Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mi-am comandat si eu, azi trebuia sa soseasca, sper sa vina maine.
Uf, o fi ok?
Nicoleta

PS Stratul protector de care vorbeati, nu ar trebui sa curga ceva sange, ma gandesc eu... Colonul este foarte bine vascularizat. H, fetelor, simtiti ca s-a rupt ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

nu cred ca chestia aia naspa e un strat protector al instestinelor, daca face parte din captuseala interna nu poate fi eliminat cu niste ceaiuri, poate daca le razi cu un cutit ca la matele de porc pt. carnati atunci da ai toate sansele, daca va referiti la flora bacteriana nici o problema aia se reface repede.

am vazut mate de porc necuratate si nu am vazut chestia aia care ii ziceti voi strat protector.

instestinul trebuie sa fie curat ca sa poata absoarbe nutrientii pe care ii pune in circuitul sanguin, daca e imbacsit cu toxine absoarbe si toxine care mai departe sunt depozitate in diverse organe, si cel mai mult au de suferit ficatul si rinichii, ceea ce mai tarziu poate genera diverse boli.

eu de exemplu am eliminat f. mult mucus, mucusul este produs atunci cand corpul se lupta cu ceva, poate fi semnul unui colite sau IBS (colon iritabil), mucusul nu e bine sa ramana in interior trebuie eliminat.

eu nu cred ca sunt chimicale in produsele lor, .. o fac urmatorul experiment...o las peste noapte in ceai o bucatica de carne sa vad ce se intampla cu ea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

buna idee cu bucatica de carnita,loma, o sa incerc si eu maine, ca am baut deja azi ceaiul... e trei dimineata... in privinta slabitului, eu am slabit de peste tot, dar si trec prin o perioada agitata in viata mea, o fi de la stres..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

am uitat sa las o bucatica de carne in ceaiul de aseara...m-am grabit sa-l beau tot.

azi am avut niste crampe mai nasoale, dar a fost ok...

ieri si astazi m-am simtit excelent, cum de mult nu m-am mai simtit, mai multa energie fara sa ma simt obosita, dorm mai bine, putere de concentrare maxima, nu mai poftesc la dulciuri in nestire chiar cand le vad imi repugna, imi vine sa mananc multe fructe si mancare cat mai proaspata, nu afumaturi sau prajeluri si tot ce mananc are un gust excelent, seara imi vine sa mananc mai putin cateodaca chiar nimic doar un grapefruit, inante imi chioraiau matele cu un grapefruit seara, ceea ce e bine zic eu,

de slabit nu am slabit inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Azi am pus carnita de vita congelata in ceai. desi nu prea stiu ce trebuie sa se intample cu ea..... Eu ma simt ok,dar sincer abia astept sa termin tratamentul, ca m-am saturat de crampele de dimineata . Pentru fetele care mai iau fibre, am observat ca e foarte important sa bei apa multa dimineata, imediat dupa ce ai luat fibrele. In cateva ore elimini tot ce ai papat cu o zi inainte, si la sfarsit fibrele, umflate de apa. eu obisnuiam sa beau toata apa in cursul serii , si nu e deloc acelasi efect...Loma, ma bucur ca te simti ok, si eu ma simt plina de energie, e trecut de ora 3 noaptea si eu is la calculator... recuperez ce a-ti postat pana acum, ca eu is 9 pe aici, nu de mult v-am descoperit, si m-am indragostit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by Loma

inca n-am vazut chestii din alea nasoale, insa ceva ciudat tot am vazut



Ce? daca nu sunt indiscreta
Nu astept de fapt un raspuns... insa am o alta intrebare - cum te descurci la serviciu?

NEM,mult succes la citit subiecte.Ai grija sa nu devii dependenta de informatii.
Eu una deschid aproape zilnic DC sa vad daca a aparut ceva interesant.
Subiectul asta este unul dintre favorite deci



Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nem o sa incep si eu sa beau apa mai mult dimineta...

la mine dupa cateva zile principalul efect e ca ma trezesc ff dimineata (fara ceas) si ff fresh;
ca inconvenient de cand ma trezesc si pana plec la birou fac vreo doua vizite la baie... (si ma tot intreb de unde ca doar nu mananc asa mult);

crampe nu sunt decat ff putine dimineata; cel putin pana acum alte inconveniente nu am observat

a, si ca avantaje.. a inceput sa se lumineze tenul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dragelor, am primit si eu ieri pachetul, pentru o luna, acu iau un antibiotic, deci nu are sens sa incep, insa abia astept sa incep, poate slabesc si eu... oricum tin post, poate ma recuperez mai repede.
Va citesc in continuare.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si faci tratamentul asta o luna?

Eu am cumparat de la farmacie. LEPICOL - Pentru un colon sanatos.
Zice ca ar curata si reface flora intestinala...

Am sa incep cu asta si daca ma mai tine am sa cumpar si eu.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaGN spune:

Loma si NEM77, dragele mele

Citesc si ma minuez cat curaj aveti.

Am si eu o rugaminte daca se poate, si va perimite timpul.

Ati putea sa ne scrieti ce contin produsele din chitul asta.

Adica fibre: Ingredinte
Ceaiul: ce are in el

Chestia impotriva parazitilor.

Iar referitor la detox cu sare amara, o sa il tin, cred sambata ailalta (nu asta).

Si va povestesc.

Multam

Mergi la inceput