Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

fetelor v-am citit pana acum si drept rezultat am cumparat aseara Colonix pentru 6 luni , 3 luni pentru noi, si 3 luni pentru cumnata-meu, la cata reclama le-am facut. acum astept pachetul, ca-mi vine din Germania, sper sa nu ia mult timp.mai scrieti intre timp ce se mai intampla cu voi, fetele care l-ati inceput nou cum va simtiti? eliminati monstri sau nu inca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

amo monstri nu-s... da arata super ciudat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

fetelor, uitati aici un subiect pe aceasta tema...

http://www.formula-as.ro/reviste_50488.html

23+
haine gravidutzaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Eu sunt pe colonix de 3 saptamani, ma simt excelent parca m-am nascut din nou, lucrul de care ma bucur cel mai tare este ca sunt fresh tot timpul, zilnic am transit intestinal, si nici nu mai poftesc la dulciuri, chiar deloc, asa eram inainte pana pe la 26 de ani..
sunt unele zile cand am crampe dar dupa ce ies nu mai am probleme, de slabit nu am slabit deloc...dar nici nu vroiam.

O sa urmez cura de 2 luni... pana acum nu am luat probiotics, poate ar trebui sa iau ceva.

n-am eliminat chestii din alea ca in pozele lor, insa ciudatenii da..la greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Loma, uite si un detoxifiant homeopat - pentru tot-poate il stiai :)

http://www.heel.ca/pub/datasheet.jsp?product=5
http://www.heel.ca/pdf/folders/Detoxification%20Scientific%20Folder%20ENG.pdf

Eu as prefera asa ceva ca nu am voie sa-mi irit intestinul sub nici o forma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Arinna da l-am vazut in magazine pe aici, chiar am si un pliant de la ei, am adunat un teanc de la cat mai multe firme pt. informare, insa in final am ales colonix.

poate o sa il incerc si pe asta insa mai incolo, acum sunt clean...

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
De sambata am inceput si eu Colonixul, sambata chiar am avut un tranzit greoi de tot... Duminica a fost ok, dar azi de dimineata am avut ameteli, aseara am tinut plicul de ceai vreo 10 minute, ca am uitta, de la asta o fi. DAr dupa ce am mers la baie de vreo 3 ori m-am simtit mai ok.
PArca am si abdomenul mai plat... putin mai plat, sa zicem. Sper sa fie mai bine, insa acus vine Pastele si iar ma incarc la greu...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

mie azi imi trimit Colonixul, nu mai pot de nerabdare. cu toate ca tin regim, am o burta umflata rau. aseara cand sa dorm, ziceai ca e al treilea razboi mondial in burtica mea. abia astept colonixul.cele care l-ati inceput de curand, sa ne tineti la curent. cum va simtiti, daca ati mai slabit, daca eliminati ciudatenii ....etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Am comandat si eu colonixul, sper sa n-am experiente neplacute, fiindca de cand plec de acasa si pana ajung la serviciu, cu halta de rigoare la gradinita puiutei , fac cam o ora si jumatate. La voi diminieata cum este? Ceaiul se bea dimineata sau seara? Imi puteti spune cam ce avem de facut intr-o ''zi de colonix'' ?



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Ica ceaiul se bea seara, o sa vezi si in instructiuni.
Si eu dimineata fac cam o ora pana ajung la serviciu, cateodata abia astept sa ajung insa in situatii extreme de urgenta nu prea am fost, te ia cu crampe insa rezisti pana ajungi la o toaleta, cel putin la mine asa este...

O zi la mine decurge asa, dimineata cum ma dau jos din pat iau Paranilul, apoi dupa 15 min iau si fibrele si apa bineinteles, pana ma aranjez definitiv de plecare cateodata imi vine sa ies la toaleta, ma refer la scaun .. si apoi urmatorul la serviciu dupa aproximativ o ora si ceva..

Pana pe la 11-12 ies cam de 2-3 ori pe zi cateodata si dupaamianza 1 data sau aseara acasa... asta e tot.

Din experienta mea, daca bei ceaiul mai tarziu in noapte iesi la toaleta mai spre pranz, daca il bei seara devreme te apuca dimineata mai devreme.

Nicoleta Eu odata am uitat de ceai vreo 40 de minute, mi l-am pus in cana si am iesit la alergat afara , dar spre surprinderea mea nu a avut efecte devastatoare, chiar deloc. Dar eu stiu ca sunt tare de burta, sotul meu se minuneaza cand vede ce combinatii bag in mine...bors, lapte si grapefruit, una dupa alta.. fara efecte deranjante.

Ameteli si usoare dureri de cap am avut si eu in primele zile, dupa care dispar..

Mergi la inceput