Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (14)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

O primavara frumoasa tuturor si un buchet de de la noi !

GABI25+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Natali, felicitari pt ticker!

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:


La multi ani, cu 1 martie!Primavara frumoasa si fericita.iar tie Nati o sarcina superusoara.
am executat a 2-a oara prajitura cu mere.e super gustoasa.acum astept sa se racesca odata.am si pozat-o .acum o sa ma rog de sotul meu sa-mi puna pozele.prima data iam pus si crema de ecler peste si a fost f buna.atunci am uitat sa-ti spun.

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Aseara am copt 2 ture de "shuuri" apoi a trebui sa merg la programul de seara cu Robert. Si am adormit si eu o data cu el. Am pus restul de aluat in frigider.Oare mai am vreo sansa sa iasa ceva daca mai coc o tura in seara asta?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Miha chiar nu am pus aluatul niciodata la frigider.s-ar putea totusi sa creasca.cuptorul sa fie f incins.
Si mie mi se coc in 25 min dar in cuptor elecric turcesc,din acela rotund.si mie imi face cozonacul in 30 min.il folosesc de ceva ani.in Tulcea abia de anul trecut sa-u introdus gaze.cuptorul de la aragaz era f prost,ba ardea,ba nu cocea.acum am si aragaz nou, dar nu am incercat cuptorul la eclere.

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Miha, dar cate suuri ti-au iesit?? Sau au marit cantitatile? Mie mi-au iesit pana in 30, si le-am copt o data intr-o tava mare de cuptor - cam 45/35, nu stiu ce sa zic, cred ca merg coapte si dupa frigider, as zice sa scoti compozitia cu ceva timp inainte.

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

am pus pozele,dar nu e public si tati a adormit.cum se face?da asa batraneste ca nu ma pricep.multumesc

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gratiela,cred ca tot cam atatea mi-ar fi iesit si mie... Numai ca eu le-am facut un pic mai marisoare guguloaiele alea si le-am pus destul de rare,ca sa nu se lipeasca intre ele.
Ieri am avut o zi super stresanta,asa ca n-am mai facut nimic,deci compozitia de la frigider a aterizat la gunoi. Iar cele pe care le-am facut s-au si papat.Sper sa ma revansez in week end cu poze.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Laura, am vazut pozele, arata tare apetisant totul, si krem, si prajitura cu mere! Multumesc de urari!

Miha, ei, cum adica la gunoi? Trebuia sa mai lasi o zi, macar de dragul stiintei, sa stim si noi cum se comporta aluatul de eclere dupa ce sta atita timp la frigider.

Gratiela, oho, dar ai un cuptor mare, nu gluma. Tava de la aragazul meu are cam 28/38 cm.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Vreau sa va urez si eu multe primaveri frumoase, calde si pline de bucurie!
Natalia sarcina usoara in continuare!
Am vzut si eu pozele cu eclerele dar si krem-ul si ... am salivat in continuu...

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput