Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

E ziua Brendei???
La Multi Ani!!! Sa fii sanatoasa, iubita si norocoasa

Uitati la ce lucrez eu de vreo 2 luni in continuu: http://www.responsabilitatesociala.ro/stiri/view-251. Fundatia Energie Vie e fundatia pentru care lucrez ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

La Multi Ani Brenda!

In alta ordine de idei: ma tot suna dansul sa-mi spuna ... ce credeti??

CA MA IUBESTE!!!!!!

Smorio, asta chiar e nebun, daca crede ca cu asta ma mai da gata vreodata, hahaaaaaaa, mor de ras, am sa-l sun pe doctorul care-l trateaza si am sa-l dau in gat, ca nu are voie sa sune "victima", dar bineinteles, ca suna acasa cu pretext ca vrea sa vorbeasca cu copiii.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Corina, e nasol. Nu te lasa!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va multumesc la toti,sa fiti sanatosi si voi! Si tot ce va doriti!

Sampania o bem cit de curind..........si nu in salonas.....

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Daaaaaaaaaaa, foarte simplu, mi-am schimbat numerele de telefon, am numere secrete si la fix si la mobil.

Ieri dupa ce m-a sunat ca ma iubeste si l-am trimis la mamicuta lui, vorbeam cu Cornelia si ii spuneam ca acuma daca faza cu iubitu nu merge, si faza cu copiii nu a prins la mine, urmeaza amenintarile. Si prompt 3 ore mai tarziu a sunat acasa, eu eram la cabinet ca am garda weekendul asta, si ii spune Corneliei, cind ea i-a zis ca sunt la cabinet, ca cine pe cine face in gura la cabinet, printre alte multe marsavii.
Asaaaaaaa, cind sa plec de la cabinet ma suna, si ma ameninta ca o sa ma bage in puscarie, ca imi ia copiii, aberatii, frate daca puteam sa intru in telefon sa-i halesc beregata, as fi facut-o, i-am spus tot ce mi-a venit la gura, biata asistenta a facut ochii cit cepele, si nu intelege romaneste. To be continued ...


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Yasmine,cea mai buna solutie ai adoptat-o cu schimbarea numerelor!

Eu am primit ieri cel mai frumos cadou.

Primele poze sint mai neclare,cele din culise sint super!

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Brenda superbe poze, un inger!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupam pe toata lumea si mi-a fost dor de voi!

In primul rind... LA MULTI ANI BRENDA!!! Surpriza mare sa nimeresc tocmai azi aici, si sa citesc k e ziua ta!

Ameera, sa iti traiasca frumusica! S-a facut ditamai domnisoara. Despre kile...te cred! Citisem ce ai scris, k Sara ajuns la 10 kg si ma gindeam cu groaza cum e sa o ridici tot timpul, sa o tii in brate si mai ales, cum faci tu, sa o cari in marsupiu peste tot. Cred k te doboara! Eu nu stiu cum de mai ai coloana vertebrala!

Gabi, nu pot face baitza in baie pt k e prea mic locul si in plus, nu am scaune de bucatarie din alea traditionale, am niste ciudatenii, k juma' de sfera, dintr-un plastic alunecos.
Sa va zic cum facem noi baitza...
Aduc caditza goala si o fixez pe coltul rigid al canapelei, in camera. Aduc apa calda cu o galetusa pe care o am. Mai aduc o galetusa cu apa pt clatit la sfirsit si un ibric gol. Ii fac baitza, o clatesc cu apa curata din galetusa folosind ibricul.. Dupa ce o sterg, papa... miriie...intr-un final adoarme, ,ai devreme sau mai tirziu... Eiii...dupa asta, ma apuc din nou cu ibricul si scot apa din caditza si o pun in galetusa pe care apoi o golesc in wc. Fac treaba asta de 2-3 ori pina caditza ramine goala si o duc asa in baie la loc. Deci ...nu o car plina k nu sint intr-o dunga! As muri instant de durere de spate!

Yagmur, sa te auda DD si sa scapam si noi de colici k tare rau e!

Alex, imi inchipuiam ca e greu, nu stiam cit insa...dar totusi nu dam pe spate. A fost o perioada un pic mai naspa la inceput, cind nu ma acomodasem cu ea si nu prea stiam ce vrea. Si in plus, trebuia lucrat la acea mica si ascunsa samintza neevoluata, numita "rabdare", care la mine era atrofiata raaaaauuuu.

