Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (14)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Fetelor,azi am facut si eu Krem a la krem..de cand ma chinui sa-l fac,dar nu am avut prafurile,acum m-i le-a trimis mama prin posta si am facut-o...cred ca am cam imbulinat glazura,cred ca e cam moale..da ce mai conteaza,acum am plicuri data viitoare iese si mai buna...inca nu stiu cum e la gust ca e in frigider,dar sigur e buna ca am tot gustat pe parcurs si mi-a placut



la toata lumea,am sa pun si eu poza cu prajitura maine,asta numai daca iese cat de cat fotogenica







Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Tatiana,eu am inlocuit fiola de vanilie cu zahar vanilinat,2 pliculete. Poti sa pui in functie de cat de aromat iti place.
Nu cred sa fie vreo problema daca il congelezi,cu toate ca eu n-am incercat niciodata. Natalia a mai aplicat metoda la alte prajituri,poate te lamureste si cu asta.

Mirela,asteptam cu interes pozele Krem-ului.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tatiana, Miha are dreptate, foloseste vanilia sub forma pe care o gasesti la voi, corespunzator cantitatii de aluat/umplutura. Fiolele care se gasesc aici cred ca au cam 1-2 ml, nu stiu precis sa-ti zic, ca n-am nici una in casa pe moment.
Am congelat diverse prajituri, dar taman tort din asta cu brinza n-am incercat. Imi inchipui insa ca n-ar trebui sa fie o problema. Unicul lucru ce ti-as recomanda este sa-l congelezi neornat, si sa-l ornezi dupa decongelare, ca sa arate proaspat si frumos.

Mirela, felicitari pentru reusita, astept si eu pozele. Dar poate gasesti si in SUA echivalentul a cremei ole din Ro, ca sa nu mai depinzi de cel trimis din Ro? E vorba de praf numit in engleaza "instant pudding".

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Fiola de vanilie are 2 ml,dar daca n-ai fiola ,poti pune esenta din oki ca nu se intampla nimic..

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Mihaela, Natalia si Adriana va multumesc!Am sa va povestesc ce ispravi voi face in curind!

Tatiana siMariuca (02.08.2006)http://community.webshots.com/user/taty2006?action=publicAlbums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Salutare gospodinelor. Eu am luat o pauza de la dulciuri, dar va tot citesc si astept sarbatorile s-o "comit" si eu
Natalia, ce face burtica?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MIHA,NATALIA,mai eu am tot cautat aici pudding din aia dar nu am gasit,numai cu laptele cald...o sa mai caut sa vad...ca acu mai am vreo 4 dar......mama rade cand ma aude!!!...si poze nu am fetelor ca a iesit urata,am bulit rau glazura...data viitoare stiu eu ce am gresit...am scapat apa mai multa...ei,da la gust e super...mai avem un sfert de tava...a papat si sotul,care nu se prea omoara cu dulciurile,deci a fost super...poate am s-o fac si de Pasti,sau Tortul Nemtesc...vad ca vorbiti de el...hmmmmm,vad eu...dar cum e la gust asta,ca un cheese cake,asemanator?...scuze ca pun atatea intrebari


si astept si eu Pastele sa vad ce bunatati faceti voi...eu nu fac prea multe ca vom fi plecati.






Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Mirela,eu cand am facut prima data Tortul nemtesc cu branza,gandul mi s-a dus direct la pasca. Daca chees cake inseamna pasca in traducere inseamna ca ala e!

La mine anul asta sarbatorile vor fi...altfel.Plecam la munte si nu voi face nimic nimic. Poate doar ceva ce poate fi transportat cu masina si care "sa tina" fara frigider.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ligia, burtica e bine, multumesc de intrebare. Mai avem putin si poate aflam ce culoare se ascunde inauntru, roz sau bleu.

Mirela, bravo, ma bucur ca ti-a reusit prajitura. Pentru instant pudding, daca vrei pot sa mai intreb pe cineva din state, poate cunoaste o marca anumita.
Tortul cu brinza poate fi numit si cheese cake, numai ca daca vrei o consistenta cremoasa, identica cu cea a cheese cake-ului adevarat, poti inlocui briza de vaci cu cream cheese.

Miha, si noi anul asta vom avea altfel de sarbatori. Altfel in sensul ca nu voi gati nici eu nimic, vrem mergem la tara. Unde anume la munte plecati? Pe mult timp?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Miha, si noi anul asta vom avea altfel de sarbatori. Altfel in sensul ca nu voi gati nici eu nimic, vrem mergem la tara. Unde anume la munte plecati? Pe mult timp?



Plecam pe perioada sarbatorilor,indeajuns sa uit de mancare si curatenie. Plecam la Vatra Dornei,aici la noi in Moldova,ca de Valea Prahovei nu avem...timp.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput