Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Bravo, aura, ai reusit
Acum astept sa-mi trimiti poze

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Ce se intampla cu capitolul asta, nu avem pagini?
Kokorino e super camera bebeilor, e foarte frumos clipul. DAr nu am reusit sa vad si poze cu ei.
Cred ca e superb sa ai si fetita si baiat in acelasi timp, si pentru ei si pentru tine. Cum e cu 2 ingerasi acasa?
Laura 13 de cand ii dai completare? Ce fel de biberon folosesti? Eu am incercat de la nuk de silicon si nu il vrea, asa ca nu stiu ce ma fac cand trebuie sa plec de acasa mai multe ore.
Angi_m trimit pozele, cand ai timp
Stiu ca am mai discutat despre asta , dar eu nu mai stiu sa adorm copilul. Nu mai pot seara sa o adorm, ma chinui de la 22(cand ii dau tzitzi) pana la 24 si de abia reusesc si numai cu tzitzi din nou, chiar daca a trecut 1,2h de cand a papat. Aseara era sa cedez nervos, de vreo cinci zile asa ma tine.Ce sa mai fac? Am incercat si usacatorul de par, a mers, a adormit si in 3 minute s-a trezit.



Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

am reusit!!!!!
angi cred ca tu mi-ai dat ideea de a trage cu ohiul la voi cele cu experienta.; bineinteles ca i-ti trimit poze daca nu-mi prind urechile

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

bebinuta eu am avut inainte de craciun o perioada ca asta cu Bubu .De unde se culca pe la 22,incet incet si-a impins ora de culcare pina pe la 1-2,culminind cu o noapte cind s-a culcat la 3.De a doua zi am incercat sa o tin cit mai mult treaza dupa-amiaza si pt ca era inca micuta adormea imadiat dupa masa dar dupa cel mult 45 min incepeam sa o mingii,sa-i vorbesc.Mititica se chinuia sa doarma iar eu nu si nu.Dupa 2zile cu dupa-amiezi chinuite copilul s-a predat,o fi zis ca nu e de gluma cu asa mama nebuna si de atunci se culca in jur de 22,30-23.Sper sa reusesti sa-i schimbi programul ,daca asta o fi si la voi cauza .Peste zi cum este Ada e multumita si adoarme fara probleme sau e tot agitata?

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Un test interesant...

Cât de înalt va fi copilul?

Pentru a afla ce inaltime va avea copilul dumneavoastra faceti urmatorul calcul:

Dacă aveti un băiat
Înăltimea tatălui + înăltimea mamei + 13 cm, apoi împărtiti la 2.
Exemplu:
Tata=180 cm
Mama=160 cm
Băiatul: (180 cm + 160 cm + 13 cm) / 2 = 176,5 cm

Dacă aveti fetită
Înăltimea tatălui + înăltimea mamei - 13 cm, apoi împărtiti la 2.
Exemplu:
Tata=172 cm
Mama=166 cm
Fata: (172 cm + 166 cm - 13 cm) / 2 = 155,5 cm




VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:


Salutare mamici cu bebici.

Angi multumim pt. ajutor uite de la noi pt. efort o multime de .

Kokorino - foarte faina esti ... asteptam sa te faci blonda(cu toate ca esti f faina si asa) si ti-ai revenit la greutate f repede ... tii un pic de regim ...fara paine, fara dulciuri si nik dupa 6-7 seara si ajungi la 60 imediat ... iti spun din propria experienta.Uite multi pupici de la noi pt. voi (poate trage Pascal o ocheada si la Antonia noastra).

Trimitem pupici lui Rares de Ramsan.

Am reusit si am facut si noi un SLIDESHOW ANTONIA daca aveti timp vizionati-l o s-o vedeti pe Antonia tunsulica.

Multi .


Mariana - de ANTONIA (21.11.2006)
Mamicuta de 3 -ANDRA, SARA si ANTONIA
SLIDESHOW TONITA

varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dandusa
Dacă aveti fetită
Înăltimea tatălui + înăltimea mamei - 13 cm, apoi împărtiti la 2.
Exemplu:
Tata=172 cm
Mama=166 cm
Fata: (172 cm + 166 cm - 13 cm) / 2 = 155,5 cm


In cazul meu n-a functionat.
La o diferenta de cca 12 cm intre ei, sunt mai inalta decat mama si putin mai scunda decat tata. Dupa formula ar tb sa fiu mai scunda decat mama.

La voi?

Mi se pare totusi cam ilogic pt fetitze.. adica daca diferenta dintre parinti nu este prea mare (pe la 20 cm) ea va fi mai scunda decat amandoi??

3 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Bebinuta,
hai sa-ti spun care este programul nostru de somn...,pote te ajuta cumva...Aproape in fiecare zi,are cam acelasi program...In fiecare seara la ora 21,avem joaca de-a masajul ,apoi baita si mai apoi masa...,rigiim ,dupa care o pun la ea in patut cu suzeta si adoarme in maximum 5 minute singura ,singurica.Binenteles,ca nu a adormit asa usor ,din prima...,dar am perseverat...,stateam linga patut si ii tineam suzeta cu mina...,dar nu o luam in brate...si nici nu vorbeam cu ea...si am ajuns ,sa o las in patut si acum isi tine singura suzeta si adoarme.De aici ,adica de la 22 si pina pe la 4-5 dimineata...,doarme neintrerupt,apoi se trezeste ,maninca ,rigiie si iar la ea in patut...,urmatoarea trezire la 7-8 ,maninca ,rigiie si iar somn...,urmatoarea trezire la 9-10 si gata...,maninca ,rigiie si ne jucam...,acum are cel mai mare chef de joaca...Stam asa pina pe la 12-13, cind este urmatoarea masa...,imbracam copilul,(chiar daca nu ies in urmatoarea juma' de ora) si o asez in scaunul ei...,deschid geamul larg...si in 5 minute adoarme bustean...Ma imbrac,maninc,string una alta prin casa...,intru pe forum...si apoi iesim afara...Afara doarme mai mereu si daca nu doarme este cuminte...,dar indiferent la ce ora ajungem in casa...,o pun in acelasi loc imbracata si tot cu geamul deschis sa-si continue somnul sau sa adoarma la loc...,pina in jur de 16-17...Se trezeste ,mancat ,rigiit si program de joaca singura sau cu mine... si apoi incepe miriiala de seara,cind nu o impaci cu nimic...,miriie fara motiv...,nu vrea nici joaca,nici papa,nici intr-o pozitie...,doar sa ma faca sa nu uit ca am copil nu jucarie...Pina la baita ,tot intr-o miriiala ,o tinem,sau adoarme 10 min ,se trezeste ,iar adoarme si tot asa...De cele mai multe ori adoarme singura ,cu prietena ei, suzi,pentru ca o simt cid ii este somn si i-o dau...,niciodata nu-i dau sa manince daca nu cere...Are o miriiala speciala...si cind ma pregatesc sa ma dezbrac ,ma vede...si face gurita de pestisor ,plus cintecelul binecunoscut.Acum de ex.,sta la ea in scaunel...si nu zice nimic...,asteapta sa plece tati la serv si incepe miriiala...,deabia astept miine sau poimiine sa mai stea si el cu ea ,in programul cu miriiala...


VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Multumesc pt rezolvarea cu link-urile Asiza. Functioneaza!

3 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

laura pina acum Daniel a primit doar sin sau si compltare?Nu mai tin minte.
dindusa dupa calculele astea inaltimea fetelor ar fi din ce in ce mai mica ,nu?Sau gresesc?

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA

Mergi la inceput