Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pup pe toata lumea,

Brenda, LA MULTI ANI Dianei, sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii! Sa fie sanatoasa si sa aiba mult noroc!
Scuze pt intirziere, dar eu stau mai prost la capitolul "postari". Asta e! Am intrat la stapin!
B, am auzit k ti-ai luat catzel! Sa il stapiniti sanatosi. Vreau pozici cu cutzu!
Yagmurica, felicitari pt botez! Suuuuper frumoase pozele cu bebe Luca! E un scump si a crescut asa mult!
Yana, iubita, sint alaturi de tine cu sufletul k inca nu am uitat prin ce am trecut! Siii....mai ales k te-am vazut ...uffff... deja'vu, ce sa mai ... Hai k scapi curind...Tinem pumnii sa fie miine!
Alex, miss U... Ce mai faci? Cum mai sinteti tu si Bubu?

Noi sintem bine... programul e cam acelasi si cam monoton. Cam singura variatie este "show-ul de colici" de noapte, de care sincer, as putea sa ma lipsesc! In rest, ne bucuram cind e soare si frumos afara, sa iesim la aer. Azi am stat fo' 3 ore, si am batut juma' de oras, la plimbare cu carutul.
Am fost la dr ieri, si am liber la multe kestii adik...peste vreo sapt pot incepe sa fac abdomene usoare, iar dupa ce fac 6 sapt, am "liber" la Utza-Utza, ma pot duce la salitza de sport, la masaj si ....ce e mai important, ma pot plimba cu motocicleta! M-a asigurat dr k "nu se desface nimic pe-acolo"
Asa k, imi fac deja planul pt viitoarele activitati, sa vad cum ma impart.
Una peste alta... sint Happy! Lucrurile merg ...BINE!Incet da' greu

puuuuup mult iar,
"si iu sun" (adik "see you soon" da?)

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, ma bucur ca incet-inccet v-ati intrat in ritm. Speer sa scapati repede de colici:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE
Alex, miss U...


Si tu-mi lipsesti tare mult. Sper sa nu mai deranjeze pe nimeni afirmatia mea, ptr ca esti de negasit pe mess, cel putin la orele cand intru eu, iar aici e singurul loc unde te mai regasesc.
quote:
Originally posted by R_MARCE
peste vreo sapt pot incepe sa fac abdomene usoare, iar dupa ce fac 6 sapt, am "liber" la Utza-Utza, ma pot duce la salitza de sport, la masaj si ....ce e mai important, ma pot plimba cu motocicleta!


Am ramas nelamurit la parea cu "Uta-uta". si combinatia cu sala de sport. Oricum mult succes! Abia asteptam inscrierea la concursul de Miss, eu sunt primul care votez.
In final. VREAU POZEEE!!!

Ptr toate doamnele!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, sper si eu din tot sufletul, asa sa fie!

Hehehe...urmeaza la rind Yana!

Alex, "utza-utza" este ... iar dak te uiti mai bine, dupa "utza-utza" este o virgula...deci eu enumeram activitatile viitoare posibile la care o sa am "dezlegare". Nu era nici o legatura intre sala de sport si "utza- utza"... Daaa' ...acu' mai stii?
Pe mess mai intru dar din pacate, nu as avea nici un deget cu care sa tastez, asa k stau deoparte. Ba sint cu mindrutza in brate si ii dau sa pape, deci cu o mina o tin pe ea cu cealalta bibe sau sinul (dupa caz), sau o tin pe umar sa dea aerul afara, iar cu o mina o tin cu alta o bat pe spate, sau ... are colici si o tin in brate si iar, o tin pe o mina si cu cealalta ne jucam cu foenul cu aer cald pe burtica etc. Kiar ma gindeam acum vreo 2 zile, k nu mi-ar fi stricat sa am macar o mina in plus....macar k sa ma scarpin la nas cind ma apuca mincarimea, si celelalte doua miini sint ocupate cu fii'mea. Nu apuc nici un smiley din ala sa pun pe mess. Traiesc cu speranta k in curind isi va face un program al ei de masa si somn si mai scap si eu un pic pe aici, sa mai imi clatesc okii si sa vb cu voi mai des.
Pozici am destule...nu am avut timp sa le pun pe ici colo.

Pupik si fug la nanitza k sa prind si eu un pic de somn,

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!

Marce,el e domnul catel,impreuna cu reactia Dianei cind l-a vazut.
Te sun azi,ca sint mai libera,zilele astea n-am mai avut timp nici sa respir.

