Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Mereu imi voi pune intrebarea:"de ce a trebuit ca Mihai sa se imbolnaveasca de aceasta crunta boala? de ce, Doamne,de ce?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Sunt singura acasa si m-a apucat din nou deznadejdea...
Mi-e asa de greu, si mi se pare ca nu mai am nici un sens pe acest Pamant, acasa sunt absenta, la serviciu de asemenea...
Mi-e dor de copilul meu drag si bun...si ma tot gandesc ca poate nu l-am meritat...poate de asta mi l-a luat Dumnezeu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ingres, mamica draga, nu gandi asa; voi sunteti niste parinti deosebiti ca ati crescut un copil deosebit pe care D-zeu l-a indragit foarte mult;povesteste despre Mihai, e ca si cum l-am avea in fata, de parca l-am cunoaste de-o viata;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
8-9 luni - cum ne distram la bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

draga ingres, nu lasa deznadejdea sa te cuprinda...pe fiecare din noi ne-a creat D-zeu cu un scop pe pamantul asta, El ne trece prin incercari, dar tot El ne ridica si ne binecuvanteaza...
nu te gandi ca D-zeu ti l-a luat pe Mihai fiindca nu l-ai meritat, l-a luat fiindca l-a iubit asa mult si ca sa nu mai sufere...
ai grija de fetita ta si de sotul tau...si ramai tare in credinta ta, nu lasa deznadejdea sa-ti cuprinda sufletul...
si vorbeste cu noi de cate ori simti nevoia sa o faci...
te imbratisez cu drag, Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Sunt langa tine,Ingres,povesteste despre Mihai ,o sa te simti mai bine .
El sigur va vede pe toti si stie ca-l iubiti mult de tot.
Eu cred in vise,de multe ori dimineata ma gandesc la ce-am visat noaptea,si ce-o sa fie in ziua respectiva; pe tata care e mort de 6 luni,l-am visat de multe ori si doamne ce bine ma simt cand il visez.

Tu ca mama esti nemaipomenita ,esti o mama iubitoare ,nu trebuie sa te invinovatesti cu nimic.Asa a vrut Dumnezeu sa se intample!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingres, stii ca si la "sufletul credintei" e un subiect despre Mihai? Am vazut si eu intamplator. Fetele sunt alaturi de tine si acolo.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ingres,
cred cu toata taria ca l-ai avut pe Mihai tocmai sa iti umple viata, atat cat a fost... cumva incercarile se abat intotdeauna asupra celor care le pot duce si le pot indura...sunt sincer convinsa ca trecerea acestui baiat minunat prin viata ta, cu toata bucuria si cu toata durerea pe care le-ai incercat, fac parte dintr-un proces de evolutie... si cred ca tu ai reusit sa evoluezi. Iti citesc cu lacrimi in ochi mesajele in fiecare zi, dar totusi simt in fiecare amintire cu Mihai bucuria pe care ti-a adus-o si care nu s-a estompat.
Ma gandesc adesea la tine.
Sunt sigura ca Roxana l-a simtit pe Mihai langa obrazul tau. Cumva cu sufletul ei curat de copil ea vede mai usor aceste lucruri.
Te imbratisez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Ingres,imi pare nespus de rau pentru Mihai,e greu de acceptat ca nu mai e,cumplit de greu....Trebuie sa fii puternica pentru Roxana.Dumnezeu sa te intareasca!Julax @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara, Ingres!


Sper ca esti mai bine, ca te-ai mai linistit! Lasa timpul sa-si faca efectul! Nu dispera!
Eu as vrea sa ne povestesti cate ceva si despre Roxana, fetitza ta! Sunt sigura ca e un copil minunat, tinand cont ce mama buna si grozava esti tu! Roxana ce pasiuni are?

PS. Sunt in Bucuresti, draga mea, dar m-am jucat putin si am zburat cu gandul departe-departe, intr-un moment in care simteam nevoia sa fac asta. Si...asa a ramas!


_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc frumos pentru toate mesajele extraordinare pe care mi le trimiteti. Lecitesc si le recitesc de nu stiu cate ori pe fiecare in parte...

Mihaita si Roxana erau inscrisi la un club de radiogoniometrie.
Mihai era un impatimit al acestui sport, si participau la tot felul de concursuri prin tara, mergeau in tabere pentru antrenamente...si Mihai mereu se straduia sa ocupe un loc fruntas.
Ne anuntase profesorul de la Club ca vor pleca la un concurs la Campulung Moldovenesc cu un microbuz, noaptea la ora 3.00.
De dimineata am inceput cumparaturile, bagaje, ii pregateam ca pentru armata...
Mihai era in culmea fericirii...Noaptea la 2.30, ne prezentam la Club cu geamantane, care mai de care mai incarcat, pentru ca le faceam bagaje separat intotdeauna, intrucat dormeau in camere separate...
Cand ajungem acolo, plini de emotii toti, profesorul ne cheama doar pe parinti sa discutam un aspect "delicat".
Eu am inlemnit, mi-am dat seama ca e ceva legat de plecare si de aceea ne cheama separat...
Microbuzul cu care trebuia sa plece se defectase si trebuia sa plece doar cu o Dacia Break, unde nu mai aveau loc decat 5 concurenti cu tot cu profesorul. Eu am amutit si profesorul ma privea tinta.
Ne-a comunicat ca ii va lua doar pe cei mari pentru ca erau pe categorii de varsta.
I-am spus ca eu nu am curaj sa ii spun lui Mihai si il rog sa le comunice el copiilor, ceea ce a si facut.
i-a chemat pe toti in incaperea respectiva si le-a explicat despre cum sta treaba, si in mod deosebit l-a rugat pe Mihai sa nu se supere...La care Mihai foarte senin, i-a raspus:"eu nu ma supar... pentru ca eu vin cu trenul!"
Am ramas si eu si el fara cuvinte, pentru ca ne-am dat seama ca Mihai in ruptul capului n-ar fi acceptat sa lipseasca de la concurs...
Cu trenul nu puteau pleca pentru ca profesorul trebuia sa mearga neaparat cu o masina intrucat avea statiile de depistare a "vulpilor" si nici altcineva adult nu ii putea insoti...
Pana acasa Mihai a plans in hohote(desigur si eu pe infundate de mila lui...). Dupa ce am intrat in casa, imi zice:"Da-mi o cartela sa ma duc la public sa il sun pe dom' profesor.
Am incercat eu sa il temperez, dar nu a fost chip, i-am spus ca sigur nu il vom mai gasi pentru ca erau pe punctul de plecare cand noi am plecat de la club...
L-am insotit la public, pentru ca nu aveam telefon in casa, si l-a sunat pe profesor pe fix-ul din club.
Norocul lui Mihai a fost ca profesorul a uitat ceva si s-a intors in club, si astfel i-a putut raspunde la telefon. Si parca il aud pe Mihai:"Dom' profesor, va rog, luati-ma si pe mine ca eu sunt mic si stau oriunde in masina, nu ocup loc mult..."
Profesorul parca abia a asteptat acest telefon... mi-a spus ca nu stia unde stam, nu stia de unde sa ne mai ia, ca ar fi venit dupa Mihai ca-i rupsese si lui inima...
A plecat la concurs si s-a calificat pe locul I...
A fost foarte fericit, si el, dar si eu...

Daca dati o cautare pe google dupa "Sfarlogea Mihai", veti gasi un site, Cupa Ivana, la care a participat si Roxana impreuna cu Mihai, si ii puteti vedea in fotografiile din josul paginii.
Sunt chiar in centru, Mihai avea un tricou gri, cu guler albastru inchis, iar roxana un maieu bleu.
Azi l-am sunat pe profesor sa il rog sa imi trimita fotografii cu ei de la concursuri...
Te iubesc mult Mihai, m-ai facut foarte fericita!
Si cea mai mare fericire a mea este ca am reusit sa fac acest copil sa ma iubeasca...si acum imi rasuna in urechi cuvintele lui:"mami, sa nu ma lasi sa mor... eu sunt singura fiinta care te iubeste cu adevarat..."
pentru mine vei ramane viu vesnic,Mihai...vesnic...

Mergi la inceput