratate.

Despre diversificare: Dudu a mancat ieri 20ml supica strecurata! Eu cred ca este tot putin, in ritmul asta nici la majorat nu ajunge sa pape 200ml asa cum ne-a zis pediatra. Fetelor, la ce cantitate de supica strecurata ati inceput sa introduceti legumele pasate? Cum i le dati lui bebe: separat de zeama (cum mi-a zis pediatra) sau amestecate (supa crema)? Oricum, am citit in Capraru ca supica este mai hipocalorica decat o masa de lapte; de aceea se poate amana introducerea la bebelusii cu greutatea sub limita.

Am decis ieri sa incercam cu o alta bona: agentia o recomanda cu caldura, are experienta, pare foarte volubila si descurcareata. Sper ca de data aceasta sa fie ok, caci la sfarsitul lunii martie trebuie s ama intorc la job.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Sephora si petrecere frumoasa!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Sephora


bucurii nascute intr-o zi de 21!



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Adriana - noi am inceput la fel ca tine, la sfatul pediatrei...tot asa intai zeama, apoi cand ajungi la cant unui bibe cu lapte, incepi sa o mai ingrosi oleaca, cam ca un shake! Tot cu lingurita! Apoi shake-ul jumate il faci piure si jumate il lasi asa...adica jumate solid si jumate semi-slid (sper ca intelegi ceva din ce zic eu aici).E normal ca acum sa vrea si completare laptic!
Asta dureaza cam 10 zile -2 sapt pana ajungi sa ii dai numai piure. Noi am ajuns sa papam 120-130 piure (el ar vrea si mai mult dar nu-i dau ca mi se pare cam mare sarcina pt ficatul lui) si de multe ori mai vrea si 2-3 guri de laptic (cam 20-30ml).

Bafta cu bona! Poate de data asta va fi ok!Tinem pumnii!!!ici lui Dudu!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

buna dimineata tuturor, multumim frumos de urari! vom sarbatori mai tarziu cu piure de legume...
mirabela eu am nascut-o pe narci la 10.50

alexandrina, mamica si raluci (03.08.1997) si narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput