Colectia de toamna-iarna 2005 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

Salutare!

Bic si Silvia LA MULTI ANI SI DE LA NOI!!!

Soanso: bine ai venit! Iti urez si eu ca 'vinitura' noua ce sunt!
Ceai nu bea al meu deloc...ca eu zic ca e mai buna apa plata. Iar lapte...sa ma laud. In sfarsit bea copilu lapte, eu ii dau Humana 3 vedem pe ce trecem mai incolo putin. Din cana, cu paiul. Ce nu bea el ca s/a plictisit ii dau cu lingurita.

Fetelor, copilul meu mananca in sfarsit!!! De cand l/am intzarcat! Asa ma bucur. Imi cere mancare! Nu imi vine sa cred!

Ripley cum esti cu burtiku? Nu iti e rau? Nu inca? Nici nu stiu daca cu Ana ti/a fost! Eu stateam in cap de rau cu al meu.

Doamne ce bine de voi fetelor cu burtici...va invidiez, pe de/alta parte nu va invidiez. Ca nu cred ca m/as descurca acum cu 2. Dar sper, si imi doresc foarte mult inca un bebe.

Legat de fotografiile din concurs. Sunt enorm de multe fotografii dragutze, haioase, artistice, impresionante...pentru fiecare din cei care au trimis fotografia lor e cea mai importanta si reusita.
DAR fiecare vizitator cu preferintele sale!

Ok, va pup acum. Nu am prea citit ce s/a mai scris dar promit sa ma pun la curent cu stirile.

Sper ca Nichita e mai bine! Imi pare rau sa aud de bebei bolnaviori.

salutari a tutti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

Hai sa va mai zic una...buna!

Draga de SOANSO: e colega mea de suferinta. Am nascut la jumate de ora dupa ea. Si am mancat din acelasi blid. Au fost cele mai faine 3 zile din viata mea de spital. Atat am ras...ca ne durea...acolo...la fofolina...ca deh, eram amandoua brodate bine de acelasi dr. pe care eu il iubesc! Dar, sssssssssssst! Sa nu afle!

Si culmea...parca ne/am fi inteles sa ne vedem aici pe forum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Am uitat...

[b]Soanso[b/] bine ai venit!

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Soanso, bine ai venit... Ionikko, m-ai facut sa rad cu lacrimi... da' cum te-ai prins ca ea e?

Cu Ana nu mi-a fost rau deloc, acum zilnic am cate cel putin o tura de greata infinita, care vineri a cluminat cu imbratishat buda 2 ore, de ma mir ca mai am si stomac.

Lavi, zi cum fu party.

Cu votatu, fiecare voteaza pozele care l-au impresionat in mod placut, oricum mi se pare cumva abrambureala sa poti vota cate poze vrei. Eu cand am votat am votat 5, in ordinea preferintelor, apoi am vazut ca poti vota cat te tine mouse-ul, numa sa nu faci click de 2 ori pe aceeasi poza. Succes tuturor concurentilor.

Pitic, io nu mai ma descurc cu mamicile de sept-oct, sunt prea multe, cu prea multe intrebari, mi-e jena sa raspund pe sarite, mi-e penibil, asa ca mai bine tac.

Madau, urgent cu mama ta la spital, din pacate chestiile astea se pot repeta la intervale scurte dupa primul acces si sunt fte periculoase. Musai la neurolog dusa pe sus, mama ta. Multa sanatate. Mergeti la urgenta, nu sta inca 2 zile pana la programarea de miercuri. 2 pareri sunt mai bune decat una, dar ce s-a intamplat e emergency.

Alinush, cretini rau aia cu apa. Astia-s ca romanii nostri de la tzarza unde avem cabana. Nu s-a platit impozitu pe casa de cand a murit bunicu, adik de vreo 6 ani, si nu vor sa ni-l ia nici acum ca cica batranu era scutit ca eoru de razboi. Pai bine, saracu e oale si ulcele demult... da' ii pot io obliga sa ne ia banii?

Ripley 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

Ha ha ha!

Ne/am aflat aseara pe mess...forumiste!
"Auzi fato: eu ma forumizez pe DC
Da? tu... Si eu.
Tu unde?
Eu la Colectie..."


