Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu e asa ca te bucuri ca il visezi? Eu ma bucur de fiecare data cand o visez pe mama ca asa o mai revad si eu. Uite ca nu am visat-o de ceva vreme si parca ma simt rau. Si stii ce e ciudat ca de fiecare data o visez sanatoasa, asa cum era inainte de boala, o visez bucuroasa, cu zambetul pe buze, doar de vreo 2 ori am visat-o ca era bolnava dar tot bine arata. Asa ca eu cred ca ei sunt bine acolo unde sunt. Si nu avem pt ce sa te iertam...povesteste-ne nu se supara nimeni.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Doamne Crinutz, ma bucur enorm, m-am trezit la 4.30 azi dimineata sa pregatesc niste pachetele pentru el si pentru mama si l-am si sunat pe sotul meu care e la tara,sa ii spun ca l-am visat pe Mihai, saracu' speriat nu stia ce s-a intamplat de il sun la ora aia matinala...deci, iti dai seama cat de mult ma bucur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

draga ingres, ma bucur ca l-ai visat pe mihai si ai vazut ca e fericit...
al tau vis cred ca vine de la d-zeu, i-ai cerut sa vezi daca mihai e fericit si ti-a indeplinit dorinta...
sa ne mai povestesti ca te ascultam...
claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

E normal sa-l visezi! Visele vin....din sufletul si mintea ta, pentru ca-l porti pe Mihai mereu cu tine! Dar ce ma bucur ca sunt vise frumoase! Astea ar trebui sa te mai linisteasca! Mihai sigur e bine acolo unde e!


_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc, ca de fiecare data sunteti prezente la "datorie"...
imi sunteti foarte dragi, si tare mult mi-ar placea... de ne-am cunoaste vreodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Cine stie, Ingres, poate vine si ziua aia...

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ingres, e prima data cind iti citesc postarea si`n locul lacrimilor am un zimbet, trist, ce-i drept...
cu riscu` de a fi off topic, am sa va povestesc ceva: in urma cu citeva luni, o vecina a visat-o pe bunica-mea, dumnezeu s-o ierte, care-i zicea sa se duca la maica-mea si sa-i zica sa-i dea papucii aia care i-a luat. vecina a stat pe ginduri si`n cele din urma s-a hotarit sa-i zica. la inceput maica-mea a ris, zicind ca e doar un vis da` dupa citeva zile si-a amintit ca`n vreme ce bunica-mea era mobilizata la pat, cind a plecat de la ea s-a incaltat cu papucii ei si a doua zi i-a dat de pomana... asa ca, pentru cine crede in ele, visele nu sunt doar vise...

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Tzuni, m-as bucura tare mult, dar tu locuiesti chiar in Africa?
Carmen, pentru mine visele nu sunt doar vise...doar cu aceasta speranta pot trai, ca Mihai, e bine acolo unde este si eu voi astepta mereu un mesaj de la el...
Aseara fetita mea, Roxana, vazandu-ma ca plang, mi-a zis: "eu nu inteleg de ce plangi! Mihai e aici langa tine...uite, te pupa pe obraz, oare cum de nu-l vezi???"
Poate va vine greu sa credeti, dar in asa stare ma aflu, ca am crezut-o pe Roxana, si am avut o tresarire in suflet...
Atat de fericita m-a facut acest copil...va rog sa ma credeti, toata lumea il iubea, de cand era el mic, a fost un copil minunat, asa cum va doresc tuturor sa aveti parte.
Cand ploua, Mihai facea o ora de la scoala pana acasa, chiar daca scoala era la 10 minute...mergea atat de incet, ca nu cumva sa isi pateze costumul de uniforma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steauademare spune:

Hristos s-a inaltat fetelor!
Ingres, eu cred ca faptul ca ti-ai visat puiul fericit tocmai in noaptea de inaltare spune totul. Iar in celalat vis in care mama ta il cara in spate urcand dealul...cred ca mama ta l-a intampinat si l-a ajutat sa treaca "vamile vazduhului", de aceea acum sufletelul lui este fericit. Tot din cauza ca era in acest tranzit nu ti s-a permis sa vorbesti cu el in vis. Din ce-a citit in cartile bisericesti, vamile dureaza 40 de zile, insa pentru Mihai, suflet curat de copil, cred ca intervalul de timp a fost mai mic.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Noi toate ne-am indragostit de Mihai,sigur era un baietel minunat!D-zeu a vrut ca el sa nu mai sufere,eu asa cred,de asta l-a chemat.daca il visezi e pt ca legatura dintre voi exista si va ramane mereu la fel de puternica.

fii tare si fetita ta bine ti-a zis ca Mihaitza e langa voi acolo.Asa va fi mereu.

te pup si ai grija mare de tine

andreea

Mergi la inceput