mamici, ce simptome de sarcina ati avut?

mamici, ce simptome de sarcina ati avut? | Autor: fify

Link direct la acest mesaj

Mamicutelor, am o mare curiozitate....."cum v-ati dat seama ca sunteti gravi inainte sa se pozitiveze testul"?
sau...." ce simptome ati avut"?
Eu , sincer , nu stiu cand am ovulat .Am un cm la 31 de zile.Iar din z17 am inceput sa iau duphaston. La cateva zile ( adica prin z 21-22) m-am balonat...si am aceeasi stare si in prezent z28. Nu stiu ce se intampla. Am si sanii mariti, nu sunt foarte durerosi...Am si dureri de spate.Am si scurgeri mai abundente.Voi ce spuneti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu n-am avut nici un simtom.Si nici nu am.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

La mine sanii au devenit durerosi si aveam crampe la burta, asta se intampla inainte de a face testul sau da a intarzia ciclu.

Cria30+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

RAMONELLA,esti proaspata viitoare mamica?Bravoooo, felicitari...o sarcina usoara si un bebe sanatos.
CRIA, multam fain de raspuns. Nu stiu ce sa cred, sincer.De ce oare sunt balonata?Sarcina usoara si o nastere la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

eu m-am simtit balonata (si asta primele doua luni) si sanii tensionati. plus toate simptomele de ciclu doar ca mai accentuate.

Ramonella pretuieste momentele astea in care nu simti nimic, o sa te napadeasac prin sapt 6-7 toate. sper sa fii din norocoasele care scapa de greturi, ameteli si toate alea din primul trimestru. eu nici acum nu suport anumite mirosuri, in special cele legate de detergenti.

sarcini usoare fetelor.


Simona 15+ Mara/Matei

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fetelor eu acum caut tot felul de simtome,dar n-am nimic.E drept ca am usoare dureri de burtik,dar neglijabile.Sper sa nu am greturi urate,ca nu vreau sa slabesc.Si asa sunt slaba.Incerc sa mananc acum bine si sanatos.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Gust metalic in gura. Parca mancasem fier. Si asta a durat pana in trim 3 de sarcina. Greata si altecele au venit la 6-7 sapt.Eu exact acum un an (mai exact pe 19 febr) in z28 am simtit pur si simplu ca sunt gravida. Asa ca am cumparat un test care a iesit pozitiv. Multa bafta sa fie si la tine asa.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Sa te auda d-zeu TANIMA !! Mai am pana imi fac testul. Sper sa nu ma invadeze armata rusa, sper sa vina .
SIMO , deci...sa-l iau ca un simptom de sarcina? ( balonarea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

la mine asta a fost cel mai clar simptom pentru ca nu sunt balonata in mod obisnuit. doar in prima zi de ciclu eram balonata. celelalte stari semanau foarte bine cu cele de ciclu, si ma gandeam ca doar in mintea mea sunt mai accentuate. iar cu gustul metalic...l-am simtit mult mai tarziu. depinde de fiecare. imi spunea mama ca sarcina cu mine si cea cu fratele meu au fost complet diferite. deci vezi, la aceeasi femeie se manifesta altfel....si scurgerea mai abundenta este un semn. iti tin pumnii sa fie cu ochi si sa te inscrii la bebelusi de nov-dec.

Simona 15+ Mara/Matei

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fify ia fa tu un test si nu mai pune atatea intrebari.Daca esti in Z28 ar trebui sa se vada.Te asteptam cu rezultatul.


http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

RAMONELLA, iubita mea, mi-as face test....dar e prea devreme.Mai vreo 2-3 zile.Incerc de mult timp sa fac un bebe. Am facut dozarile hormonale, mi-au spus ca nu am ovulatie, ca am progesteronul un pic scazut ( e cam la limita de jos), prolactina un pic marita ( e cam la limita de sus). Am luat din z1 pana azi mastodynon, iar din z 17 pana acum 2 zile duphaston.Simt ceva ciudat si de aceea va pun atatea intrebari. V a pupacesc dulce, dulce pe toate...si RAMO..TE ROG MULT SA-MI TII UN LOC OCUPAT. Tre sa vina si trenul meu, este imposibil.

Mergi la inceput