Ha ha ha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Va multumesc din suflet fetelor pentru urarile de bun venit!Eu acuma ma "'luminez"'cu acest site ca nu am stiut de el pana saptamana trecuta,iar calculator si internet acasa nu am avut asa ca sorry daca mai gresesc .pe scurt despre mine :sunt Anca C ,am 33ANI ,sunt din Zalau ,jud Salaj ,si momentan locuim in Cluj-Napoca .Sunt casatorita din 2003 iar in Decembrie 2005 ,pe 20 a venit pe lume Sorana Miruna ,care este cea mai mare realizare a mea.Am terminat facultatea de management ,am licenta in marketing si am lucrat la un magazin Cash&Carry din Cluj ,ca Sef birou service.in rest sunt o fire vesela ,mereu pusa pe shotii ,comunicativa,sincera ,directa ,imi place adevarul si detest minciuna.Am hobiuri multe dar nu am timp pentru ele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Fetele ,am uitat sa ma laud ,mare realizare ,mare ,a dormit fi'miu toata noaptea in patutz ,este prima data de cind s-a obisnuit cu noi in pat ,adica luna octombrie ,nu-mi venea sa cred dimineata ca nu s-a trezit deloc ...,sper sa fie asa de azi inainte!!


Care stiti ce si cum va rog sa-mi raspundeti si mie ,am luat rezultatul la hemoleucograma ,toate's bune in afara de RDW (CARE NU STIU CE INSEAMNA) a iesit 16.5%(maxim fiind 14% la virsta asta) si MO% 10.3 (maxim 8%) ,ma lumineaza cineva pina ajung la dr??

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

HELLO !

Soandso, bine ai venit!!! Ce frumos ca te-ai intalnit cu Ionikka aici !

Ionikka, ma bucur ca Aron papa laptic si ca a devenit mai mancacios! Tineti-o tot asa!

Ripley, asa eram eu in timpul sarcinii cu Daria! Las' ca trece !

Madutza, nu stiu ce sa zic referitor la analize , insa tin pumnii sa fie totul ok! Felicitari pentru Orlando dormicios la el in patutz!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Bun venit Soanso.

Noki, povestioarele tale despre Sararici imi aduc mereu zambetul pe buze. Ce sa zic, si Alex nu-si mai incape in piele de zgubilitica, da' tu ai si stil in a povesti.

Bbalinus, da' chiar ca-ti vine sa dai cu ei de pamant. Pai ce baza de date au, de nu-si recunosc clientii. Sau macar facturile emise tot de ei??????? S-a reglemantat treaba, sper.

Cu intarziere, la multi ani Silviucai si lui Bic. Sper ca v-ati petrecut fain.

Chiar, Alexandrina, pregatesti vreo veste mare, ceva?

Feli, e bine ca ai reusit sa-i faci program de somn. La noi somnul nu e la ora, desi noi am vrea s-o culcam mai din vreme, dar daca d-ra isi salta fundul sus si se da jos din pat? Ora de somn e 22-23, depinde cat e de obosita. Raaaar de tot inainte de 22. Dar macar doarme continuu, pana pe la 7-8. Cam asa.
Tot cu degetul in gura adoarme, il mai degusta si prin somn... Tot blenduit papa, 90% din ea.

Vorbe? Dei-dei, tichi-tichi, diga-diga, tica-tica, si variatiuni din astea. Ma-ma se mai transforma in mi-mi. Da' vorba de genul: apa, papa...n-am auzit. Inca. Asteptam.

Astept vesti bune despre Nichitut. Anda, putere multa.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cuscra uraaaaa!!!!!

Soanso bine ai venit in ..sper sa te simti bine alaturi de noi!

Ionikka felicitari ptr mancacios!.

Cuscra again iti spun din ce mai stiu..o sa te lamuresti tu mai bine la dr. Deci MO sunt monocitele care sunt crescute in general in bolile virale, dar din experienta iti spun ca sunt crescute si dupa o viroza, raceala, etc. Apoi RBW = latimea distributiei eritrocitelor si poate creste ori in cazuri de deshidratare, sau la fel in bolile infectioase. Insa diferentele sunt destul de mici, io zic ca nu trebuie sa te ingrijorezi.

Pe mama n-am reusit s-o conving sa mergem mai repede la dr...e incapatanata ca un catar

Am ciorba pe foc..am fugit

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=6" target="_blank"> aici ne puteti vota - poza "concurs 2006a"

Mergi la inceput