Acum in schimb, e mult mai bine, a inceput sa se dezvolte binisor samintza..desi uneori imi mai vine sa o 'zvirl pe geam de nervi!
In rest, merge...ne descurcam. E adevarat, k nu am timp liber deloc, kiar dak doarme tre sa fac f multe lucruri care ramin restanta.
Astept etapa urmatoare a dezvlotarii ei ...cind comunicam mai bine.
Aaaaa...am obs azi k a inceput sa ma urmareasca cu privirea prin camera.
La petit, tre sa va grabiti...k fii'mea deja a inceput sa iasa cu baietii! Uite poze mai jos, de azi, din parc ...cind dupa lupte grele in special cu mama Yanei, am reusit sa o conving pe Yana sa il scoata pe bebe un pic la aer.


Eliza, mi-ai lasat acum vreo 2 zile un mesaj offline dar din pacate, nu l-am citit k mi s-a resetat iar messu' si nici nu s-a pastrat in arhiva. Dak ai timp, poate imi mai zici o data ce scrisesei...huh?

Yasmine, imi pare tare rau sa aud k iar iti face probleme. Ce bine ar fi dak ai putea sa iei copiii si sa plecati departe-departe, sa nu va mai gaseasca in veci!

Brenda, f frumoase pozele Dianei de la concurs!

Azi, noi am fost in vizite. Intii la Yana, unde am iesit cu bebe Cosmin in parculetz. Fii'mea iar a luat masa prin vecini. Buna treaba cu bibe si laptele praf k macar poti sa ii dai sa pape oriunde esti. Pe urma am fost la ai mei, care venisera de la Deva. I-au adus Larei un sarafan roz pal dragutz, aceeasi firma k stii tu ce Alex. Apropo, au fost ai mei impresionati de Deva, cit de frumos e, plus k cica numai magazine de firma acolo, nene!
Lara a papat si la ai mei ...am ajuns acasa seara, in jur de 9. Cu burtica plina ...evident. Cam asa ne petrecem ziua, pe drumuri..papind pe unde apucam...kiar pe bancheta din spate a masinii(ieri) Deocamdata asta e tot ce stie sa faca pe bancheta din spate a masinii... (ieri am iesit in parcul Cismigiu si pt k era f f frig...am fost in magazinul Victoria unde am batut toate etajele si toate raioanele... A fost fii'mea suuuper cuminte si a dormit tot timpul. Parca stia k ei ii cumpar hainutze! E nascuta pr shopping! Aviz amatorilor...) Ahhh...si nu a fost singura iesire in magazine...Am batut acum vreo 2 zile si tot magazinul Unirea, la fel in cautare de dresuri colorate pt bebelusi mici-mici k nu prea se gasesc.(asta k sa ii pun de Paste pe sub rochitza).
Ahhh si in poze sa vedeti unul din dresurile pe care i le-am luat ieri!

www.dropshots.com/day.php?userid=216010&cdate=20070331&ctime=123651" target="_blank">Fii'mea la intilnire azi!

Va pup mult si ne auzim curind...



Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ptr ca nu am acces in "salonas" scriu aici. Ma simt oarecum ignorat de cele mai multe fete din club. Adevarul este ca voi v-ati retras in acel "salon" si ati abandonat subiectul. Nu cred ca trebuie sa simt ca as avea eu sau altcineva vreo vina. Scriu ocazional la acest subiect si doar cand sunt evenimente importante. Dar forumul are mii de membrii, care isi serbeaza zilele de nastere ale lor sau ale membrilor familiei, asa ca poate fi zilnic o sarbatoare. Intru-cat viata mea nu intereseaza pe nimeni de aici, nu vad de ce as povesti, cat de putin. Indiferent din ce motiv stimatele doamne sunt suparate pe mine, cred ca e mai bine sa pastram distanta impusa de ele. Ma retrag si din jocul acela cu ruleta (care eu l-am initiat), oricum declarasem de la inceput ca nu am nevoie de acei bani cand ar fi luna in care vine randul meu. Daca cele ptr care am contribuit au initiativa pot depune in luna respectiva banii intr-un cont de Umanitare in numele meu.
Va doresc multa fericire si liniste sufleteasca!
Domnul sa va binecuvanteze si sa aveti parte de sarbatori fericite!

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare! Am intrat f putin, pentru ca nu sunt in Bucuresti si in timpul zilei am ratie de 5 min de calculator.
Am si eu o curiozitate: Alex de ce nu mai are acces dincolo? Suntem vreo 15-16 persoane acolo, cred ca ar trebui sa stim cand cineva este exclus, nu? Eu acuma am vazut ca nu mai e pe lista de membri.
Oricum, eu am incercat sa scriu si aici, dar pentru ca sentimentul era ca vorbesc singura, m-am rezumat sa raspund celor care au scris (cu exceptia ultimelor 2-3 zile cand am fost pe drumuri).

Marce, o sa revin diseara sa ma uit la poze sa-ti admir printesa, acum tre' sa fug
Pup pe toata lumea.

Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput