Piticodromul de sept-oct 2005 (169)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Jadi asta este din ciclul "Who is afraid of Madame Popesco?"

Anto ce faci? cum te mai simti? te-ai mai acomodat in pielea de molusca de canapea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Anto, nu e musai o reteta, faci dupa ureche, uite aici linkul.

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Oi parea eu entelectuala dar cartea aia cu lupoaica Virginia nu am citit-o .

Citesc din urma sa desfac niste itze dar parca mai rau le incurc. In plus vroiam sa va zic ca ma suparati ca stricam gashca pe aici, fetele alea de la odisee nu sunt deloc unite asa cum am fost noi. Avem o lista de 134 de botzoase dar daca scriu vreo 10, vreo 20 scriu pe la alte topicuri ca nu se simt in largul lor si zau daca nu am incercat si pe acolo sa fie zona relaxata. Nu stiu, noi gravide eram asa unite, mi-aduc aminte ce timida am venit si in 2 saptamani eram relaxata. Si vorbeam cate in luna si stele! Sa o ia mama gaia pe perioada asta de melancolizare acuta prin care trec!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Diana, cand ne mai perdelesti pe aici, sa imi spui si mie cum alinti tu pe Mihnea ca nu imi vine in cap nici un diminutiv in afara de mihnelu'.

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Oi parea eu entelectuala dar cartea aia cu lupoaica Virginia nu am citit-o .

Citesc din urma sa desfac niste itze dar parca mai rau le incurc. In plus vroiam sa va zic ca ma suparati ca stricam gashca pe aici, fetele alea de la odisee nu sunt deloc unite asa cum am fost noi. Avem o lista de 134 de botzoase dar daca scriu vreo 10, vreo 20 scriu pe la alte topicuri ca nu se simt in largul lor si zau daca nu am incercat si pe acolo sa fie zona relaxata. Nu stiu, noi gravide eram asa unite, mi-aduc aminte ce timida am venit si in 2 saptamani eram relaxata. Si vorbeam cate in luna si stele! Sa o ia mama gaia pe perioada asta de melancolizare acuta prin care trec!
Deni & Vlad & bb2



am trait s-o vad si pe asta...cu perioada de melancolizare acuta la Jadi . mama lor de hormoni...


Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Jadi, mersi frumos.

Simo, pai cam da, ca sa fac, nu am de ales.
Uneori ma simt bine si am miscodoci, imi vine sa fac treaba si am tendinta sa uit ca nu trebe sa exagerez. Dar acum am adus pe cineva sa ne ajute la gatit si cu Victor pana vine sotul de la birou si astfel scad "tentatiile gospodaresti".
M-am gandit mult si am ajuns la concluzia ca unicul mod in care nu as inebuni daca s-ar intampla ceva nasol, Doamne fereste, cu sarcina sau cu bebe este sa nu am nimic sa-mi reprosez, sa stiu ca am facut tot ce depinde de mine ca sa fie bine, sa nu ma cimt vinovata cu nimic (ceea ce oricum e greu pt ca am un talent deosebit de a gasi nod in papura). Asa ca incerc sa stau cuminte pe popoul meu.

Pupici,


Anto 19 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Multumim si noi de laude.
Eu nu inteleg...cine si ce e cu madam Popescu? Ce e cu stricatul gashti?
Sanatate bb-lor bolnavi. sa le treaca

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Madam Popescu asta e o fitilista si o bagacioasa

Si nu strica nimeni gashca, vorbeam si eu plina de incarcatura emotionala, acum ca am postat aici, ma insensibilizez iar vreo 2 luni , hehe!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Am inteles Luchian.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Hmmmmm..
Nu e "GASHCA" la damele bortzoase?
Nu-s unite?
Ma ofer ca "arbitru"...sau ca tartor principal.
Daca in 7 zile nu se transforma intr-o "trupa de shoc", pe care nici barbatii nu le vor mai desparti, sa aruncati cu oua in mine
Le fac de or sa ne spuna si ce numar poarta la pantofi si la chiloti.
Jadi..ia da linkul la fata, pls
Simo74 tot pi "burlanu' " stang e si gaurica mea.. de la tigara, bineinteles
Cat despre copii.. a mea e moasaaaaaaaaaaaa si la fel de modesta ca maica-sa (Nu-sh ce-mi veni sa urlu pe ulitza ca am odrasla chipesa, dar asa m-a palit impulsul- cred ca in moalele capului).
Oricum.. Kid... sa stii ca era sa-l bumbacesc pe finul meu... de cateva ori bune; si la 120 kg ale lui... tot ma lupt cu el, chiar de mor de gat cu el.. dar a spus soatza ca nu-i frumos ca nasha sa isi "incaseze" finul..si sa-i umfle un ochi, doi.
Asa ca tre sa stau in banca meadeocamdata..il astept eu la cotitura..si sa te tii "instructie" atunci

Si GATA



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

Galushca


POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput