mamici, ce simptome de sarcina ati avut?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fify mie mi-a iesit testul usor pozitiv in Z20 din 24.Eu cred ca daca e ceva acolo se vede.Stai linistita ca locul tau la odisee este rezervat.Scrie fify.

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
Ramonel3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

La mine au fost toate simptomele de la ciclu plus urinat des plus dureri de ovare. Crezusem ca am racit, nu stiam de bebe si cand m-am dus sa-mi iau test, mai mult la insistentele sotului, SURPRIZA!

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushicata spune:

si eu cred ca as putea fi insarcinata .
din a cata zi se poate face un test de sarcina. adica sa se observe.
am emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

RAMO...mi-au dat licrimile cand am vazut FIFY.Oare am sa fiu si eu vreodata?Ce emotii m-au trecut.
ARISSA, poate da d-zeu sa se transforme toate aceste simtome si la mine intr-un .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

simptome ? balonare ca la ciclu. care ramine pina in luna a IV a, dupa aceea, vine burta.
scurgerile la tine insa sint data acum si de duphaston, care da niste scurgeri...mama mama.
asa ca, cel mai sigur este testul. la un ciclu de 31 de zile(si asta din experienta mea proprie) se pozitiveaza, cam dupa 10 zile de la ovulatie. aproximind, cam z 28, z 29...deci...poti face un test.
BAFTA,
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

IULIA, maine dimineata am sa-mi fac un test.Dar nu barza si nici de la ozon, am inteles ca sunt inselatoare.Vad de care. Acum poate nu voi fi invadata, ca sa ma strag de gat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

fify, iti doresc sa ti se implineasca dorinta..

eu am stiut ca sunt insarcinata in prima zi dupa ce nu mi-a venit ciclul... ca nu intarzia deloc... altfel, simptomele au fost cele de dinainte de ciclu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushicata spune:

buna . SUnt nooua pe aici.
Am 27 de ani, si sper sa fiu insarcinata. Era si timpul !!!
Cam cand ma sfatuiti sa fac un test de sarcina. Am apoape toate simptomele, sau mie mi se pare dar vreau sa fiu sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Servus fetelor... apreciez subiectul pentru ca poate fi util tuturor celor care incearca sa isi dea seama cat mai repede daca sunt sau nu gravide.. testele de urina de la farmacii iti zic dupa cateva zile bune un rezultat pozitiv sau negativ, iar cel de sange e si acela putin mai dificil: determinarea HCG poate fi relevanta numai daca nu ai avut administrate poate ceva antibiotice care sa sporeasca nivelul acestuia din sange; si atunci nu se va putea sti cu exactitate daca e si sarcina sau nu. Sora mea banuieste ca ar fi gravida, insa nu poate fi 100% acum in cateva zile pentru ca tocmai a avut o infectie destul de urata in gat pentru care a luat antibiotice care cum va spuneam i-au marit oricum nivelul HCG din sange. Astfel incat ea va mai astepta 5-6 zile si apoi face un nou test de sarcina.

Despre mine acum, si cer iertare daca m-am intins cu informatii putin off-topic. Eu nu am realizat ca sunt gravida decat dupa ce am facut testul clasic de urina "BARZA". Insa ce m-a facut pe mine sa ma duc la farmacie sa il cumpar a fost in mod evident lipsa menstruatiei. Pentru ca eu am avut un ciclu foarte neregulat nu prea m-am agitat. Am mai facut eu teste pe parcursul ultimului an in care eu si sotul nici nu ne mai protejam - deci daca ar fi venit un copilas era binevenit, ideea era ca eu sa ajung sa imi reglez organismul dupa 3 ani de anticonceptionale care mi-au fost adminstrate drept tratament la aceasta menstruatie total dereglata. Insa ceva neobisnuit tot mi se intampla: timp de vreo 3 zile am avut domiciliu fortat la toaleta... cred ca din ora in ora aveam o vizita acolo astfel incat ma enervasem si zic: hai sa iau un furazolidon ca nu se mai poate... si am luat si tot nimic... of... si apoi am circulat in zielel respective cu masina prin tara, in weekend si mi se cam facea greata de masina, de sarcina, de ceva... ciudat... cand stau in fata de obicei nu am nimic, doar pe bancheta din spate am mai avut patanii cu astfel de greturi de masina... in fine... toate astea m-au facut pe mine ca luni cand ma intorceam din oras spre casa, sa intru pe la farmacie si sa iau un test la rutina! cum am ajuns acasa repede la baie... cand am vazut ca s-au inrosit pe rand prima liniuta (care daca nu aparea era negativ testul) si apoi si a doua... am incremenit de fericire! ma uitam in oglinda si nu-mi venea a crede. Eram deja in saptamana 6 fetelor! Ulterior mi-am dat seama de ce atatea dureri de sani... si imediat au aparut si mici intepaturi in zona abdominala; in plus, ecografia intravaginala de la 7 saptamani si o zi au stabilit cu exactitate sarcina. Frumoase clipe, recunosc ! Ma opresc aici ca si asa am scris cam multisor!


Va pup si va doresc tuturor celor care va doriti un bebe sa fiti norocoase si sa descoperiti un test pozitiv! e o senzatie minunata!

karligutza, sapt.21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

eu imi simteam burta tare si balonata, iar sanii imi erau mariti, sensibili si pietrificati. cam aceleasi simptome ca si atunci cand imi venea menstruatia. tocmai de aceea am facut testul dupa 1 saptamana de intarziere de la mentrustia. pt ca nu vroiam sa se dovedeasca doar o alarma falsa... va doresc la toate sarcini usoare

http://new.photos.yahoo.com/mirela0521/album/576460762390477487"]poze[/url]

Mergi la inceput