Mamici de ianuarie-februarie 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

tot pt criss - pune-i copilul in brate si intreaba-l daca te poti intoarce la lucru imediat daca tot are el grija asa de bine de copil. Si daca el iti interzice sa te atingi de copil decat in prezenta lui, atunci intreaba-l ce ar spunea autoritatile despre asta, ce-i de Protectia Copilului?! Stiu ca n-o sa se ajunga la asta, dar daca lui ii place sa arunce cu vorbe, barem s-o faceti amandoi, ce naiba!

Am zis ca m-a intors pe dos mesajul tau si bine ai facut ca l-ai scris in capitolul anterior, ca sa nu-l mai vad, ca cine stie cat as mai comenta pe tema lui. Mai bine ies, ca nu imi pot tine gura!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

tetinele de la nuk le-a preferat primul copil al meu.Deci a avut preferinte.Cele de la chicho erau prea mari pt gurita ei...Si acum la al doilea tot nuk ii dau si e oki.

]19 zile + Mimishoru'(2 ani si 10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

anca - m-a topit fiu'tu cu poza asta


Eu nu reusesc sa ii fac atatea cate am facut la Matei, ca acum ma prinde cel mare cu camera si sa te tii taraboi. Sunt geloasa pe voi ca va dedicati doar lui bebe!

aici doarme ca un om mare! Mor de dragul lui!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

lilimic ,te-ai enervat,gata,friti-va!

bai,am reusit si eu sa ma enervez asa de dimineata.si agit si copilu asta.
v-am zis ca il am pe tata la mine,de 2 luni,mai sta o luna.
s-a dus sa cumpere ceva,si a venit super nervos ,ca sa merg eu cu el,cu copilu' dupa mine la un magazin ca l-a inselat cu un rahat de 60 de centi,ca-mi vine sa mai zic una in ei de centi.ii zic:da-i dracu de 60 de centi,pt asta vii tu nervos?? asta e,se mai intampla ,doar nu crezi ca merg eu pt asa ceva!
nmu,frate,ca el nu a stiut sa vorbeasca,si e nervos,ca el se duce si asteapta vreun roman sa mearga cu el...
ma pune sa il sun pe frate-meu sa mearga el cu el.
bai !!!!!!!innebunesc!!!am incercat sa ii vorbesc calm,sa lase mofturile si copilariile,ca nu sarim noi acum un cap pt un captriciu de-al lui.NIMCI! ca el si-a stricatziua.
m-a enervat pe mien rau,si asa am nici 2 ore dormite,asta mica dormea pe picioarele mele cat citeam aici pe forum,si acum URLAAAAAA .i_am transmis imediat nerrvii !
stiu ca e de ras,as rade de m-as prapadi in alte circumstante,dar deja nu ma mai pot amuza,de doua luni cu faze d-astea...


S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

AELITA, da draga, sa se iubeasca! Cat despre tetine, eu m-am infuriat intr-o zi si le-am marit un pic gaura cu acul inrosit la aragaz, aveam tot cele cu o gaura de la Avent. Intre timp am cumparat numarul urmator, cu doua gauri, mananca bine si cu unele, si cu altele.

CATALINA, ma bucur din suflet ca totul a iesit cum trebuie, si mai ales ca tu ai fost multumita si fericita, Doamne ajuta!

CRISS
, subscriu la cele spuse de AELITA si LILI, nu te lasa calcata in picioare! Mi se pare absurd, dupa atatia ani de casnicie si atatea eforturi pentru a avea copilul acesta minunat sa se declanseze un asemenea conflict de principii. Cumva trebuie sa-l aduci pe linie, si sa inteleaga , vorba lui LILI ca o mama nu se inlocuieste cu un biberon. Foarte bine s-ar putea sa se plictiseasca curand de acest rol, dar tot la fel de bine ar putea s-o tina mult si bine asa. Si eu am avut la un moment dat senzatia ca toata lumea se da mai experta decat mine si ca sunt data la o parte, dar am reactionat promt si, in stilul meu cam dur, le-am taiat macaroana, mai ales soacra-mi care isi dadea ochii peste cap de mirare ca ce fac eu cu copilul. Ce sa zic de ea, pe sotzul meu l-au crescut bunicii. Ia trimite-l la munca, poate are prea multa energie si nu are ce face cu ea! Vezi, eu as putea sa ma plang ca al meu sotz e fix invers, pupa piticul de-l albeste, se joaca cu el, dar nu se infige sa-i dea de mancare, sa-l schimbe sau sa-l imbaieze. Mai bine asa!

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

AELITA, ti-as face o statuie, ca rezisti atata vreme cu parintii, eu clachez dupa trei-patru zile. E adevarat si faptul ca sunt independenta de cam multa vreme. Nu stiu daca la vara ii mai chem incoace, tata fumeaza cate patru pachete pe zi, chiar nu am nevoie acum de furnal in casa.

ANCA, cu Debridatul merge d minune la David, ii dau cate 2 ml cu siringa, de trei ori pe zi. Nu-l bag in lapte, de frica sa nu asocieze laptele cu Debridatul, si apoi eventual sa ajunga sa-l refuze.

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

amaya - am uitat sa intru ieri special pentru Andrei Poate reusesti sa ne pui o poza de la cei 2 anisori!


Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

cristiana70

quote:
Cat despre tetine, eu m-am infuriat intr-o zi si le-am marit un pic gaura cu acul inrosit la aragaz, aveam tot cele cu o gaura de la Avent. Intre timp am cumparat numarul urmator, cu doua gauri, mananca bine si cu unele, si cu altele.

deci am liber la gaurti tetine ???
hai,ca sa-mi vars nervii pe ele

nu stiu nici eu cum naiba rezist,mai ales ca eram in ultimele saptamani de sarcina ,apoi am nascut,am venit din spital....
mama nu sta la mine,e la casa ei,ca aimei sunt despartiti de cand aveam eu 14 ani.
am noroc cu al meu care e super calm si ma scoate din orice.
aaaa,tata sa ma ia la magazinm cu copilu dupa mine,iar mama ieri suna sa venim la ea ca are si aia nu stiu ce probleme cu niste vecini .baaaai,lumea asta a innebunit de tot??? sa ma duc eu,la fel,cu copil,la 40km de aici,sa ii descurc ei certurile!!
noi suntem varza de obositi,nu nbe ajuta nici dracu,facem cu randul cu copilul in weekend,eu dorm si tati sta cu ea,apoi doarme el..
apoi mama ca vaaai nu ati mancat toata ziua voi????ce obicei prost aveti sa stati asa!! ce inseamna asta sa nu faci mancare? barbatu-tau trebuie sa manance!

S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

YAGMUR LA MULTI ANI pt LUCA !!-implineste 2 luni .
livia72LA MULTI ANI pt Maria Irina !- implinit o lunisoara.
roandre LA MULTI ANI pt Robert Andrei,implineste maine o luna-zic de-acuma!
LiudaLA MULTI ANI pt Diana Maria- a implinit ieri o lunisoara!
daconstLA MULTI ANI pt Lucas Paul - a implinit ieri o lunisoara!
moni25LA MULTI ANI !!-implineste..nite ani

LA MULTI ANI tuturor celor carora nu le-am spus zilele trecute !

S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Cata ma bucur din suflet ca a iesit totul bine.

Anca Antonio e un frumusel. cerd ca avem prioritate pe lista nu? ca ajungem mai repede la el.

fete ziceti ca debridadul are efect? si eu vreau sa iau pt ca nici emma nu mai facekk de cateva zile singurica.

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput