Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica mie mi-a trecut degetul cu gheata. acum nu stiu daca sa faci si cu dmic la fel. oricum mai bine sa il vada un doctor zic eu. pupici multi sa ii treaca.


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Uraaaa, ne-a iesit rezultatul la coprocultura! Negativ! David face in continuare verde, i-am scos si ceaiul cu menta....deci e de la colici!Macar m-am linistit in privinta asta...colici are in continuare, mai ales dimineata. Azi "show-ul" a durat de pe la 5pana pe la 11....cand a reusit sa manance 130 ml si sa adoarma rapus.Macar a dormit mare parte din dupa-amiaza, asa ca am apucat si eu sa ma odihnesc.....Pe forum abia acum am avut timp sa arunc un ochi.

Raspund repede la unele subiecte care mi-au atras atentia:

Salteluta de activitati- eu am comandat-o pe siteul ala cu bebelusul, ffind cadoul nostru de botez. Costa cam 100 Euro, insa mi-am dorit-o pentru ca are si un mic carusel care merge cu baterii. Per ansamblu e ok - imi place ca are marginile un pic mai ridicate si il vor impiedica sa se accidenteze in curand....Am mai primit una cadou la botez, de aceea din Cora....nu mi-a placut ca nu are margini si are doar vreo 3 figurine agatate. Asa ca s-a tranformat rapid in cadou pentru alt bebelus. Dar din dar se face rai......Despre eficacitatea ei inca nu va pot spune. David nu e asa dezvoltat ca bebeii vostri si se limiteaza la a sta si a privi.

Pentru Dolores, in legatura cu botezul. Noi l-am dus pe David la inceput, cam o ora, pana s-a adunat lumea. Apoi acasa cu mama mea, si eu mergeam la el din 3 in 3 ore. Insa nici la noi nu a fost mare chef....oricum, probabil ca la mine a fost un caz fericit - atat mama cat si soacra erau mult mai dornice sa stea cu el acasa decat sa petreaca. (Sincer, si eu la fel.....nu prea sunt amatoare de galagie

Lorym, offf, "stiu cum e", vorba reclamei...lasa ca trecem noi si peste astea. Sincer, eu nu stiu cum sa mai multumesc ca v-am cunoscut. Daca nu citeam ca asa fac si copiii vostri, cred ca ma vedeati la Stiri - "mama care insista sa faca toate testele neurologice pentru ca bebelusul ei plange prea mult". Ce vreti, daca nu am vazut decat in filme pana acum...in mintea mea era ca bebelusii dorm, mananca si zambesc frumos.

Raluca lui David Calin (28 nov)
luna a treia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

nu mai stiu cine intreba de leagan... eu am de la primii pasi se vede bine aici
editez ca sa spun ca mie imi este tare tare folositor, lui Dani nu prea ii place in brate (si nici eu nu am institat) si petrece destul de mult timp in leagan (cam 3-4 ore pe zi). oare e prea mult?????
acum am primit si noi o saltea (adica fara saltea numai jucariile de deasupra), se arata destul de incantat, ma bate gandul sa ii cumpar un adevarat centru de activitati. dar mai vedem.... finantele nu sunt tocmai stralucite momentan

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Am pus si link cu greutatea Iuliei.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Am si eu niste prieteni care au un leagan tot de la Primii Pasi. Bine, ca prietena mea a avut un pitic si nu a vrut sa puna fata in leagan decat dupa 6 luni (ii era frica sa nu ii strice coloana copilului) . Totusi mie mi s-a parut ca motorasul de la leagan este cam slabutz si trage din greu sa legene copilul. In fine, copilul prietenei mele nu a vrut sa stea in leagan (probabil ca era prea mare si prea vioaie ca sa mai stea in leagan). Dar acum, cand are 1 an jumate, leaganul este jucaria preferata: distractia ei este sa se urce si sa se dea jos din el. Nu are treaba cu leganatul.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

angi m al meu nici nu vrea leganat, am folosit leganatul de vreo 3-4 ori cred. i-am atarnat in schimb niste jucarii si le studiaza si le "bate" si se distraza singurel

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Lorym, imi pare rau ca iti e atat de greu. Nici nu stiu ce sa iti zic, poate doar ca sper sa vina vremuri mai bune si pentru tine, pentru voi. Bravo tie ca rezisti in conditiile astea, nu te lasa

quote:
Originally posted by angi_m

quote:
Originally posted by Donia

In Canada premergatoarele sunt interzise, nu gasesti in magazine. Si tocmai din cauza ca au murit copii pentru ca au cazut cu premergatorul, sau au ramas cu sechele neurologice grave.
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)


La voi in Canada foarte multa lume sta la casa cu etaj. Si am inteles ca in Canada si in State au fost multe accidente cu copii care au cazut pe scari cu premergatorul si de-aia au fost interzise.
Nu stiu totusi cat este de adevarat.



Eu nu am motive sa ma indoiesc, aici societatea e foarte preocupata de siguranta copiilor. Iar datele despre accidente au venit din multe surse, nu cred ca a fost o conspiratie nationala de a falimenta producatorii de premergatoare.
De altfel eu nu sunt adepta premergatoarelor din alte motive, mi se pare ca forteaza copilul sa faca ceva (mersul) pentru care fizic nu e inca pregatit. N-am folosit nici la fetita cea mare.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna ,

sunt o mamica de la nov-dec 2005,in primul rand va felicit si va doresc bebelusi sanatosi si cuminti


am intrat la voi sa va pun o intrebare s-a modificat cumva schema de vaccinare??,am o prietena care are b nascut in decembrie ,din craiova si dr i-au spus ca nu se mai fac vaccinuri la 2,4 si 6 luni,ci la 3,6 si 9 luni


va multumesc pt raspunsuri



Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

quote:
Originally posted by ela27oana

am intrat la voi sa va pun o intrebare s-a modificat cumva schema de vaccinare??,am o prietena care are b nascut in decembrie ,din craiova si dr i-au spus ca nu se mai fac vaccinuri la 2,4 si 6 luni,ci la 3,6 si 9 luni
va multumesc pt raspunsuri
Ela si Oana-Daria


Ela, eu chiar sunt din Craiova si am facut vaccinul de 2 luni acum pe 24 ianuarie. Mie nu mi-a spus nimic pediatra ca s-ar fi schimbat ceva. Noi facem in continuare vaccin la 2, 4 si 6 luni.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Multumesc pentru textele de invitatii. Sunt super dragute. Acum am din ce alege si face combinatii.

poze

varsta lui Alin

www.TickerFactory.com/weight-loss/wP8qy35/] br / " target="_blank"> greutatea mea

Mergi la inceput