Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Offf, Ingres...am sperat, ca si tine, intr-o minune. Cuvintele, sunt de prisos.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Mihai si voua sa va dea putere.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns udia spune:

Draga Ingres.Din tot sufletul iti doresc sa treci peste aceste clipe grele.Ne vom ruga pentru Mihai.Dumnezeu sa il odihneasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Te rog mamica draga fii puternica pt ca merita sa traiesti pt ca ai oameni minunati in jur si pt ca Mihaitza ar fi vrut sa mergi in continuare ,chisr daca e greu!

Sunt alaturi de tine cu lacrimi in ochi,dar te rog fii tare si vb cu noi cand simti nevoia.

te imbratisez cu drag....Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumsc din suflet pentru toate mesajele trimise.
Mi-e atat de greu, si mi-e atat de dor de Mihai...
Doamne, mi-e atat de dor...
Acest copil era motorul familiei noastre...
Mihai, mama, te-am iubit enorm, mi-e asa de dor de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Vai,draga mea, am inima distrusa pentru voi!Noi nu avem cum sa te intarim decit sa-ti spunem ca suntem linga tine cu gindul si sufletul!Sa mai trimiti poze cu Mihaita pe albumul ce l-ai deschis ultima data,caci acolo pot vedea si eu pozele.Sa ai grija de fetita ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Ingres, cuvintele sunt de prisos in momentul acesta. Nu stiu de ce viata te-a incercat atat de tare, dar stiu ca Dumnezeu iti va da putere sa treci peste aceste clipe grele, de dragul lui Mihai si al fetitei tale. O viata fara el, dar o eternitate impreuna. Sunt alaturi de tine.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by lilianasoare

Ingres, cuvintele sunt de prisos in momentul acesta. Nu stiu de ce viata te-a incercat atat de tare, dar stiu ca Dumnezeu iti va da putere sa treci peste aceste clipe grele, de dragul lui Mihai si al fetitei tale. O viata fara el, dar o eternitate impreuna. Sunt alaturi de tine.




Nimeni, nici o mama n-ar trebui sa treaca prin ce treci tu acum, Ingres. Multa putere sa-ti dea Dumnezeu. Pentru familia ta, pentru fetita ta trebuie sa mergi inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Ingeras multa putere iti doresc sa ai sa treci peste aceste momente cumplite,nu stiu ce sa mai spun mi s-au umplut ochii de lacrimi.Ai grija de fetita ta si ea are nevoie de tine nu uita.te pup.mapentru Mihaita sa se odihneasca in pace.

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

ingres, eu nu am scris pana acum, dar ca atatea sute de persoane am citit, am sperat, m-am rugat sa se faca bine Mihai.
M-am uitat la pozele din albumul principal, la baiatul tau, care e cu adevarat frumos!

In unele poze e acelasi copil frumos, dar una singura dintre ele ... m-a izbit pur si simplu! Baiatul tau arata brusc ca de peste 40 de ani, nu-mi credeam ochilor! Atat de imbatranit, atat de epuizat poate... atat de obosit...

Dar dupa aceea am vazut poza lui din sicriu si am vazut ca dintr-o data redevenise copilul tau frumos! Isi recapatase seninatatea, Ingres, si cred ca asta nu trebuie sa uiti! Seninatatea si frumusetea de pe fata lui cand s-a culcat pentru somnul de veci, astea spun multe!

Ingres, baiatul tau s-a dus la Cel de Sus, si s-a dus cu seninatate, cu usurare, cu descatusare, cu pace. NU UITA ASTA! Ai grija de cei vii din familia ta si adu-ti aminte cu duiosie, DOAR cu duiosie si iubire de mama ta si de Mihai. Eu cred ca asa ii poti ajuta tu sa se odihneasca in Rai!

Dumnezeu sa te intareasca si sa te faca sa accepti ca cei dragi tie, astazi plecati, s-au linistit si s-au inseninat, ducandu-se acolo, la Cel de Sus!

Gabi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

quote:
Originally posted by gabi3604

ingres, eu nu am scris pana acum, dar ca atatea sute de persoane am citit, am sperat, m-am rugat sa se faca bine Mihai.
M-am uitat la pozele din albumul principal, la baiatul tau, care e cu adevarat frumos!

In unele poze e acelasi copil frumos, dar una singura dintre ele ... m-a izbit pur si simplu! Baiatul tau arata brusc ca de peste 40 de ani, nu-mi credeam ochilor! Atat de imbatranit, atat de epuizat poate... atat de obosit...

Dar dupa aceea am vazut poza lui din sicriu si am vazut ca dintr-o data redevenise copilul tau frumos! Isi recapatase seninatatea, Ingres, si cred ca asta nu trebuie sa uiti! Seninatatea si frumusetea de pe fata lui cand s-a culcat pentru somnul de veci, astea spun multe!

Ingres, baiatul tau s-a dus la Cel de Sus, si s-a dus cu seninatate, cu usurare, cu descatusare, cu pace. NU UITA ASTA! Ai grija de cei vii din familia ta si adu-ti aminte cu duiosie, DOAR cu duiosie si iubire de mama ta si de Mihai. Eu cred ca asa ii poti ajuta tu sa se odihneasca in Rai!

Dumnezeu sa te intareasca si sa te faca sa accepti ca cei dragi tie, astazi plecati, s-au linistit si s-au inseninat, ducandu-se acolo, la Cel de Sus!

Gabi




foarte frumos spus Gabi

Ingres Mihaita e bine acum, ia-ti fetita in brate si mergi mai departe, ai pentru cine sa traiesti, pentru ea si sotul tau.

Loma

Mergi la inceput