Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Astazi se implinesc 12 primaveri de cind a venit pe lume cel mai bun si frumos lucru din viata mea.
Ii doresc sa fie fericita si sa realizeze cit mai multe in viata.Si sa-i Dumnezeu norocul de care are nevoie.

Astazi i-am trimis un pachet lui Gabi.
M-am dus la posta,dupa ce muncisem sa-l ambalez cit mai bine si mai frumos,am stat la o coada de 3 persoane dar care a durat vreo juma' de ora si cind ajung in fata imi spune functionarul ca trebuie ambalat si in hirtie,ca e cutie de French Toast si se considera ca se face reclama

Mi se dau 2 coli de hirtie,dar,pentru ca era coletul mare,evident ca nu imi ajungeau sa il ambalez.M-am chinuit cu el pe jos si am reusit o sifonatura de ambalaj,s-a indurat o cucoana de mine si mi-a dat niste scotch si in fine am terminat.Arata ca naiba,dupa ce eu il facusem atit de fain.
Am scris din nou adresa,dar evident eram plina de nervi.Functionarul s-a grabit sa puna paie pe foc si mi-a trintit-o ca astea sint regulile la trimiterea coletelor de ani de zile.De parca eu am pus colete de cind m-am nascut.
Dupa ce am achitat,am intrebat care este garantia ca va fi primit si mi-a spus ca trebuia sa spun de la inceput,si era alta taxa.Am spus ca dau diferenta,dar sa-mi faca si confirmare de primire.
Dupa ce a plecat sa vorbeasca cu diriginta,a venit si mi-a spus foarte categoric: nu se mai poate.
Traim in Romania.....

In alta ordine de idei,astazi am fost sunata de catre fosta cumnata(sora ex-ului) si de catre fosta soacra.Sa o felicite pe Diana.Dupa nush citi ani.Pe Diana pe care nu au mai vazut-o de cel putin 3 ani.
Am vrut sa intreb de ce nu au sunat in fiecare an,dar nu vreau sa mai redeschid rani care s-au vindecat demult.
Scuza lor a fost ca le-a fost jena de faptul ca ex-ul nu-si mai cauta copilul,ca ele ar fi dorit,ca daca vreau s-o las pe Diana la ele,bla,bla.
Le-am raspuns ca daca Diana doreste,sa se duca,este la o virsta cind poate sa spuna daca vrea sa mearga acolo sau nu.
Ceea ce ma indoiesc ca se va intimpla.....

Oricum,m-a rascolit un pic treaba,desi n-ar fi trebuit.Dar mai ales cind ex-soacra mi-a spus "nu mai spune ca i-am lipsit Dianei,ca ma faci sa pling"
Pina unde poate merge ipocrizia umana?







BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Brenda, La Multi Ani pentru Diana , sa creasca sanatoasa si fericita iar adolescenta sa fie fara prea multe turbulente :-)
Cred ca la 12 ani incepe o perioada fantastica, o perioada de cautari si intrebari, o perioada in care incep sa se sedimenteze valorile si morala.. Sper sa aiba prieteni buni si sa fie inteleapta sa aleaga ce este mai bun pentru ea din toate tentatiile si ispitele vietii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda mersi inca odata pt pachet si pt ca te-ai chinuit atat de mult:(((
Of ce tupeu are soacra sa te mai deranjeze... nasol de tot:(
Eu l-am vazut pe iepuroi dupa o luna jumate de pauza... se pare ca s-a intors in oras, daca intr-adevar a fost plecat (asa zicea el), nu stiu... Oricum, el nu m-a vazut, norocul lui ca ma grabeam, altfel ii scoteam capul pt pensie, bat-o vina de banii aia, nici atat nu-i in stare sa dea la copii:(((

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

La multi ani, Diana si felicitari Brenda!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

La multi ani, Diana , multa sanatate si fericire.
Brenda, felicitari pt cel mai frumos lucru din viata ta , multa liniste si fericire.

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, nu te necaji pentru niste "rude" ale Dianei care daca ar fi vrut s-o vada, o vedeau si anii astia. La mine daca au vrut s-o felicite, au sunat-o pe telefonul ei, dar asta nu s-a intamplat decat dupa moartea ex-soacrei, anul asta. Fosta cumnata i-a trimis un sms de felicitare.

Gabi, ex-ului tau nu i se opresc banii pe statul de plata? Ca daca e la latitudinea lui daca trimite sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alma, serviciul lui inseamna firma lui sora-sa, deci indiferent de unde cer, de la el sau de la servici Am inteles ca dupa 2 luni de neplata pot sa-l dau in judecata. Sper ca asta stie si el, eu am ajuns deja in faza aceea cand nu mai imi pasa de el, daca nu-mi da banii de bunavoie, imi va plati silit de lege si gata.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

La multi ani, Diana , multa sanatate si fericire si tot ce iti doresti.
Brenda, felicitari pt cel mai frumos lucru din viata ta :)
Felicitari pt botez Yagmu si pt bb Luca,e frumos foc,sa iti traiasca!!!
Io mi s umflata,daca vretzi sa stiti cum sunt amintitzi va de ultimile postari ale lui Marce:D sunt in aceeasi stare:(s-ar putea sa il scoata maine da,nu'i sigur.
Pup la toata lumeaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yana tinem pumniiiii!!!!!!!!!!!!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Yana, multa bafta, tinem pumnii!

Ameera si Sara

Mergi la inceput