Ma enerveaza ca tatal Dianei vrea sa vina simbata la concurs,si Diana nu vrea,si el insista,si eu i-am explicat ca nu are rost s-o bulverseze,e un concurs important,se pregateste de o luna pt.el si nu trebuie sa rateze.Si el insista.
Ce usor e sa fii spectator la viata copilului tau.....si sa-l vezi gata crescut,fara ca tu sa fi depus nici cel mai mic efort.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Am intra sa vad ce face Yana, azi-nopate cand m-am pus in pat (stinsesem laptopul) mi-am amintit ca am citit ce a scris ea dar nu am comentat nimic. Abia acum am ajuns la birou, de 2 zile umblu sa inmatriculez masina, deja am mii de d...i, imi amintesc de Brenda care avea probleme cu birocratia. Off, off, Romania asta de cacao. Stai la un ghiseu si madam isi bea cafeaua, discuta cu prietena la mobil despre noutatile de la magazinul X de pantofi, eu iar am facut rinita alergica de la fumul lor de tigara (de la Primarie mai exact) deci aia mici si cu cornite sunt motivati. Si ma mai suna si o domnisoara ca vine garda in vizita. Mda. La analizele de azi dimineata nu prea e ok nici cardiograma nici glicemia. Dar ce nu ma omoara ma face mai puternic.

Yana, succes, asteptam vesti, nastere usoara!

quote:
Originally posted by R_MARCE
Alex, "utza-utza" este ...


no comment

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Revin, abia acum mi s-a incarcat poza cu Bubico. Pai parca e un catelus de plush, l-as smotoci eu putin dar fi-miu. Dar ne voie Diana? Succes sambata!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, ce le-a venit rudelor sa dea navala? Dupa atatia ani? O bulverseaza pe Diana, are dreptate copilul. Sa fi venit mai inainte, s-o mai fi scos-o la plimbare si dupa aia putea sa vina si la concurs. Nu asa, hodoronc-tronc...
Imi place cutu, spor la gasirea numelui!

Yana, tinem pumnii! Vad ca esti pe mess, deci nu e rost de bebe azi, nu?

Gabi, am inteles cum e cu pensia. Of, greu ii urnesti sa scoata ceva din buzunar spre binele copilului! Dar unde e lege nu e tocmeala. Eu stiu ca dupa 3 luni de neplata, il poti actiona in judecata pentru abandon de familie si risca chiar inchisoare.

Marce, spor la plimbari si tinemi pumnii sa treaca mai repede colicii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

salutare,
a nascut yana? am vorbit cu ea de dimineatza si ramasese ca naste astazi
brenda, m-am indragostit de catel.. ce fain!!! eu nu am avut niciodata catel, desi imi doresc tare mult
luchitza e din ce in ce mai activ... chiar nu mai gasesc timp de nimica..
cam asa arata o zi: pe la 8 ne trezim, papa, toaleta de dimineata, se mai joaca singur in patutz cat mai strang eu prin casa, apoi nu mai vrea decat la mine in bratze, plimbat prin casa, dansat cu el..etc, etc.. pana cand se face pranz si iarasi papa si fugit la plimbare unde stam vreo 3-4 ore; cand ne intoarcem papa, iarasi vrea doar sa fie plimbat.. eu incerc sa fac ceva de papa, sa strang sau sa bag rufe la spalat, sterilizat etc etc... apoi adoarme un pic si eu apuc sa termin treaba sau sa va scriu voua... trezirea (eu i-o dau) baitza, papa si somn.. cadem amandoi lati..
deci, din aceste motive nu imi gasesc timp sa va scriu, dar ma gandesc la voi...
va pupicesc pe toti: marce, alex, miha, alma, gabi, brenda, yasmine, ameera, cati, ril, eliza, ioana...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupam lumea,
cica Yana e la spital, asteapta sa intre in operatie, dar inca nu poate, k e cam naspa regimul cezarienelor acolo, si se fofileaza dr asteptind sa dispara seful 'al mare. Intre timp, ea cam are contractii si colul dilatat putintel. Ce-ar fi sa nasca natural ..tot asteptind? Nasooool, nu-i doresc, dak asta nu e dorinta ei. Oricum, pina miine are bebe!

Alex, ce nu te omoara...te chinuie mai mult!

Brenda, nu am putut sa raspund azi la tel exact cind m-ai sunat. Am tot vrut sa te sun dupa aia si iar nu am apucat. Ramine k te sun miine.
Catzelul e ingrozitor de frumos! Numai bun de pupat si iubit!

Alma, mercic si

Yagmur, tu inca mai sterilizezi diverse? De ce? K Lca e maricel. Eu deja incep sa elimin sterilizatul. Mai fac asta inca cu bibe si tetinele (k am eu impresia k s-ar curata mai bine) dar se intimpla sa ii mai spal suzi si sa i-o dau asa, plus k pompa de muls doar o spal...de fapt nici nu mai stiu de ce ma chinui cu restul. Dr pediatra a zis k sa sterilizez pina la o luna dupa care ...gata. Si asa o sa fac. K altfel nu isi dobindeste imunitate.



Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput